Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Czy podany ram w opisie będzie działać na podanej w opisie płycie głównej

Ram płyta głuwna dobieranie ramu komputery

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 karol000123321

karol000123321
  • Nowicjusz

• 2 postów

Napisano 29 styczeń 2019 - 18:30

Witam mam płytę główną i mam w niej kość ramu 8gb od goodramu,chciałbym do kupić 4 gb ramu
i nie wiem czy muszę kupić ram taki sam co mam w komputerze, czy firma może być inna czy będzie pasował itp, mam 4 sloty ddr3.
Proszę nie odpowiadać typem '' poszukaj na stronie producenta'' 

Moja płyta główna:Gigabyte Technology Co. Ltd. 970A-DS3P (CPU 1)
Przykładowe kości ram które chciałbym zakupić:
https://www.morele.n...c10fb-4-637828/
https://www.morele.n...64l9-4g-294462/
https://www.morele.n...8c10f-4-637846/
https://www.morele.n...16ns8-4-852779/

• 0

#2 Rokhtar

Rokhtar
  • Entuzjasta

• 740 postów
  • Miejscowość:Kaer Morhen
  • 3DMark 06:-1

Napisano 29 styczeń 2019 - 18:56

Firma zbytnio nie gra roli, najważniejsza jest zgodność częstotliwości i opóźnienia CL, jeśli kupisz ram wolniejszy to ten szybszy który już masz i tak zwolni do prędkości tego wolniejszego- więc najlepiej jest mieć pamięć RAM o jednakowych parametrach. Inną kwestią jest połączenie pamięci np.: w trybie Dual-Channel, gdzie poza zgodnością prędkości muszą być spełnione dodatkowe wymogi. 

• 0

CPU: Phenom II X4 BE955 3.6 GHz 1.35V, CoolerCpu: Silentiumpc Fortis HE 1225(2x arcticcooling F12), GPU: MSI GTX 670 Power edition OC ,MOBO: Gigabyte GA-770T MA-UD3P "z radiatorem na sekcji",HDD: Samsung 850Pro 256GB, Seagate 1TB 7200,Ram: 2x4Gb Corsair Vengeance 1600 MHz Cl9,1x4Gb Goodram play 1600MHz CL9,PSU: Be'quiet L7 530W,Obudowa: Silentiumpc Gladius M40 ,Monitor: Acer S211HL 21'http://www.speedtest...sult/3060615642 masz gorszy net? to się pochwal!<p>

#3 pawluto

pawluto
  • Gaduła

• 260 postów

Napisano 29 styczeń 2019 - 18:56

Wszystkie będą pasowały.

Dużej różnicy nie odczujesz - masz 8 a będzie 12 gb.

Nie bedą pracować w dual chanel.

• 0

#4 jarrino

jarrino
  • Maniak

• 10391 postów
  • Miejscowość:Warszawa

Napisano 29 styczeń 2019 - 20:21

"Proszę nie odpowiadać typem '' poszukaj na stronie producenta'' " . W związku z tym , zakupione przez ciebie inne kości pamięci (inna firma nawet z takimi samymi parametrami) może nie współpracować z tymi , które posiadasz. Miałem już trzy takie przypadki w mojej "karierze". Radzącemu jest łatwo się rozpisywać kiedy wie , że nie ponosi ewentualnych kosztów . Dlatego weź to pod uwagę , podejmując decyzję . Zabezpiecz się choćby  kupując je w miejscu , w którym będziesz mógł bez problemu oddać...

• 1

i5 9600K; EVGA Z370 ;32Gb Hyperx 2666 ; MSI 1070 ;Thermaltake Smart SE 630W

#5 karol000123321

karol000123321
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 2 postów

Napisano 30 styczeń 2019 - 23:53

Wszystkie będą pasowały.

Dużej różnicy nie odczujesz - masz 8 a będzie 12 gb.

Nie bedą pracować w dual chanel.

Czyli jak kupię wszystko powinno działać? 

• 0

#6 TheSimon

TheSimon
  • Bywalec

• 82 postów

Napisano 31 styczeń 2019 - 13:31

Po pierwsze - Przede wszystkim podaj proszę jaki masz model ramu, a przynajmniej wrzuć tu zdjęcie albo opis z naklejki na kości ram, żebyśmy wiedzieli o co kaman.

Po drugie - najlepiej dobrać drugą kość takiej samej firmy, o takich samych parametrach i wtedy masz największą SZANSĘ* że wszystko ruszy bez problemu. Jeżeli nie ma już tej firmy na rynku albo kości są trudno dostępne, wtedy szukasz innej firmy ale znów o tych samych parametrach. Inne warianty nie mają sensu bo albo nie będzie działać, albo jedno będzie ograniczać drugie

Po trzecie - jak masz JEDNĄ kość ramu a masz dwa/cztery sloty na płycie, to w tym momencie należałoby dokupić drugą kość o identycznej pojemności i identycznych parametrach żeby móc skorzystać z czegoś co nazywa się Dual Channel (dwie identyczne kości umiejscowione odpowiednio w slotach 2 i 4 [chyba ze instrukcja plyty glownej mowi inaczej]) W tym trybie RAM działa po prostu szybciej i wydajniej (nic nie musisz włączać, samo odpowiednie wpięcie RAMu to "włącza")

Po czwarte - tak jak kolega wyżej wspomniał - lepiej zapoznać się z rekomendacją producenta bo to oznacza żę producent najzwyczajniej wypróbował dany model kości z tą płytą i wszystko działało co daje ci 99.99% pewności że będzie to działać.

*Dobieranie 2giej kości ramu nawet identycznej nie zawsze daje gwarancje że wszystko będzie działało - zdarzają się pojedyńcze przypadki że coś jest nie tak, ale jest ich stosunkowo mało. Najlepiej jest kupować ram w "Kitach" po 2 sztuki wtedy masz raczej gwarancje że będą współgrały. Poza tą opcją  kupienie drugiej takiej samej kości daje raczej największe prawdopodobieństwo poprawnego działania.

• 1

CPU: i5 8600k @ 4.9GHz/1.30v -1 AVX Offset / Scythe Mugen 5 Rev. B | GPU: ASUS ROG Strix GTX 1080Ti OC 1950MHz@0.975V +400MHz Mem | Mobo: Asrock Z370 Extreme4 | RAM: 2x 8GB G.Skill Ripjaws V 3200MHz CL16 | SSD: Goodram Iridium Pro 480GB | HDD: Seagate ST1000DM3 1TB | PSU: Seasonic Focus Plus Gold 650W | Case: SPC Aquarius X70W @4 fans | KB: Coolermaster Masterkeys Pro L GeForce GTX Edition CherryMX Red | Mouse: Razer Basilisk

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Ram, płyta głuwna, dobieranie, ramu, komputery

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych