Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

mam pewien problem. Ostatnio postawiłem system Windows 10 na nowym dysku NVME Samsung 970 EVO 500GB. I od tej pory doświadczam w grach (m.in. Assassin's Creed Oddysey, Wiedźmin 3) stutteringu (ścinki na 0,5 sekundy) podczas obracania kamerą i chodzeniu po świecie. Mam wrażenie jakby te lagi były spowodowane doczytywaniem świata. Co ważne lagi te występują kiedy uruchomię kilka programów (powiedzmy Discorda, Steama, Origina i Mozillę) i puszczę grę. Dziwne, że po zamknięciu ww. programów lagi nie ustępują. Na świeżym kompie zaraz po uruchomieniu lagi te nie występują. Wcześniej system działał na Crucial MX300 525GB i problem ten nie występował. Crucial ten dalej jest podłączony do kompa, ale instalacja na nim gier nic nie pomaga

- na nim ścinki też występują. Dyski podłączone raczej dobrze, tzn. żeby NVME nie blokował SATA. Proszę o pomoc, bo nie mam pomysłu, czego to może być wina.

 

Reszta specyfikacji:

i7 7700K

Asus Z270-a prime

RAM: Corsair 3000MHz CL15 2x8 GB

Zasilacz BeQuiet 680W

Asus Strix GTX 1070 OC

 

Link to post
Share on other sites

Cytat od kolegi z forum - Nie sprawdzony - "NVME rozjeżdża procesor (obciąża) i np. w ryzenach zajmuje wszystkie linie pcie dla nvme i sata/mostka. Jak dasz do pcie to znowu wszystkie wolne dla urządzeń pcie. Oczywiście linie na procesorze."

 

Może ktoś się wypowie bardziej sensownie bo też jestem tym zainteresowany - Miałem właśnie zamówić ssd m2 i zastanawiam się czy nie zrezygnować z zakupu NVME.

 

Korzystam tyle lat z dysku ssd na sata i zero problemów - Wszystko ładuje się szybciej niż z HDD.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...