Skocz do zawartości

Działanie dysku HDD poniżej normy według UserBenchmark


Recommended Posts

Witam. Jakiś czas temu robiłem test UserBenchmarkiem mojego PC, wynik mojego HDD wyglądał tak:

 

https://www.userbenchmark.com/UserRun/13550321

1.png

 

Krótko mówiąc, było dobrze. Pare dni temu po zmianie GPU chciałem znów zrobić ten test żeby ją porównać z innymi osobami które tego benchmarka odpalały (swoją drogą wynik bardzo dobry), ale co zauważyłem nagle wynik mojego HDD jest znacznie gorszy:

 

https://www.userbenchmark.com/UserRun/14108894

2.png

 

Szczerze? Nie zauważyłem jakiegoś pogorszenia działania gier (które właśnie na tym dysku są), prędziej może chodzi o kopiowanie i usuwanie danych z nośnika według tego testu, ale generalnie, czym może być spowodowana taka obniżka wydajności? Nie mam wirusów, żadnego adware, dysk nie jest zawalony, jest zrobione oczyszczanie na nim i zdefragmentowałem go.

Link to post
Share on other sites

Robisz testy hardware'u przez online, serio? Nie lepiej pobrać odpowiedni program np.: Crystaldiskmark lub HDtune i w nim wykonać testy pomijając tym samym kwestie sieci i błędów na serwerze?

Post na zasadzie "nie wiem ale się wypowiem". Test nie był robiony online, pobiera sie programik, który robi test na komputerze, dokładnie tak, jak każdy inny benchmark. Online to jest jedynie baza danych wszystkich wykonanych benchów, jest to jedna z najlepszych i najlepiej odzwierciedlających rzeczywistość baz danych, co minute są tam dodawane tysiace nowych wyników kolejnych benchów.

 

Ogólnie Green'y to padaki wydajnościowe nadają się co najwyżej na jakiś rzadko używany magazyn

Tak, wiem, ale to porównanie jest robione z innymi egzemplarzami dokładnie tego samego modelu dysku, nie z wszystkimi innymi dyskami. W sumie dziś już wynik był dobry a nawet bardzo dobry: https://www.userbenchmark.com/UserRun/14288179

Link to post
Share on other sites

 

Post na zasadzie "nie wiem ale się wypowiem"...

Uniżenie proszę o wybaczenie przez swoją niewiedzę ;)

Zdziwiło mnie po prostu, że do tego celu używa ktoś czegoś innego niż zwykły Hd tune :)

Ale diagnostyki co do stanu SMART i reszty ciekawych rzeczy to tam chyba nie ma.

Edytowane przez Rokhtar
Link to post
Share on other sites
Zdziwiło mnie po prostu, że do tego celu używa ktoś czegoś innego niż zwykły Hd tune

Spoko. Tylko że ja nie robiłem tego dla testu HDD, a po prostu zeby zobaczyc jak ogolnie komp sie sprawuje, do tego UserBenchmark wlasnie jest najlepszy. Tylko przy okazji wyszlo ze HDD coś przymulał, bo generalnie po prostu testowałem nową kartę graficzną. Ale w dzisiejszym benchu wyszło że juz wszystko dobrze wiec sam nie wiem co z nim moglo byc.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...