Skocz do zawartości

VPN, dwie lokalizacje, zdalny pulpit, SQL, jaki sprzęt?


Recommended Posts

Witam, 

Chciałbym połączyć dwie lokalizacje (dwa biura). Nawzajem pulpity zdalne lub dostęp do baz sql. 
Jedno biuro posiada internet mobilny (modem huawei b715) 50/10mbs ze stałym IP (tmobile), a drugie Netia (po kablu) stałe IP 20mbs/1mbs. Ponadto dobrze by było łączyć sie do głównego serwera w jednej lokalizacji z osobistego laptopa Lenovo T580s, będą to sieci ze zmiennym IP, często publiczne. Te połączenia będą bardzo sporadyczne, tylko podczas awarii. 

W 1 biurze jest windows server 2012, w drugim biurze windows server 2016. Głównie potrzebny mi dostęp do baz SQL, aby móc sprawdzać stany magazynowe w programach Insert. 

Chciałbym aby to było możliwie najbezpieczniejsze połączenie np ipsec vpn itp - nie znam się za bardzo. 

Jaki sprzęt kupić? Budżet do 1500 zł za urządzenie, mogą być dwa. Pewnie zlece komuś konfiguracje, ale lubię mieć kontrolę.

Link to post
Share on other sites

Jeśli nie masz o tym pojęcia to zleć zrobienie tego i niech ktoś kto to będzie robił dobierze sprzęt. W takim wypadku na tym kimś będzie leżało wykonanie tego od A do Z i unikniesz dyskusji że to wina tego czy tamtego. Co do VPN po 3/4G to upewnij się, że taki ruch w ogóle przejdzie przez dostawcę, czy go czasem nie filtrują.

Link to post
Share on other sites

Ja mam OpenVPN  na Qnapie i na pfSense. Oba rozwiązani działają świetnie. Skonfigurowanie OpenVPN na Qnapie jest proste jak ułożenie kostki Rubika. Na pfSense już trzeba więcej nad tym posiedzieć.  Jak masz licencję na Windows Server, to możesz tam odpalić Hyper V i na tym postawić pfSense. Na droższych Asusach też to zrobisz. Kupując sprawdź czy mają funkcję servera czy tylko VPN Pass-Through. Kiedys miałem VPN właśnie na jakimś Asusie, ale nie pamiętam już jaki to był model.

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...