Skocz do zawartości

Ocena wyniku 3DMark 11


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez mamrot1224,

Recommended Posts

Witam , chciałbym spytać czy z wynikami jest wszystko w porządku. Jest to darmowa wersja 3DMark 1.0.132.0 Basic Editoin. Komputer sprawdzałem ponieważ znajomy powiedział że procesor ogranicza mi kartę graficzną i polecał wymienić na jakiś i7 . Pytanie czy warto w ogóle wymieniać procesor. I jeszcze jedno bo nie do końca umiem czytać wyniki testu , czy <<Better than 83% of all results>> oznacza ze wynik jest lepszy od 83% wszystkich wyników innych ludzi?


Przepraszam jeśli zły dział , ale pytanie jest głownie o ocenę wyniku . http://www.3dmark.com/3dm11/13135277


Edytowane przez mamrot1224
Link to post
Share on other sites

Nikt już nie testuje sprzętu w tak zabytkowym 3DMark-u.Ale ok też można.Masz wynik lepszy niż 83% wszystkich wyników.I nie słuchaj absolutnie znajomego.Procesor do tej karty jak najbardziej dobrze dobrany,tym bardziej że można go podkręcić.Ale i bez tego.spokojnie i z zapasem mocy ogarnie tę kartę.Zainstaluj sobie MSI Afterburner i na "żywo",w trakcie konkretnej gry będziesz widział jak obciążony jest procesor.Według mnie jednak wszystko jest ok i nie potrzeba żadnych zmian.Może znajomy chce od ciebie wyciągnąć ten I5 6600 K  po okazyjnej cenie?

 

PS

Ja mam i5 4670K z GTX 1080 i jest ok,chociaż akurat u mnie jakaś I7 już by się przydała.

Edytowane przez login1969
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Dzięki za informacje , tylko coś źle spojrzałeś bo ja mam wersję z zablokowanym mnożnikiem bez K w nazwie . Czy biorąc to pod uwagę nadal można uznać że procesor daje radę w takim zestawie ? Kolega nie chce odkupić procesora , jest strasznym fanboyem AMD . Jaki darmowy program polecasz do sprawdzenia wydajności komputera?

Link to post
Share on other sites

Dzięki za informacje , tylko coś źle spojrzałeś bo ja mam wersję z zablokowanym mnożnikiem bez K w nazwie . 

O przepraszam.Nie wiem dlaczego mignęło mi "K".

 

 Czy biorąc to pod uwagę nadal można uznać że procesor daje radę w takim zestawie ?

Jak najbardziej procesor jest wystarczający do tego zestawu.

 

 . Jaki darmowy program polecasz do sprawdzenia wydajności komputera?

Jeżeli chodzi o mnie to tylko  3DMark .

 

Masz tutaj test z I5 6600 K i GTX 1060.Wynik  zbliżony do twojego:

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...