Skocz do zawartości

tani komputer do grafiki


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez jakub1t,

Recommended Posts

Dobry wieczór!

Proszę pomóżcie, bo nie znam się na komputerach zupełnie.

Potrzebuję taniego komputera stacjonarnego do grafiki 2d. Chciałabym kupić coś, z czego będzie można normalnie korzystać, ale też nie przepłacić. Albo inaczej: jak za nieduże pieniądze skombinować działający zestaw?

- Budżet: jak najtaniej (max 2,5 - 3 tys. za wszystko)
- Części do kupienia: cały komputer (plus monitor, mysz, klawiatura), nie mam nic
- Czy wliczyć system w cenę: tak
- Zastosowanie: grafika 2d (Affinity Designer), internet, żadnych gier
- Dodatkowe informacje: wi-fi
Czy komputer typu all-in-one to dobra opcja? 
 
Będę wdzięczna za pomoc.
 
 
 
 
Link to post
Share on other sites

Ten aio to będzie miał problem z windowsem, a co dopiero z pracą. Poleasingowy np Dell t3600 okolice 1000zł np. W tej cenie masz 16gb ramu i mocny procesor. Do tego kupujesz dysk ssd, bo pewnie nie będzie, system (jeśli nie ma) i monitor w zależności od potrzeb. To taki pomysł na szybko, bo akurat wczoraj w tej cenie widziałem takiego kompa.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Hahaha, no właśnie. Jak ktoś się nie zna, to wybierze to, co ładnie wygląda. Dlatego wolę zapytać specjalistów. Dzięki za ostrzeżenie.

Wolę kupić nowy komputer, będę się czuła pewniej. W tym przedziale cenowym nie oczekuję cudów, chcę po prostu skompletować zestaw dobrany pod konkretne zastosowanie. Szukać gotowych zestawów, czy kompletować samodzielnie (pomożecie)?

I jeszcze możecie mi doradzić coś w temacie karty graficznej? Czego szukać albo czego unikać?

 

Mogłabym pytać w sklepie, ale nie wiem czy dobrze doradzą.

 

Czy np. taki Dell dałby radę?

https://www.x-kom.pl/p/462902-desktop-dell-inspiron-3670-i3-8100-8gb-1000gb-win10.html

 

Dziękuję za poświęcony mi czas.

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Ten dell jest bardzo drogi, nie ma też dysku ssd. Tu w tematach są fajne zestawy w twoim budżecie np. http://forum.benchmark.pl/topic/278981-komputer-do-grania-za-25k/?do=findComment&comment=2578560

W Twoim przypadku można by dać tańszą kartę graficzną. Taki zestaw jest sporo szybszy od proponowanego della, jak i dużo tańszy.

 

Albo tak jak Kajtek napisał złożyć coś na i3 8100. Tam już jest wbudowana jarta graficzna, która powinna wystarczyć do Twoich zastosowań

Edytowane przez jakub1t
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@jakub Dell wcale nie jest drogi. To co proponujesz 20sztuje 2500 i nie ma systemu

 

Droga Mimak,

 

Karta graficzna wcale nie jest Tobie potrzebna. To tylko kasa wywalona w błoto. Lepiej za te pieniądze kupić legalny system. Home to 450 PLN, Pro 600.

 

Możesz wybrać coś na bazie i3 8100 za jakieś 2200 z systemem lub dozbierać do kwoty 2600 na zestaw z i5 8400/8500. i3 8100 ma mniej więcej taką samą wydajność jak 4-ro letni komputer poleasingowy za kilkaset PLN. Decydując się na i5 będzie znaczący skok jeśli chodzi o wydajność. Możesz też wybrać coś na bazie AMD Ryzen 3 2200G lub Ryzen 5 2400G Oba układy mają zintegrowaną grafikę .

 

Jeśli chodzi o wydajność w teście Cinebench 15 to wygląda to tak:

Ryzen 3 2200G 550 punktów

i3 8100 ~ 580 punktów

Ryzen 5 2400G ~ 780 punktów

i5 8500 ~ 1000 punktów

 

Cenowo powinno to wyglądać mniej więcej tak(1 dysk, 8 GB RAM, legalny system w cenie)

Ryzen 3 ~2000 PLN

i3/ Ryzen 5 ~2200

i5 8500 ~ 2600

 

Zamiast tego Della bym polecił jeszcze coś takiego https://www.kuzniewski.pl/p50055,hp-290-g1-3zd99ea.html. Do tego jeszcze by trzeba samemu dokupić jakiś dysk SSD na system i masz mały i zgrabny komputer na lata z legalnym systemem, myszką i klawiaturą.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dziękuję za pomoc, bardzo mi pomogliście. Teraz już mniej więcej wiem, czego szukać. Chyba zdecyduję się na i5 8500, trzeba niewiele dołożyć, a wydajność jest prawie 2 razy lepsza. Muszę tylko poszerzyć trochę budżet. (Ja wiedziałem, że tak będzie.)

 

Jeszcze tylko chciałam się upewnić w kwestii dysków czy dobrze rozumiem: tak jak beneutzer zaproponował w linku, lepiej brać 2 dyski: niewielki ssd na system (i programy graficzne) i drugi dysk HDD na dane (np jak w linku HDD 1 TB 3,5 cala)?

 

Link to post
Share on other sites

Tak. Na system nawet starczy 128. Ale różnice między 128 a 256 są bardzo niewielkie.  Sam SSD 256 Giga od biedy starczy do podstawowej pracy. Nie wiem ile masz tych zdjęć.  Z czasem może być po prostu za mało miejsca. Możesz kupić komputer z jednym dyskiem i potem dokupić drugi.  Jeśli chodzi o dysk SSD, to dziś najlepiej kupić coś w standardzie m.2 z obsługą protokołu NVMe. W dziale z dyskami jest lista polecanych modeli. Z drugiej strony można też kupić komputer z dyskiem magnetycznym, np WD Blue 1 TB. Mając procesor i5 8500/ i5 8400 i 8 GB RAM spokojnie nawet bez SSD da się pracować. W przyszłości możesz dokupić SSD.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Ssd są tak tanie że nie ma sensu brać hdd. 480gb kupisz za 250 zł z tego co pamiętam. Co z tego że to nie będzie najszybszy model, jak i tak w praktyce będzie niezauważalnie wolniejszy od tych najlepszych. Hdd jako główny to pomyłka.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...