Skocz do zawartości

Problem z usb (myszka, klawiatura)


Recommended Posts

Witam.

Od pewnego czasu doświadczam problem z myszką i klawiaturą. Oba urządzenia zachowują się tak jakby co jakiś czas traciły połączenie. Problem jednak nie jest związany z samą myszką i klawiaturą, a komputerem, bo dzieję się tak dla tylko w przy komputerze (podłączone do laptopa działaja prawidłowo). 
Ten sam problem pojawia się też dla innych myszek (klawiatury drugiej nie posiadam, więc nie mam jak przetestować). Niestety nie mam pojęcia w czym może być problem.

 

sprzęt:

Czy ktoś ma pomysł w czym może być problem?
Dodatkowo problem zazwyczaj pojawia się po kilku minutach/godzinach od uruchimienia komputera. 
 

Link to post
Share on other sites

Czy w menadżerze urządzeń są jakieś żółte wykrzykniki ? W podglądzie zdarzeń takie sytuacje są rejestrowane , przeglądnij.

Nie widzę nic niepokojacęgo, żadnych błędów itp.

 

Dodam jeszcze, że problem ten dotyczy tylko urządzeń bezprzewodowych. Inne działają dobrze.

 

 

 

 

W takim razie, aby wyeliminować winę płyty gł. sprawdziłbym napięcie 5V z zasilacza czy jest stabilne. Użyj multimetru- poradnik w sieci. Pokaż screen z HWiNFO zakładka Sensors odczyt z parametrów napięć.

 

oZranxn.jpg

Link to post
Share on other sites

 

Dodam jeszcze, że problem ten dotyczy tylko urządzeń bezprzewodowych. Inne działają dobrze.
Rozumiem, że z urządzeniami przewodowymi na USB, nie ma problemów. Może router wifi, albo inne urządzenie bezprzewodowe zakłóca sygnał myszki i klawiatury w tym miejscu.Wysłane z mojego Lenovo YT-X703L przy użyciu Tapatalka
Link to post
Share on other sites

Niestety nadal sytuacja wygląda tak samo. 

 

 

 

Jak po aktualizacji biosu nie będzie poprawy to przy uruchomionym HWiNFO, Sensors podłączaj urządzenia USB i sprawdzaj wartości napięcia 5V. 

Niestety nic nie wykazuje cały czas jest stabilne 5V.

 

 

 

Rozumiem, że z urządzeniami przewodowymi na USB, nie ma problemów. Może router wifi, albo inne urządzenie bezprzewodowe zakłóca sygnał myszki i klawiatury w tym miejscu. 

Tak z urządzeniami przewodowymi nie ma problemów. Czy zakłóca to możliwe, ale jednak nadal sądzę, że problem jest po stronie komputera skoro problemy te wystypują tylko przy korzystaniu z komputera, a po podłączeniu myszki i klawiatury do laptopów nie ma żadnych problemów. 

Link to post
Share on other sites

Możesz kopiować dane z nośników przenośnych? Urywa transfer?

Na front panelu problem też występuje?

USB3.0 i 2.0 nie ma różnicy?

 

Jeśli BIOS masz nowy, problem występuje niezależnie od systemu sprawdziłbym jeszcze sytuacje pod kątem ewentualnych zwarć. Wyjmij płytę z kompa, podłącz "na pająka" i sprawdź. Jak nic to nie da to czeka Cię wymiana.

Link to post
Share on other sites

Możesz kopiować dane z nośników przenośnych? Urywa transfer?

Na front panelu problem też występuje?

USB3.0 i 2.0 nie ma różnicy?

 

Jeśli BIOS masz nowy, problem występuje niezależnie od systemu sprawdziłbym jeszcze sytuacje pod kątem ewentualnych zwarć. Wyjmij płytę z kompa, podłącz "na pająka" i sprawdź. Jak nic to nie da to czeka Cię wymiana.

Mogę kopiować dane nie urywa transferu.

Na front panelu są mniejsze problemy.

Problem występuję i na USB 3.0 i na 2.0.

 

Niezależnie od systemu chociaż na linuxie chyba odczuwam mniejszy problem. 

 

Link to post
Share on other sites

Udało mi się takim miernikiem https://allegro.pl/oferta/miernik-tester-usb-woltomierz-amperomierz-pjd0383-7435307665?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aquery&bi_c=MjIyODhjMWQtOTJkMi00N2FjLWExYTgtNjM3MTlmY2M3YWNmAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=4a865e6a-a89d-4351-bd81-214d12744215

 

Zmierzyć napięcie na usb (nie wiem na ile jest to wiarygodne). Po wyłączeniu wszystkich urządzeń i zweryfikowaniu z podłaczonym telefonem, napięcie w zależności od wejścia wahało się od 4.65V do 4.9V, wyniki z sensorów podczas testów zawsze pokazywały 5V+.

Dla porównania w lapotpie wyniki, które uzyskałem to jednym wejściu 4.95V, a w drugim 5,05V, czyli zdecydowanie lepiej. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...