Skocz do zawartości

PS4 Pro czy Slim?


Recommended Posts

Cześć, przymierzam się do zakupu konsoli ps4, zastanawiam się nad slim lub pro. Czy jest sens kupować pro, gdy nie ma się w posiadaniu tv 4k? Czytałem, że bez telewizora z 4k nie wykorzysta się w pełni możliwości konsoli. Używam monitora AOC i2369Vm. Jak to wygląda ze spadkami fps? ponoć  jest widoczna różnica miedzy pro, a slim. 

Link to post
Share on other sites
Czytałem, że bez telewizora z 4k nie wykorzysta się w pełni możliwości konsoli.

nawet z telewizorem 4K nie zobaczysz pełnego 4K na PS4 Pro w grach, hehe

 

PS4 Pro to po prostu PS4 na sterydach, tutaj nie ma żadnej przepaści, jedynie podbita rozdzielczość i czasem więcej klatek lub lepsze detale ( ale to zależy od konkretnej gry )

 

jeśli jesteś graczem który nie stawia grafiki na pierwszym miejscu to właściwie nie ma powodów by dopłacić do Pro

 

granie na slimce jest komfortowe, wrażenia z gier również dobre, nie można powiedzieć że na zwykłej PS4 gra się źle

 

 

 

Jak to wygląda ze spadkami fps?

ogrywając Horizon Zero Dawn na slimie uświadczyłem na kilka sekund spadki płynności animacji, zdarzyło się to może z dwa razy na całe przejście gry, więc raczej tragedii nie ma ? na Pro też zdarzają się spadki FPS

 

oddaje swój głos na slima bo ma lepszą kulturę pracy

 

mam porównanie bo grałem na tym i na tym

właściwie to trzeba porównywać dwa statyczne obrazy by zauważyć różnice w grafice

 

nie ważne czy przechodzisz np Uncharted 4 na Slimie czy Pro - wspomnienia i wrażenia z gry właściwie pozostają takie same

Edytowane przez Vemorion
Link to post
Share on other sites

Kultura pracy zdecydowanie lepsza na slimie.

To tyle z zalet. Dopłacając ~20% zyskujesz nieco stabilniejszą rozgrywkę... przy znacznie bardziej szczegółowym obrazie (choćby przytoczony Horizon, który na Pro w trybie preferowania jakości utrzymuje lepszą stabilność i oferuje wyższą rozdzielczość).

Jeżeli nie zależy Ci na jakości teraz i nie sądzisz, by miało się to zmienić, to slim wygrywa dzięki cenie i kulturze pracy. W innym wypadku bierz Pro.

 

Już w dniu premiery konsole obecnej generacji były zbyt słabe. Nic na plus się w tej kwestii nie zmieniło. Dopiero Pro i X zapewniają rozsądne minimum jeżeli mówimy o next genie (oczywiście, w kontekście obecnej generacji i przejścia z PS3/X360).

Link to post
Share on other sites

Do grania mam PC, konsolę w sumie chce kupić dla gier, które wychodzą wyłącznie na ps4 (Spiderman czy RDR II), oglądając jakieś porównania, nie zauważyłem zbytniej różnicy miedzy pro, a slim XD  ale zastanawiam się czy pro nie bd jakąś "inwestycja" na przyszłość, stąd moje niezdecydowanie. 

 

Mam jeszcze pytanie odnośnie dysku, czy lepszy 1TB czy da się wytrzymać z 500? 

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Przy takim calaczu to wogóle jest sens posiadania konsoli?

 

Rozumiem 49cali to jest granie i polecił bym pro jak masz kase to pewnie że się opłaca a tym bardziej jeżeli cenisz sobie gre w  multiplayer, chyba że wolisz singleplayer to przy slimce zostanie ci troche kasy na browary a wiadomo wiosna się zaczeła ;]

 

Na twoim miejscu kupił bym PRO i nawet się nie zastanawiał

Edytowane przez oranger4
Link to post
Share on other sites
  • 8 miesięcy temu...

na takim monitorze też myślę będzie się spoko grało, ja mam 24 i naprawdę jest okej ;) 
slim do gier na singla wystarczy, na multi np. w battlefield 5 irytuje ps4 slim, bo na największym trybie (64 graczy) to są spadki do ~20fps i naprawdę widać to cięcie przez co gra się po prostu gorzej, ale gry na singlu chodzą spoko (poza kilkoma wyjątkami)

Edytowane przez Guli28
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...