Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

 

zwracam się z prośbą o pomoc w doborze najlepszego dla mnie smartfona do 1500zł, prawdopodobnie zdecyduję się na zakup w formie ratalnej, jednak przede wszystkim zależy mi tym razem na tym aby smartfon był wydajny, duży (6+ cala), a bateria długo trzymała. 

 

Obecnie posiadam Huawei P9 Lite, wcześniej był to Sony Xperia Z1 Compact, jeszcze wcześniej HTC Wildfire S. Jak więc widać, co model to większy :D Bo tak rosną moje wymagania. Drażni i irytuje mnie w obecnym smartfonie wielkość ekranu i to jak słabo trzyma bateria. Telefonu w ogóle nie używam do grania. 

 

W głównej mierze oprócz standardowego pisania smsów i rozmów telefonicznych, do oglądania (youtube, twitch), słuchania na nim muzyki, no i przeglądania internetu (FB, Messenger). Praktycznie nic poza tym, no i może, żeby w miarę dobre zdjęcia robił (szanujmy się). Dlatego zależy mi, aby bateria trzymała a ekran pozwalał na przyjemne oglądanie/słuchanie twitcha, youtuba czy netflixa. No i niech design telefonu będzie ładny, choć w dzisiejszych czasach trzeba się postarać by telefon był brzydki? :D 

 

Oczywiście zrobiłem drobny research, jednak nie wiem czy modele typu: Huawei Mate 20 Lite, Nova 3, P20 Lite czy Honor 10 Lite to coś najlepszego w tej cenie? Gdybym wiedział, na pewno bym tu nie napisał i nie liczył na Waszą pomoc! 

 

Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za każdą poradę :) 

Link to post
Share on other sites

Muzyka - Xperia,

Zdjęcia - różnie,

Czas pracy - bateria od 3200 i mały wyświetlacz full HD do 5.4 cala, wyższa rozdziałka i wyświetlacz wieksze ssanie pradu.

Gry - min. 64GB pamieci wewnętrznej, 4GB ramu i dobry proc,

Cena/jakość - 64/32GB pamieci, 3/4GB ram, Huawei/Honor lub cos na Android One typu Motorola.

W sumie to na twoje potrzeby G6 się nada i kasy zostanie.

 

Kupowanie czegokolwiek z 16/2 to pakowanie się w bagno.

 

Dopóki te Xiaomi nie naucza sie robic porządnie dotyku który działa gdzie, jak i kiedy chce w sprzęcie do 1500 nie polecę ich nawet wrogom.

 

Edytowane przez AudiAWX
Link to post
Share on other sites

Patrząc na Twój 'research' to wybrałeś badziewie w tym budżecie, poza w miarę spoko Novą 3. 

Do 1500zł masz Honora Play lub Nokię 7 Plus. Oba mają świetne baterie i dobre wyposażenie komunikacyjne (łącznie z NFC). Na plus Nokii program android one i brak notcha. Honor Play za to większa wydajność i obecność diody powiadomień. 

 

Edit: Widzę, że Honor Play już jest bardzo słabo dostępny, a cena Nokii spadła to oficjalnych 1399zł. Za tyle warto ;) 

Edytowane przez Chelsey
Link to post
Share on other sites

Rozumiem, a coś nowszego? Nokia czy honor play są właściwie rocznymi smartfonami, może i moje wymagania są powszechne jednak nauczony doświadczeniem zależy mi żeby telefon był duży, tzn te +6 cali, zdaje sobie sprawę że przy tym wzrasta poziom wykorzystania baterii Ale w takim Huawei P9 Lite jest to już nie do zniesienia, ciągle pod ładowarką. Lubię elegancko wykonane telefony, ale nie używam ich w ogóle do grania zaś niewiadomo jak znakomity aparat nie jest mi potrzebny, ot żeby dobrej jakości zdjęcia robił i wystarczy. Głównie twitch, yt, Facebook, messenger, przeglądanie internetu. Dlaczego uważacie wymienione wcześniej telefony za badziewne?

Link to post
Share on other sites

Coś nowszego to wychodzący właśnie Asus Zenfone Max Pro M2. Chociaż uważam, że N7 Plus w aktualnej cenie jest dobra fajną propozycją i mówię to z perspektywy jej użytkownika. Do tego na pewno otrzyma jeszcze Android Q. Bo Mate 20 lite ma problemy z płynnością co w tej klasie fona już się nie powinna zdarzać, P20 lite to abonamentowy zapychacz, Honor 10 lite bardzo zbliżony, bez szału. Jedynie ta Nova 3 prezentuje się całkiem dobrze, alternatywą dla niej jest P20, którego ceny obecnie mocno spadły. 

Link to post
Share on other sites

Poniżej 1400 zł kupisz Xiaomi Pocophone F1, które idealnie wpisuje się w Twoje oczekiwania co do sprzętu - ma akumulator 4000 mAh, z bardzo wydajnym i ekonomiczny Snapdragonem 845, do tego 6GB RAM i 64GB ROM, wyświetlacz 6,18" przy bardzo dobrym zagospodarowaniu przestrzeni. Foto, także na plus, podwójny aparat tylni i bardzo skuteczny obiektyw do selfie na froncie. Wg mnie najlepsza opcja pod względem wydajność+bateria na tej półce.

Link to post
Share on other sites

Okej, wróciłem z pracy, przysiadłem nad tematem i wyselekcjonowałem grupę smartfonów wprowadzonych na rynek przynajmniej w III kwartale 2018, które biorę pod uwagę, w głównej mierze opierałem się o stronę mgsm, na której starałem się porównywać je między sobą. Osobną kwestią pozostanie znaleźć je w najlepszej cenie, w pierwszej kolejności mam prośbę o Wasze zdanie na temat tych telefonów, czy któreś się bardziej wyróżniają, czy może zamiast wybrać konkretny lepiej dopłacić do innego, a może któryś kompletnie nie powinien się tutaj znaleźć. Może jakiegoś brakuje? I pytanie moje czy te modele są i długo będą wspierane przez producentów? Czy każdy zaaktualizuje się do najnowszego androida (9 Pie?) Będę wdzięczny za każdą poradę:

 

1) Huawei Mate 20 Lite

2) Xiaomi Pocophone F1

3) Huawei Nova 3

4) Huawei Nova 4 (?!)

5) Asus Zenfone Max Pro M2

6) Oppo RX17 Neo (ciekawa firma, nigdy wcześniej o niej nie słyszałem, a model też sprawia ciekawe wrażenie)

 

Z HTC coś jest wartego uwagi? Nokie, Samsungi, Motorole jakoś zupełnie chyba nie przypadły mi do gustu. 

 

Pozdrawiam i zachęcam do dyskusji :)

Edytowane przez DrNo1991
Link to post
Share on other sites

 

6) Oppo RX17 Neo (ciekawa firma, nigdy wcześniej o niej nie słyszałem, a model też sprawia ciekawe wrażenie)

 

Oppo pochodzi z tej samej rodziny co ViVo i One Plus. Wszystkie te 3 marki sa w posiadaniu jednej wielkiej firmy BBK Electronics. Technicznie o ile sie nie myle One plus wywodzi sie bezposrednio z Oppo (cos jak obecnie marka Redmi z Xiaomi). Praktycznie telefon One Plus sa wierna kopia jednego z telefonow Oppo jezeli chodzi o wyglad, Zdaje sie ze to oppo stworzylo notcha "lezka" a jest znane dzieki One Plus 6t. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...