Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Przejście na inny moitor HD - blade kolory

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 uniucz

uniucz
  • Amator

• 31 postów

Napisano 29 styczeń 2019 - 16:04

Witam
Aktualnie użytkuje od dobrych kilku lat monitor LG FLatron 19 cali model L1942T (max rez 1280x1024) z gtx 970 strix.
Ostatnio miałem możliwość przetestowania monitorów Fullhd asusa Ve228de oraz IIyamy T2252MTS i IIyamy E2282hd.
Monitorki już dość stare ale wszystkie mają porównywalne parametry. Nie wiem dlaczego ale LG ma najlepsze nasycenie i głębie kolorów w porównaniu do tej trójki.
 Próbowałem różnych ustawień. Nawet zmieniałem ustawienia kolorów w panelu Nvidia i na żadnym z tych 3 monitorów Fullhd nie dało się uzyskać takich kolorów jak na LG.
Czy ktoś wie dlaczego? Może coś źle robię?

• 0

#2 lucjanos

lucjanos
  • Bywalec

• 101 postów

Napisano 29 styczeń 2019 - 20:28

Dziwne pytanie, dlaczego LG ma najlepszy obraz ? A no dlatego, że był zbudowany jeszcze na świetlówkach CCFL, a nie na tandetnych, białych diodach LED. Zresztą abstrahując już od rodzaju podświetlenia, to kiedyś monitory jak i wszystko robiono lepiej. 

• 0

#3 uniucz

uniucz
  • Autor tematu
  • Amator

• 31 postów

Napisano 31 styczeń 2019 - 10:13

czy ktoś wie jakie modele lg fullhd z tamtych lat mają podświetlenie CCFL?

• 0

#4 lucjanos

lucjanos
  • Bywalec

• 101 postów

Napisano 11 luty 2019 - 14:10

Mogę Ci polecić bardzo dobry monitor, już na podświetleniu LED, ale powiem Ci tylko tyle, że nie widziałem jeszcze monitora z tak doskonałym odwzorowaniem kolorów jak NEC EA244WMi. Miałem już do czynienia z różnymi modelami, ale ten ma wręcz doskonałe barwy. Na Aledrogo dostaniesz za niewielkie pieniądze. Polecam.  

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych