Skocz do zawartości

Coś innego - czyli komputer w biurku


Recommended Posts

Witam 

Na wstepie chcę powiedzieć że nie jestem stolarzem (i chyba nigdy nie będę chodź bardzo lubie grzebać przy tym materiale)

Komputer składałem od listopada cały czas nowe pomysły nachodziły moją głowę i finalnie wygląda ono tak.

Projekt przyznaje (bez bicia) po części zerżnąłem od gościa który zrobił podobny komputer Geeknieprzeciętny... z góry chcę mu bardzo podziekować!

Tak mi się spodobał że musiałem mieć podobne... ALE mimo wszystko różniące się ale o tym zaraz :)

Komputer jest dosyć mocną jednostką i problemem dla mnie stanowiło odprowadzanie ciepła, dlatego postawiłem na chłodzenie all in one wodne... 

Nie jest do końca idealnie ale zważywszy na upakowanie takiej gęstośći krzemu na cm2 wyszło- nooo zadowalająco :))

Co do komponentów to wstepnię miałem GTX'a 1080 Evga ale musiał być zastąpiony wersją AIO z wiadomych powodów.

Reszta podzespołów została ta sama po transplantacji z Fractala R5  -

Proc.- I7 5820k 4,5ghz

Płyta- Msi x99a Carbon 

Ramy- Corsair vengeance ddr 4 2666mhz

Dyski m.2 970 Pro 512gb

Karta GTX 1080TI Hybrid

WD black 2tb 

i jakiś tam 128gb ssd - pewnie wyleci albo zamienię 

Zasilacz be quiet! Straight Power E9 CM 580W,

 

Wiem że większość komponentów jest już leciwa lecz w testach jest przyzwoicie i na pewno do wyjścia ddr5 nie zmienię platformy... chyba że coś mi odwali ;D

 

Dobra co do biurka prace nad nim przebiegały intensywnie i złożenie wymagało nie lada kłopotu, największym problemem było upakowanie tego wszystkiego w areale około 0,25m2. Stąd musiałem się zdecydować na wyższe szuflady, co nie było moim pierwotnym zamysłem. Następnym krokiem było upinanie kabli i wymyślenia jakiegoś mechanizmu ukrycia "dyndających kabli". O ile ilośc wykorzystanych trytytek mógł bym przeliczyć na opakowania to system wysuwania i wsuwania szuflady bez wiszących kabli rozwiązałem poprzez gąsiennice. Ku mojemu zdziwieniu dała rade i zmieściła się. 

Po krótce powiem że biurko ma swoje mankamenty i nie jestem "rasowym moderatorem" lecz lubię majsterkować robić coś innego i jesli do tego dojdzie zachwyt innych to mnie to pasuje! :D

Nie no tak serio trochę jestem takim "grzebkiem" i nie sztuką jest kupienie obudowy a  że miałem zimowe wieczory wolne to powstało moje dziecko :)

mam nadzieję że się podoba 

Z góry dzięki za komentarze 

Pozdrawiam

 

9220cd296a3ca.jpg

 

 

efb910f901081.jpg

 

finalna wersja:

ogYdWJp.jpg

 

 

ARKa5lZ.jpg

 

cITlSJ9.jpg

 

wybaczcie jakość zdjęć jak spodoba się to postaram się zrobic lepszej jakości.

Edytowane przez mabrothrax
Poprawione zdjęcia
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

dopiero co wróciłem z pracy powoli z tymi pytaniami :D

 

powietrze w szufladzie się nie kisiło bo w pierwotnej wersji były 3 wentyle (40mm) wyciągające i było ok ale musiałem zrezygnować z ciszy a niestety jestem maniakiem pod tym względem...

problem polegał na wprowadzaniu świeżego powietrza potrzebował bym do tego przynajmniej jeden 140mm wentyl na topie a niestety to nie jest zwykła obudowa.

Z perspektywy czasu zrobił bym troszkę inaczej komputero-szuflade - zapewnił więcej przestrzeni, ale mimo wszystko zdołałem okiełznać wyższe temperatury które panowały wewnątrz.Aha... Żeby nie było już mówię że klimat sprzetu cyt. gorączka była w granicach tolerancji 80-85C grafika... ale hałas wentylatorów z moim pedantycznym słuchem był nie do przyjęcia. Dlatego projekt ciągle był modernizowany.

wymiary biurka to 125x65x15  85wys <- wysokość całkowita

2,7 cm  grubość szuflady i boki

3.8 cm  blat roboczy

Przebieg i dokumentacja procesu tworzenia biurka został upamiętniony ale w 3 może 4 zdjęciach... 

Wiem mogłem zrobić dużo więcej ale szczerze, wykonanie tego kawałka drewna i stali zajęła tydzień a kochana mamusia niestety nie wytrzymywała bałaganu ;p (czekam tylko na wyprowadzkę to zacznę na spokojnie sobie grzebkować :)

jak chcesz to podeśle te co mam.

Ogólnie to wykonałem nawet sam filtr przeciw kurzowy z profilu aluminiowego i siatki antyalerginczej <- materiały dostepne w pracy :D

Lampke tez wykonałem sam robi efekt przy zgaszonym świetle dobry kontrast edisonka z drewnem :)

aha... licząc sie z komputerem w szufladzie musisz brać pod uwagę każdy detal. Od aranżacji okablowania po wszelakie przejściówki ponieważ prowadnice wysuw mają 50cm i dodatkowo gąsiennica zabiera swoje. A i nie wszystkie kable się zmieszczą w niej max 5 może 6 to też trzeba przemyśleć :)

Ogólnie jak wszystko pykło i zadziałało to uwierzcie że banan mi nie schodził z geby przez 3 dni... 

Projekt warty pracy i pieniędzy tym bardziej że jest wyjątkowy przez swoją budowę a co wązniejsze nie świeci jak większość dzisiejszych stacjonarnych blaszaków :)

Na pewno w przyszłym domu zagości na honorowym miejscu i będzie moją wizytóweczką - chociaż kobieta i już jest zazdrosna :) eh te kobiety

https://imgupload.pl/zdjecie/J53pm

https://imgupload.pl/zdjecie/J58er

https://imgupload.pl/zdjecie/J5Gwn

https://imgupload.pl/zdjecie/J5Um9

https://imgupload.pl/zdjecie/J5sl3

https://imgupload.pl/zdjecie/J5O0R

 

 

p.s obiecuję lepszej jakości zdjęcia może jutro wstawię zrobione za dnia, niestety telefon to nie aparat a tylko to posiadam 

Pozdrawiam serdecznie

p.s 2 wybaczcie nie umiem wstawiać zdjęć takiej rozdzielczości na forum dlatego linki...

Edytowane przez zupkamleczna
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

3kxz0tC.jpg

EHECxSV.jpg

Q0UsbET.jpg

YwLfOLI.jpg

FMQHqHy.jpg

JnJctlX.jpg

XJizOR9.jpg

0y12dZQ.jpg

UFK2NuD.jpg

CcNth73.jpg

AiKTO0D.jpg

yLtmP7k.jpg

wwyzSkc.jpg

 

Dzięki Igoruss za stronkę przydała się.

Jeśli chodzi o temperatury to wygląda to tak:

Procesor 5820k na 1,27V  4,5GHZ grzeję się w syntetycznym teście 78C, w grach nie przekracza 68C w idle 30-40C

Grafika GTX 1080TI Evga Hybrid lekki OC (450mhz na pamięciach o 40mhz na rdzeniach) w stresie 52C (push pull wentyle noctua) w idle 26C

Na razie testowane w zimowe dni, latem może być cieplej wiadomo.

Wyniki mogły by być lepsze ale staram się "ukrywać komputer w biurku" w sensie takim by był mało słyszalny a do tego lubię cisze...

Jeśli ktoś chce wykonać podobne to mogę doradzić i podpowiedzieć bo tutaj niestety trzeba o wszystkim pomysleć...

Chodziło mi po głowie wyfrezowanie w blacie roboczym otworu na kratke wentylacyjna ale boje się że będzie ona szpecić i dodatkowo zyskam hałas z wnętrza obudowy.

Wszystko co robię to testy i próby tak by zapewnić mozliwie najlepszą z możliwych cyrkulacje powietrza zachowując ciszę, nie jest to łatwe ale powoli wychodzę na prostą :)

Dziękuje za miłe słowa

Pozdrawiam

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Wrzucone!

Oczywiście to jest już finalny projekt na najbliższe miesiące nie zamierzam już nic kombinować (tak mi się wydaje :D). Oczywiście chodzą po głowie pomysły związane z zwodowaniem Gtxa ale to już nie będzie spacer po parku ograniczenia które są w tak małym areale nie wybaczają błędów a miejsca jest jak na lekarstwo, ale jak to się mówi Pożyjemy zobaczymy.

Co do chłodzenia na procesorze były z tym problemy i to nie małe. Gięcie rurki (mniejszej) przy chłodnicy było utrudnione zważywszy na dwa blisko siebie załamania nie wyszło może idealnie ale już nie kuje w oczy. To moje drugie podejście z "hardtubingiem" nigdy wcześniej tego nie robiłem stąd też proszę o wyrozumiałość.

Inaczej wygląda sprawa z odpowietrzaniem tego dziadostwa tak tak... dziadostwa uwierzcie mi że nigdy w życiu nie polecam tego robić bez wzięcia nerwosolu, 100 gorzkiej żołądkowej i melisy. 

Dwu godzinny taniec szamana z chłodnicą i rurkami potrafi zmęczyć. Mało tego tańczysz z nimi jak szalony a niech spróbuje się wypiąć rurka i złapie powietrze to Panie... nie jedna Ku... leci w powietrze bo cala praca jak krew w piach ;)

Tak idealnie odpowietrzyć nie dało się układu, a przynajmniej skończyła się wena po nie równej walce z okazałym tańcem szamana.

Całość mniej więcej wyglądała śmiesznie tak twierdzi  moja kobieta która patrząc jak nad miską z chłodziwem trzymając zestaw pompki i chłodnicy szarpie intensywnie wszystko robiąc przy tym mine jak sr*****y kot na pustyni. Najgorzej było jak po 40min wypieła się rurka i układ złapał lewego powietrza, poszła setka i browar bo inaczej bym nie wytańczył tej zgrozy losu ;D

Dobra nie żale się więcej tylko wrzucam fotosy... 

Jak zwykle proszę o komentarze i zostaw subskrypcje aaa zapomniałem to przecież forum a nie jutube... :D

Pozdrawiam fanatyków Worklogu i te pe :)

7lLb9hb.jpg

QKGqKXr.jpg

XciaVCk.jpg

pU5Mq5h.jpg

1Ys65x8.jpg

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

To żeście mnie zmobilizowali, nie powiem :D Projekt świetny, myślałem o czymś dosłownie identycznym (ba - mam nawet podobne biurko) ale chwilowo czasu brak. Za jakiś rok zmieniam mieszkanie i w nowym będzie zupełnie inna rozmowa, bo kiedyś natrafiłem na pomysł wrzucenia pieca na ścianę "na płasko" (płyta meblowa, kable w rynienkach, GPU na riserach itp) i chodzi za mną on cały czas.   

Link to post
Share on other sites

Ha! Też takie coś kiedyś miałem... tzn. wstawiłem budę, wyjątkowo szpetną i tandetną typu no-name, z moim pierwszym własnoręcznym buidlem do półki biurka z której usunąłem "plecy", żeby się nie gotowało. A tak poważnie, piękne wykonanie. Zupełnie nie mam czasu ani zdolności manualnych na takie rzeczy, ale podziwiam.

Link to post
Share on other sites

O widzę że ktoś obserwuję mni nie tylko na worklogu :D

Platun ani mi nie mów bo ku**a jełop głupi (inaczej się nie da nazwać takiego gzuba) wciska sobie w aplikacji snajper licytuj a potem ty się domyślaj czy chcę kupić czy nie. I najlepsze że nie odpisuje na pytania i trzeba dzwonić pytać a jeszcze dodatkowo łache robi że odpowie bo akurat jest "zajety w drodze do pracy" debil... Tak pozdrawiam cię deklu jeśli to czytasz... Wiem zdenerwowałem się ale nie lubię jak ktoś marnuje mój czas i nerwy :(

Co do projektu to właśnie nadchodzi wodowanko karty z prawdziwego zdarzenia i będzie relacja :)

Dziękuje za ciepłe słowa uznania i nie długo się odezwę :)

Pozdrawiam

p.s jeszcze raz przepraszam za rejdza, ale koleś powinien się spolić w piekle za buractwo!  :evil:

Edytowane przez zupkamleczna
Link to post
Share on other sites

Hehe spoko luzik. Szkoda, że allegro sprzedającemu nie daje żadnej możliwości obrony przed takimi ludźmi.. bo teraz szczerze powiedziawszy możesz sobie wygrać XZY aukcji mieć wszystko w du**e... a sprzedający musi klikać do alledrogo, o zwrot prowizji itd.. chory system ;/

 

A co do workloga to wrzucaj szybko zdjęcia nowej karty :D Chce zobaczyć co tam będzie bo ja też stoję przed zakupem karciochy :rotfl:

Link to post
Share on other sites

wiesz co kupiłem GTXa 1080ti zaraz dam zdjęcia. Szczerze miałem rtxa 2080 i grzeje się a 2080ti nie warty ceny w stosunku do 1080ti.

Powiem szczerze że tego gtxa którego kupiłem jest dla mnie śłiczny i wystarczająco mocny. Kupiłem od osoby która dbała i znała się na wodowaniu a dodatkowo dał troche cennych uwag miejmy nadzieje że wszystko się powiedzie w projekcie :) 

Tobie życze powodzenia równiez bo widze że projekt tworzysz zacny :D

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...