Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, męczę się z tym problemem już kilka tygodni, sprawdzałem wszystkie ustawienia karty graficznej, gier, samego systemu operacyjnego.

 

Po krótkim czasie od uruchomienia komputera grając np. w Wiedźmina 3 czy choćby jakąś starszą grę która wymaga niewiele, FPSy blokują się na 15, czasem 30. Pomaga tylko restart gry lub wielokrotna zmiana ustawień z trybu pełnoekranowego na okno i znów na pełnoekranowy. Nawet Allplayer podczas odtwarzania filmu zachowuje się w podobny sposób. 

 

Podzespoły:

-Karta graficzna Sapphire Radeon Nitro RX 460 4GB GDDR5 (128 Bit)

-Procesor Intel Core i3-6100 3.7GHz, 3MB

-Pamięć GoodRam Play, DDR4, 8 GB,2400MHz, CL15

-Płyta główna ASRock H110M-DGS

 

Windows 10, zainstalowany na SSD, gry na HDD.

 

Wcześniej problem nie występował, karta graficzna ma wyłączoną opcję Chill (prawdopodobnie oszczędzanie energii, zmniejsza pobór prądu przez kartę tym samym obniżając jej wydajność). Reszta ustawień karty graficznej i gier taka jak była zanim problem się pojawił (pozwalały na płynną grę).

 

Oczywiście zmiana ustawień w grach na minimalne nic nie daje.

 

Rozwiązania na które trafiłem przeszukując internet nic nie dały (wyłączenie np. DVR). 

 

Wszystkie sterowniki na bieżąco aktualizowane.

Link to post
Share on other sites

Pewnie jakiś wirus przeskanuj kompa jakimś darmowym aby nie systemowym. Zobacz w Menadżer Zadań czy przypadkiem nie masz mocno obciążonej karty graficznej jakimś programem jeśli tak to witam w klubie też tak miałem.

Edytowane przez majster klepka
Link to post
Share on other sites

nie masz czasem włączonej funkcji FRTC? Alt + R lub ustawienia karty randeon, żeby to sprawdzić. Jeszcze może być tak, że masz, to przypisane w profilach do każdej gry. W spoczynku jakie ma obciążenie GPU i CPU?

Edytowane przez tazik21
Link to post
Share on other sites

pokaż jeszcze z menadżera, który to proces tak hula. Użyj Norton Security, kiedyś też miałem problem z koparkami i sobie poradził. Z tego co zauważyłem wiele połączeń z moim kompem blokował, dzień w dzień i tak przez cały tydzień i dali spokój. 

 

PS. na twoim kompie jest w użyciu, video encode, to może być coś jeszcze innego, ale sprawdź tym Norton Security. Nie pamiętam, gdzie u mnie na karcie graf. było duże wykorzystanie GPU przypisane, dla nielegalnej koparki.

Edytowane przez tazik21
Link to post
Share on other sites

pokaż jeszcze z menadżera, który to proces tak hula. Użyj Norton Security, kiedyś też miałem problem z koparkami i sobie poradził. Z tego co zauważyłem wiele połączeń z moim kompem blokował, dzień w dzień i tak przez cały tydzień i dali spokój. 

 

PS. na twoim kompie jest w użyciu, video encode, to może być coś jeszcze innego, ale sprawdź tym Norton Security. Nie pamiętam, gdzie u mnie na karcie graf. było duże wykorzystanie GPU przypisane, dla nielegalnej koparki.

 

Dzięki za pomysł z Nortonem, dopiero on wykrył koparkę

 

257a6ab52fb8cedf0e542f2d844a2e97_orig.jp

 

Co do procesu niby wszystkie zużywają 0%, jedynie ten jeden pojawia się na sekundę i znika co chwilę 

 

 
12ab447bbf8a2533f21c242ef459fa51_orig.jp
Edytowane przez CrackiN
Link to post
Share on other sites

się rozumie że screen shot menadżera jest po usunięciu zagrożenia?

 

Czyli tak jak pisałem jeszcze przez jakiś czas będą cie męczyć, norton będzie blokował połączenia. Powinno być to w raportach NS gdzieś zapisane lub nawet natrafisz na info chmurkę, że połączenie zostało zablokowane. Chociaż z obciążeniem GPU po usunięciu zagrożenia miałem spokój- tak mnie się wydaje.

 

Jakie to programy nie dawały rady wykryć koparki jeśli można wiedzieć?

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...