Skocz do zawartości

Karty graficzne   

68 użytkowników zagłosowało

  1. 1. W jakim kierunku powinien iść rozwój kart graficznych

    • Zależy mi na tym aby były mniejsze
    • Zależy mi na tym aby były cichsze
    • Zależy mi na tym aby były chłodniejsze
    • Moja karta graficzna powinna wyrzucać gorące powietrze bezpośrednio poza obudowę
    • Wszystko razem powyżej ;-)


Recommended Posts

   Witam Wszystkich

   Celem tego tematu jest zarówno przybliżenie mojego innowacyjnego sposobu chłodzenia kart graficznych, jak i dyskusja na ten temat. Mam nadzieję że będzie to miejsce gdzie będziecie mogli prowadzić dyskusję na ten temat, a Ja w miarę możliwości będę mógł odpowiadać na najbardziej nurtujące was pytania.

Możecie przedstawiać też swoje pomysły na temat chłodzeń i czego byście oczekiwali od obecnych kart graficznych, oczywiście poza tym żeby były tańsze ;-) niższych temperatur, lepszej kultury pracy,

a może mniejszych gabarytów? Takie rozmowy potrafią być inspirujące i mogą mi pomóc jeżeli podejmę się budowy następnych prototypów.

Podaje poniżej link do filmu

http://www.youtube.com/watch?v=PSLUEGRVmN4

 

Dziękuję i Pozdrawiam

Piotr Pietras

Synergy Cooling

Edytowane przez jacekgothic
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Witam. Pisałem w mailu ale mogę wyrzucić tu.

 

7. lutego do sprzedazy ma trfic AMD Radeon VII na rdzeniu Vega 2 - karty graficzne z chlodzeniem w wersji referencyjnej - i trafia sie dobra okzacja "wypromowania" SynergyCooling. Prawie dwa lata temu, gdy wchodzily do sprzedazy karty RX Vega 56/64 na przelomie sierpnia/wrzesnia to niestety AMD nie wyrobilo sie na czas z produkcja chipow. W efekcie pierwsze modele z autorskimi chlodzeniami firm partnerskich trafily na rynek 4-5 miesiecy po premierze, co poskutkowalo bardzo slabym przyjeciem Vegi przez rynek. Premierowe wersje referencyjne byly pradozerne, gorace i z "kagancem" w postaci zbyt slabego ukladu chlodzenia, przez co nie byly konkurencyjne dla dostepnych na od dluzszego czasu produktow NVidia.

 

Pisze to jako byly posiadacz zarowno RX Vega 56, jak i 64. Co ciekawy, te karty po zmianie chlodzenia i "naprawieniu" profili napieciowych pokazywaly zupenie inne oblicze (o czym w recenzjach juz malo kto wspominal). Czy bylby Pan w stanie przygotowac / dostosowac cooler dla Radeona VII na referencyjnym PCB? Na taki premierowy test nowego Radeona "referent vs SynergyCooling" na pewno znalazlo by sie kilku chetnych (Piotr "Lipton" Szymanski, Konrad z kanalu "Extreme Hardware" czy chociazby "Black" oraz oczywiscie PurePC, Benchmark czy PClab).

Link to post
Share on other sites

Premiera Radeona VII byłaby idealną okazją do wypromowania tego systemu chłodzenia. Byłoby widać ile faktycznie można ugrać na temperaturach i kulturze pracy. Chciałbym zobaczyć ten system chłodzenia zamontowany na referencyjnym RX Vega 64 :] Tutaj faktycznie można by sporo zyskać. Dla mnie osobiście rozmiar raczej jest bez znaczenia, bardziej cenię sobie temperatury oraz kulturę pracy. Trzymam kciuki i życzę powodzenia. Całość zapowiada się niezwykle obiecująco, tylko wypatrywać aż wejdzie do masowej produkcji ;)

Link to post
Share on other sites

Autor tematu mógłby podać chociaż wymiary karty z tym chłodzeniem oraz czy w przyszłości po stosownych badaniach/testach istnieje szansa na bardziej kompaktową wersję utrzymującą temperatury oraz hałas na podobnym poziomie (wiem że może być ciężko na tym etapie). 

 

Nie chciałbym aby karta zajmowała 3 sloty i więcej bo jednak sloty przy karcie się przydają.

 

Cała inicjatywa bardzo na plus.

 

Jeśli się nie uda wprowadzić chłodzenia u producentów kart fajnie by było gdyby było do kupienia osobno; kto chcę to kupi i założy. 

Edytowane przez marcin2468
Link to post
Share on other sites

Bardzo dziękuję za zainteresowanie.

Temat kart Vega jest mi dobrze znany, na początku 2018 roku kiedy miałem dokonać wyboru na jakiej karcie graficznej będę montował moje chłodzenie brałem pod uwagę vega 64 Nitro+ od Sapphire, niestety nie mogłem jej nigdzie dostać i mój wybór padał na EVGA gtx 1080ti FTW 3.

Pomysł z zamontowaniem mojego chłodzenia na Vega VII jest bardzo dobry mogło by wyjść z tego bardzo ciekawe porównanie, 

ale jest kilka problemów. Po pierwsze musiałbym ją kupić a teraz pieniądze potrzebuje na patenty.Po drugie musiałbym ściągnąć chłodzenie z 1080ti i założyć na vegę VII a nie mam też pewności czy będzie idealnie pasować, a nie chcę tego robić bo pojawiło się zainteresowanie i propozycja spotkania tak że karta gtx będzie mi  potrzebna do testów, nie mogę jej teraz rozebrać.

Musiałbym zbudować nowe chłodzenie na Vega VII, a to też czas, już nie tyle co przy pierwszym prototypie, ale też by trochę na tym zeszło ;-)

Link to post
Share on other sites

Bardzo dziękuję za zainteresowanie.

Temat kart Vega jest mi dobrze znany, na początku 2018 roku kiedy miałem dokonać wyboru na jakiej karcie graficznej będę montował moje chłodzenie brałem pod uwagę vega 64 Nitro+ od Sapphire, niestety nie mogłem jej nigdzie dostać i mój wybór padał na EVGA gtx 1080ti FTW 3.

Pomysł z zamontowaniem mojego chłodzenia na Vega VII jest bardzo dobry mogło by wyjść z tego bardzo ciekawe porównanie, 

ale jest kilka problemów. Po pierwsze musiałbym ją kupić a teraz pieniądze potrzebuje na patenty.Po drugie musiałbym ściągnąć chłodzenie z 1080ti i założyć na vegę VII a nie mam też pewności czy będzie idealnie pasować, a nie chcę tego robić bo pojawiło się zainteresowanie i propozycja spotkania tak że karta gtx będzie mi  potrzebna do testów, nie mogę jej teraz rozebrać.

Musiałbym zbudować nowe chłodzenie na Vega VII, a to też czas, już nie tyle co przy pierwszym prototypie, ale też by trochę na tym zeszło ;-)

 

To zostało tylko trzymać kciuki i jeśli jest taka możliwość to fajnie jakby Pan mógł wrzucać jak się sprawa rozwija w tym temacie ;)

Link to post
Share on other sites

Bardzo dziękuję za propozycję dostarczenia karty Vega VII  do testów, to bez wątpienia było by interesujące porównanie.

Jednak nie jestem na ten dzień pewien czy chłodzenie by dokładnie pasowało na tą kartę, musiałbym obejrzeć PCB tej karty graficznej, a poza tym nie mógł bym dać gwarancji  że coś by poszło nie tak i karta by się nie uszkodziła, wiele radeonów 290 poświęciło życie w przy budowie prototypów ;-)

Co do ceny to w tej chwili jeszcze nie mogę nic powiedzieć, w najbliższych tygodniach będę miał spotkanie z firmą która być może będzie zainteresowana wprowadzeniem takiego produktu na rynek i wtedy by były znane przybliżone koszty.

To też zależy w jakim kierunku ma się projekt  rozwiną,ć czy miało by być sprzedawane osobno jako chłodzenie na kartę graficzną ?

czy woleli byście aby było  zamontowane i sprzedawane już razem  z kartą graficzną ?

Edytowane przez Synergy Cooling
Link to post
Share on other sites

Ciekawi mnie biznesplan. Sam produkt to nie wszystko. Potrzebne jest zaplecze - od marketingu po współpracę z innymi przedsiębiorcami. Dochodzi dystrybucja produktu (EU, US/CA, CHRL - najważniejsze rynki).

Bez problemu można by samemu zająć się sprzedażą detaliczną w Europie. Ale inne rynki to już duży problem (pomijając USA/CA, można tam skorzystać z magazynu amazona). W przypadku zaoferowania produktów resellerom z jednoczesną własną sprzedażą należy pilnować ceny rynkowej by żaden reseller nie zaniżał ceny produktu zaniżając marże. Potrzebna jest wtedy też strona internetowa, odpowiednie integratory itp (z doświadczenia powiem że to są bardzo duże koszta i potrzeba jeszcze więcej cierpliwości).

 

W ankiecie nie ma jednej ważnej opcji, która może zadecydować o dużym gronie odbiorców. Chodzi o prostotę montażu. 
Patrzmy tutaj taki cooler dla CPU Dark Rock Pro 3, toć to była gehenna i czynnik rakotwórczy, w DRP4 dopiero "trochę" to poprawili. Wiele osób przez to olało bądź zwróciło ten produkt (DRP3).

 

Mamy 2019 rok, więc mamy modę na funky-punky RGB. Gdyby dodać RGB to dochodzi kwestia jego zasilania oraz kontroli z poziomu softu - potrzeba stworzyć wtedy program, czyli potrzeba programisty. Na szczęście nie musi to być super zaawansowane cukierastwo. 

 

Wszystko da się zrobić. Ale jeżeli dopracuje się każdy element to nie ma potem stresu i paniki. 

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...