Skocz do zawartości

Gskill ripjaws v 3200 cl16 i asrock b350m pro4


Recommended Posts

Czesc wszystkim, 

na wstpie powiem, ze juz troche sie naczytalem tematow i mniej wiecej sam doszedlem do tego czemu wczesniej nie moglem ustawic profilu XMP. Pragne zazanaczyc przy tym, ze moja wiedza jest praktycznie zerowa.

Caly set zakupilem jakos pol roku temu i specjalnie wczesniej sie tym nie interesowalem, bo liczyla sie dla mnie tylko poprawa wydjanosci w codziennym uzytkowaniu. Ostatnio zaczelem troche sobie pogrywac w mniej wymagajace gry na integrze z r3 2200g i postanowilem, ze musze zajac sie tym ramem, bo na pewno sporo FPS mi ucina. 
Problemem byl banki w jakich siedzial ram, wsadzilem tak jak powinno byc czyli A2 i B2, profil XMP ruszyl. System dziala i zaczelem grac, po jakims czasie bluescreen.

Teraz mam do was prosbe. Co mam jeszcze zmienic lub ustawic zeby bylo wszystko stabilinie? Wiem, ze jest jakis kalkulator magiczny do tego, ale nie mam zielonego pojecia o tym i zabieram sie do tego jak kot do jeza. Dla tego zglaszam sie do was o pomoc. Bo wiem, ze jest tutaj sporo swirow komputerowych co na pewno bedzie wiedzialo co i jak zrobic. 

Link to post
Share on other sites

Zacznij od zmniejszenia taktowania pamięci na 3000 MHz. Potem ściągnij i odpal program Memtest z bootowalnego pendrive, najlepiej przed pójściem spać. Najlepiej, jeżeli będzie działał calutką noc.

Rano zobacz, czy wywaliło jakieś błędy (będą na czerwono).

 

Jeżeli nie będzie błędów, zwiększasz znowu taktowanie do 3,2 GHz i ponownie memtest całą noc.

Link to post
Share on other sites

3000MHz rowniez testowalem, ranodomowe wylaczanie sie gry, a pozniej bluescreen. Wiec czy jest sens testowac to ustawienie memtesetm? Akutalnie ustawilem chyba 2933MHz i 1.4V i z testow w uzytkowaniu i graniu nie zawuywazylem zamykaniu sie programow ani bluescreenow 

Edytowane przez Dezan
Link to post
Share on other sites

Jak u Ciebie z Biosem? Nowsze wersje mają coraz to lepszy support pamięci... z reguły wystarczy update biosu i może od tak ruszyć...

 

Profil XMP.  Jeśli crashuje to napięcie 1.36, 1.38, 1.4V itd.

Jeśli nadal jest problem ze stabilnością to takty na 3066 i stock napięcie i ew. idź wyżej.

 

Oczywiście jak napisałeś, dobrze jest wprowadzić te procedury z kalkulatorem DRAM i wycisnąć max z kości.

IGP głównie zależy od przepustowości ramu. Tj możliwie wysokie taktowanie + niskie opóźnienia.

Link to post
Share on other sites

Na najnowszym biosie daj napięcie 1,5v i zobacz czy będzie stabilnie.

Możesz też minimalnie podbić napięcie procesora.

Jeśli to nie zadziała to zostaw 2933 i daj cl 14/15.

 

Możesz też pobawić się napięciami vccio i vccsa jeśli masz dużo czasu na testy dla 200mhz.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...