Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Polecany smartfon do 1500 zł

smartfon 1500 6+ cala wydajność bateria

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 DrNo1991

DrNo1991
  • Nowicjusz

• 6 postów

Napisano 31 styczeń 2019 - 21:00

Witam,

zwracam się z prośbą o pomoc w doborze najlepszego dla mnie smartfona do 1500zł, prawdopodobnie zdecyduję się na zakup w formie ratalnej, jednak przede wszystkim zależy mi tym razem na tym aby smartfon był wydajny, duży (6+ cala), a bateria długo trzymała. 

Obecnie posiadam Huawei P9 Lite, wcześniej był to Sony Xperia Z1 Compact, jeszcze wcześniej HTC Wildfire S. Jak więc widać, co model to większy :D Bo tak rosną moje wymagania. Drażni i irytuje mnie w obecnym smartfonie wielkość ekranu i to jak słabo trzyma bateria. Telefonu w ogóle nie używam do grania. 

W głównej mierze oprócz standardowego pisania smsów i rozmów telefonicznych, do oglądania (youtube, twitch), słuchania na nim muzyki, no i przeglądania internetu (FB, Messenger). Praktycznie nic poza tym, no i może, żeby w miarę dobre zdjęcia robił (szanujmy się). Dlatego zależy mi, aby bateria trzymała a ekran pozwalał na przyjemne oglądanie/słuchanie twitcha, youtuba czy netflixa. No i niech design telefonu będzie ładny, choć w dzisiejszych czasach trzeba się postarać by telefon był brzydki? :D 

Oczywiście zrobiłem drobny research, jednak nie wiem czy modele typu: Huawei Mate 20 Lite, Nova 3, P20 Lite czy Honor 10 Lite to coś najlepszego w tej cenie? Gdybym wiedział, na pewno bym tu nie napisał i nie liczył na Waszą pomoc! 

Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za każdą poradę :) 

• 0

#2 AudiAWX

AudiAWX
  • Krzysztof

• 671 postów
  • Miejscowość:Podlaskie

Napisano 01 luty 2019 - 08:40

Muzyka - Xperia, Zdjęcia - różnie, Czas pracy - bateria od 3200 i mały wyświetlacz full HD do 5.4 cala, wyższa rozdziałka i wyświetlacz wieksze ssanie pradu. Gry - min. 64GB pamieci wewnętrznej, 4GB ramu i dobry proc, Cena/jakość - 64/32GB pamieci, 3/4GB ram, Huawei/Honor lub cos na Android One typu Motorola. W sumie to na twoje potrzeby G6 się nada i kasy zostanie. Kupowanie czegokolwiek z 16/2 to pakowanie się w bagno. Dopóki te Xiaomi nie naucza sie robic porządnie dotyku który działa gdzie, jak i kiedy chce w sprzęcie do 1500 nie polecę ich nawet wrogom.

Użytkownik AudiAWX edytował ten post 01 luty 2019 - 09:50

• 0

#3 Chelsey

Chelsey
  • Entuzjasta

• 540 postów

Napisano 01 luty 2019 - 09:54

Patrząc na Twój 'research' to wybrałeś badziewie w tym budżecie, poza w miarę spoko Novą 3. 

Do 1500zł masz Honora Play lub Nokię 7 Plus. Oba mają świetne baterie i dobre wyposażenie komunikacyjne (łącznie z NFC). Na plus Nokii program android one i brak notcha. Honor Play za to większa wydajność i obecność diody powiadomień. 

Edit: Widzę, że Honor Play już jest bardzo słabo dostępny, a cena Nokii spadła to oficjalnych 1399zł. Za tyle warto ;) 

Użytkownik Chelsey edytował ten post 01 luty 2019 - 10:19

• 0

#4 DrNo1991

DrNo1991
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 6 postów

Napisano 01 luty 2019 - 10:31

Rozumiem, a coś nowszego? Nokia czy honor play są właściwie rocznymi smartfonami, może i moje wymagania są powszechne jednak nauczony doświadczeniem zależy mi żeby telefon był duży, tzn te +6 cali, zdaje sobie sprawę że przy tym wzrasta poziom wykorzystania baterii Ale w takim Huawei P9 Lite jest to już nie do zniesienia, ciągle pod ładowarką. Lubię elegancko wykonane telefony, ale nie używam ich w ogóle do grania zaś niewiadomo jak znakomity aparat nie jest mi potrzebny, ot żeby dobrej jakości zdjęcia robił i wystarczy. Głównie twitch, yt, Facebook, messenger, przeglądanie internetu. Dlaczego uważacie wymienione wcześniej telefony za badziewne?
  • 0

#5 Chelsey

Chelsey
  • Entuzjasta

• 540 postów

Napisano 01 luty 2019 - 13:36

Coś nowszego to wychodzący właśnie Asus Zenfone Max Pro M2. Chociaż uważam, że N7 Plus w aktualnej cenie jest dobra fajną propozycją i mówię to z perspektywy jej użytkownika. Do tego na pewno otrzyma jeszcze Android Q. Bo Mate 20 lite ma problemy z płynnością co w tej klasie fona już się nie powinna zdarzać, P20 lite to abonamentowy zapychacz, Honor 10 lite bardzo zbliżony, bez szału. Jedynie ta Nova 3 prezentuje się całkiem dobrze, alternatywą dla niej jest P20, którego ceny obecnie mocno spadły. 

• 0

#6 mortimer89

mortimer89
  • Dyskutant

• 212 postów

Napisano 01 luty 2019 - 18:37

Poniżej 1400 zł kupisz Xiaomi Pocophone F1, które idealnie wpisuje się w Twoje oczekiwania co do sprzętu - ma akumulator 4000 mAh, z bardzo wydajnym i ekonomiczny Snapdragonem 845, do tego 6GB RAM i 64GB ROM, wyświetlacz 6,18" przy bardzo dobrym zagospodarowaniu przestrzeni. Foto, także na plus, podwójny aparat tylni i bardzo skuteczny obiektyw do selfie na froncie. Wg mnie najlepsza opcja pod względem wydajność+bateria na tej półce.

• 0

#7 DrNo1991

DrNo1991
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 6 postów

Napisano 01 luty 2019 - 20:28

Okej, wróciłem z pracy, przysiadłem nad tematem i wyselekcjonowałem grupę smartfonów wprowadzonych na rynek przynajmniej w III kwartale 2018, które biorę pod uwagę, w głównej mierze opierałem się o stronę mgsm, na której starałem się porównywać je między sobą. Osobną kwestią pozostanie znaleźć je w najlepszej cenie, w pierwszej kolejności mam prośbę o Wasze zdanie na temat tych telefonów, czy któreś się bardziej wyróżniają, czy może zamiast wybrać konkretny lepiej dopłacić do innego, a może któryś kompletnie nie powinien się tutaj znaleźć. Może jakiegoś brakuje? I pytanie moje czy te modele są i długo będą wspierane przez producentów? Czy każdy zaaktualizuje się do najnowszego androida (9 Pie?) Będę wdzięczny za każdą poradę:

1) Huawei Mate 20 Lite

2) Xiaomi Pocophone F1

3) Huawei Nova 3

4) Huawei Nova 4 (?!)

5) Asus Zenfone Max Pro M2

6) Oppo RX17 Neo (ciekawa firma, nigdy wcześniej o niej nie słyszałem, a model też sprawia ciekawe wrażenie)

Z HTC coś jest wartego uwagi? Nokie, Samsungi, Motorole jakoś zupełnie chyba nie przypadły mi do gustu. 

Pozdrawiam i zachęcam do dyskusji :)

Użytkownik DrNo1991 edytował ten post 01 luty 2019 - 20:35

• 0

#8 broodeeck

broodeeck
  • Zapaleniec

• 1053 postów

Napisano 01 luty 2019 - 20:44

6) Oppo RX17 Neo (ciekawa firma, nigdy wcześniej o niej nie słyszałem, a model też sprawia ciekawe wrażenie)

Oppo pochodzi z tej samej rodziny co ViVo i One Plus. Wszystkie te 3 marki sa w posiadaniu jednej wielkiej firmy BBK Electronics. Technicznie o ile sie nie myle One plus wywodzi sie bezposrednio z Oppo (cos jak obecnie marka Redmi z Xiaomi). Praktycznie telefon One Plus sa wierna kopia jednego z telefonow Oppo jezeli chodzi o wyglad, Zdaje sie ze to oppo stworzylo notcha "lezka" a jest znane dzieki One Plus 6t. 

• 0

CPUi7 3770K (4.7 GHz)GPU: Palit GTX 1080 Super JetstreamCoolerbe quiet! Dark Rock Pro 2MoBoGigabyte z77x ud5h WiFiPSUSeasonic X Series 850W 80+GoldCaseCM StormTrooperRAMGSkill Trident X 2133MHz (OC) 2x8GB, HDD: SSD Samsung 840 Pro 128GBSSD Samsung 850 Pro 256GB, Monitor: Acer Predator XB271HU,  Keyboards: Corsair K65 RGB Rapid MX Speed, Vortex Pok3r MX Brown, Mouse: Logitech G900 Chaos Spectrum, Logitech G402,  MousePad: Logitech G640.

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: smartfon, 1500, 6+ cala, wydajność, bateria

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych