Skocz do zawartości

GTX 1050Ti i niskie fps


Recommended Posts

Witam, mam problem z fps w niektórych grach, głównie CS:GO, a niekiedy też CS 1.6

Polega on na tym, że ogólnie w CS:GO z wyłączonym vsync fps są bardzo niestabilne i wahają się między 80 a 200. Niekiedy kompletnie ścina na pół sekundy, przy czym fps spada poniżej 30. Podobne ścinki występują w 1.6, z tym że tu fps jest stałe 60. 

Mam taki sprzęt:

-Procesor i5-2400

-Grafika GTX 1050Ti 4GB

-8GB RAM DDR3 1333MHz

-Płyta Lenovo Q67

-Zasilacz CoolerMaster SilentPro 500W

-Windows 7 Pro na dysku SSD

-1TB HDD HGST

 

Wspomne też, że ścinki występują bez względu na opcję vsync. Przeglądałem już miliony takich tematów, ale nigdy nie udało mi się rozwiązać tego problemu, który występował już w moim starszym komputerze oraz laptopie. Obecny zestaw jest młody, mam go od paru tygodni, składany był przez firmę. Miałem nadzieję, że te podzespoły nie będą miały tego problemu. Dodam, że przykładowo GTA V działa płynnie na wysokich ustawieniach. 

W wielu filmach widziałem, że ta karta wyciąga dużo więcej klatek i wszystko chodzi płynnie.

Temperatura grafiki nie przekracza 40 stopni, a procesor trzyma poniżej 65.

Link to post
Share on other sites

ścinka może być powodowana doczytaniem z dysku, pracą w danej chwili jakiegoś procesu w tle, nawet przez to że masz niskotaktowane pamięci (1333), ale przynajmniej wiesz, że to nie procesor a grafika ci fpsy obniżała , musisz sobie dobrac odpowiednie ustawienia jak chcesz grać w wyższych rozdzielczościach i lepszymi efektami

Link to post
Share on other sites

A da się jakoś tego pozbyć? I dlaczego grafika działa tak słabo, mimo że w filmach mają dużo więcej klatek na tej karcie? Ogólnie sprawdzając pamięci w pewnym programie(chyba HWiNFO64) zauważyłem, że dwie kości mają 1333MHz, a pozostałe dwie 1600. Czy może to mieć wpływ na płynność?

Link to post
Share on other sites

A da się jakoś tego pozbyć? I dlaczego grafika działa tak słabo, mimo że w filmach mają dużo więcej klatek na tej karcie? 

to nie patrz sie na filmy sprzed 2-3 lat tylko w miarę nowe, bo patche któe weszły na początku 2017r ostro zmieniły tą grę

tu masz z kartą jak twoja i mocniejszym procesorem, rózne ustawienia graficzne, fpsy często spadają do wartości koło 100-120 a nawet niżej

 

Link to post
Share on other sites

No dobra, tylko mi chodzi o te spadki, ścinki, co zrobić, żeby się ich pozbyć, bo to jest problem który prześladuje mnie od wielu lat na różnych sprzętach i jest to lekko mówiąc frustrujące, bo występuje nawet w bardzo mało wymagającym CS 1.6, czy Far Cry 1.

Link to post
Share on other sites

Kup lepszy sprzęt, mocniejszy procesor, szybszy ram - kolega wyżej już Ci to napisał to nie grafika jest problemem, tylko wydajność procesora, pamięci i dysku.

Apropo grę masz na ssd?

Twoja płyta posiada sata3 czy na sata2 masz podpięte dyski? - właśnie to może być problem.

Link to post
Share on other sites

to akurat bez znaczenia czy sata2 czy sata3 bo i tak hdd nie wykorzysta w pełni nawet  prędkości kontrolera sata2

jedynie może być uszkodzony i dlatego freezy/doczytanie, można odpalić Crystal Disk Info i zobaczyć kondycję dysku

i taka dygresja, jeżeli ten dysk przelewał sie przez te lata w tych róznych kompach, to może on włąśnie jest winowajcą

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...