Skocz do zawartości

i7 3770?????


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Xgutas,

Recommended Posts

posiadam obecnie i7 2600. mam pytanie czy warto abym zmienił na i7 3770. Wiem, niewielka różnica w wydajności ale do tego procesor obsługuje PCIe 3.0. Koszt byłby niewielki w moim przypadku to okolice 5-7 dych. Czy dla takiej zmiany nie warto tracić tych nawet niewielkich pieniędzy?

Link to post
Share on other sites

w takim razie przy tej karcie, a nawet przy mocniejszych PCI-E 3.0 x16 nic Ci nie da, ponieważ przepustowość PCI-E 2.0 x16 jest w pełni wystarczająca

jedyny plus byłby taki, że mógłbyś ustawić RAM z 1333 na 1600, bo domyślam się że masz płytę z zablokowanym chipsetem

i wydajnościowo 3770 kilka procent mocniejszy niż 2600

czy warto za 50-70zł? moim zdaniem średnio

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

u ciebie autorze nie procesor, a karta jest ograniczeniem wydajności, poczekaj na premierę 1160ti i lepiej wymienś grafikę za niedużą dopłatą (ma kosztować 279 dolarów, więc po dzisiejszym kursie 3,78 to jakieś 1055 zł + podatek od nowości :D

Link to post
Share on other sites

Faktycznie dosyć "ciekawa" teoria. O ile przy 1080 te procki faktycznie mogą gdzieś miejscami zaciągać hamulec, o tyle przy 970/980 nie ma o tym mowy. 

 

A co do samego pytanie autora - nie zmieniał bym 2600 na 3770, bo przyrost wydajności będzie nie zauważalny przy tej karcie, a może zrobić się cieplej - 3770 nie jest już lutowany, tylko ma gluta pod czapą. 

Link to post
Share on other sites

tak ale to były czasy kiedy HT nie był taki istotny w grach, przez co i7 nie miały takiej przewagi nad i5

dopiero od jakiegoś czasu taki 3770k może pracować pełną parą w grach, wszystko zależy od optymalizacji HT

Krótko i na temat: W BF1 multi i7-2600k OC na 1060 osiąga około 80fps, na i7-3770k OC robi 85fps. i7-4770K robi około 90fps i to jest max tej karty.

Edytowane przez mbe13
Link to post
Share on other sites

Nie wiem skąd te dane bierzesz, ale pierwszy z brzegu test pokazuje, że 1060 w tej grze nawet po oc robi raptem 75 fps na ultra. 

https://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_wydajnosci_battlefield_1_pc_wymagania_pod_kontrola?page=0,7

 

BTW ten sam test bardzo fajnie pokazuje, że 1060 jest hamulcowe nawet dla starych i7, bo test wykonano na 4790k @4.5 i przy tym właśnie procku i 1060 71 fps, a w tandemie  z 1080 120 - jak więc widać dla takiego i7 4gen ta karta nawet w grze mocno siedzącej na CPU ogranicza procek o kilkadziesiąt procent. 

 

W takim wieśku 3, albo grze która jeszcze mocniej siedzi na GPU procek będzie miał jeszcze mniej do roboty przy 1060.

Edytowane przez wojciechu15
Link to post
Share on other sites

Nie porównuj singla do multi bo to zupełnie dwa różne obciążenia podzespołów. "Singiel" leci mocno na grafice zaś multi siedzi na CPU. Ot taka drobna różnica. Choć widzę że zapomniałem to podkreślić w poprzednim poście ale wyniki możesz sobie sprawdzić w necie.

 

Dopisałem żeby było jasne o co mi chodziło.

 

To nie 1080 jest hamulcem dla i7 tylko gra w wersji kampanii dla jednego gracza siedzi na czterech jajkach. 

Edytowane przez mbe13
Link to post
Share on other sites

Każdy tester by cie wyśmiał za to jak dostosowałeś ustawienia do potwierdzenia swojej tezy bo praktycznie odciążyłeś procesor ustawieniami.

człowieku, beke to ja mam od kilku godzin z ciebie, co mają ustawienia graficzne, jak my tu cały  czas o procesorach piszemy   :rotfl:

i jeszcze raz wspomnę te twoje gtxy970/980, taki stary i7 2600 czy 3770 to przy nich usypiają nawet bez OC :D

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

Tak sobie tłumacz. Niech ci bedzie. Masz najlepszy procesor na świecie dla którego wąskim gardłem będzie nawet RTX2080Ti.

byłem na 100% przekonany, ze dyskusja z tobą sie w ten sposób skończy - jeszcze dużo chłopcze musisz się nauczyć, zanim zaczniesz coś komus doradzać

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...