Skocz do zawartości

Szukam najmocniejszego wentylatora 20-23cm do pracy w poziomie.


Recommended Posts

Cześć!

Szukam jak najmocniejszego wiatraka o w/w parametrach. I jak na razie znalazłem ten:

https://www.reichelt.com/pl/pl/wentylator-bitfenix-spectre-pro-230-mm-ca-lstrok-y-czarny-bfx230p-045-p122633.html?PROVID=2788&gclid=EAIaIQobChMIn6vVpqCV4AIVE4myCh3V9QAeEAYYBCABEgJb4vD_BwE&&r=1

 

Pytanie. - Czy może Ktoś z Was powiedzieć czy to dobry wybór i jak z pracą w poziomie? A może macie lepszą propozycję?

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Noooo,155CFM, raczej nie będzie miał takiej wydajności. Chcesz go puścić na maxa? Miałem kiedyś na próbę podobny wentylator, o ile nie przeszkadza Ci hałas, to taki gigant może być. Z łożyskiem bywa różnie, praktycznie nikt nie zagwarantuje, że długo bez problemów będzie pracował. Weź jakiś wentylator z długą gwarancją, np. Noctuy 200mm, te przynajmniej mają naprawdę dobre łożyska, do pracy w poziomie jak najbardziej się nadają.

Dobre dwie 140-ki, nie dosyć, że wydajniejsze to ciszej pracują.

Edytowane przez choleryk65
Link to post
Share on other sites

No to raczej ciśnienie. Jakikolwiek "filtr" skutecznie stłumi przepływ jeśli wentylator nie będzie miał dużego ciśnienia

A to jest słabe w wentylatorach 20-23cm

ten BitFenix i tak jest najlepszy w tej klasie pod względem CFM + ciśnienie - Przepływ powietrza: 264.0m³/h • Ciśnienie: 1.81mmH₂O

 

Do takich zadań to bym kombinował coś z serii Noctua NF A14 industrial  Przepływ powietrza: 180-260m³/h • Ciśnienie: 4-10mmH₂O Ale cena tu jest już >100zł

 

Tak się składa że pracuję w "filtracji przemysłowej" - projektuję filtry.  Co będzie robiło za materiał filtracyjny ?

Edytowane przez wrzesi0
Link to post
Share on other sites

No to raczej ciśnienie. Jakikolwiek "filtr" skutecznie stłumi przepływ jeśli wentylator nie będzie miał dużego ciśnienia

A to jest słabe w wentylatorach 20-23cm

ten BitFenix i tak jest najlepszy w tej klasie pod względem CFM + ciśnienie - Przepływ powietrza: 264.0m³/h • Ciśnienie: 1.81mmH₂O

 

Do takich zadań to bym kombinował coś z serii Noctua NF A14 industrial  Przepływ powietrza: 180-260m³/h • Ciśnienie: 4-10mmH₂O Ale cena tu jest już >100zł

 

Tak się składa że pracuję w "filtracji przemysłowej" - projektuję filtry.  Co będzie robiło za materiał filtracyjny ?

Chciałbym zrobić skrzynkę z filtrów kabinowych, a na spodzie lub górze dać wentylator jako 6 ściankę.

Link to post
Share on other sites

Zakładając co najmniej ciśnienie 10 mmH₂O (a wskazane to 20mmH₂O) to jak ścianki kostki będą miały min 0,25x0,25x0,25 przy przepływie <100 m3/h to zadział ale raczej krótkofalowo .

Dopóki filtry będą czyste będzie OK. Przy zabrudzeniu wydajność spadnie "drastycznie".

Większy przepływ tylko pogorszy sprawę. Wzrasta bardzo opór materiału filtracyjnego.

Link to post
Share on other sites

Zakładając co najmniej ciśnienie 10 mmH₂O (a wskazane to 20mmH₂O) to jak ścianki kostki będą miały min 0,25x0,25x0,25 przy przepływie <100 m3/h to zadział ale raczej krótkofalowo .

Dopóki filtry będą czyste będzie OK. Przy zabrudzeniu wydajność spadnie "drastycznie".

Większy przepływ tylko pogorszy sprawę. Wzrasta bardzo opór materiału filtracyjnego.

Co masz na myśli krótkofalowo? Dzień, tydzień, miesiąc? A te wskazane 20mmH2O to jakiś wentylator 12V ogarnie? Czy już trzeba za jakimś większym się rozglądać?

Filtr xiaomi + noctua 20 cm i niech se działa cicho, tak to widzę. Sam o tym myślałem, ale później stwierdziłem, że kot to rozwali i kupiłem sharpa...

Ale sharp przy 100% obrotów ciągnie mi 90W z gniazdka .

Też myślałem o takim rozwiązaniu.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli nie boisz się hałasu jak w serwerowni to niezły. Już mój odkurzacz ciszej pracuje, no prawie bo 68 dB  ;) Przy obrotach 5500 RPM hałas  przyprawi Cię o ból głowy. To wentylator raczej do szafy. Sensowny pomysł podsunął Ci Kokosnh.

Ale sam stwierdził - „Tylko to nie będzie prawie filtrować, u mnie muszę mieć przynajmniej 2 poziom szybkości aby jakoś filtrowało”.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...