Skocz do zawartości

Recommended Posts

Z odczytów wynika, że podnoszenie tej opcji zwiększa jedynie napięcie  Core VID a napięcie V Core pozostaje na niezmienionym poziomie co jak dla mnie nie trzyma się kupy, bo ta opcja powinna zapobiegać właśnie obniżaniu napięcia V Core. Jedyne co się zwiększyło to temperatura CPU. Oddałbym tą płytę puki masz możliwość.

Link to post
Share on other sites

Myslisz ze to konieczne? Nie chce mi sie kolejny raz zwracac sprzętu, tutaj wszystko wyglada dobrze, pamieci chodzą na 3200 i nie ma bluescrenow jak na poprzednim zestawie, moze w biosie mam nadal cos zle ustawione


jesli nie potrafi utrzymac taktowan fakbrycznych, to moze go minimalnie podkrecic, moze przestanie falowac pod obciazeniem?


wyłączyłem ten tryb "turbo" i na 3.4 chodzi stabilnie, moze tryb turbo wyłączyć na stałe a ustawić mnożnik na 39, no sam juz nie wiem


Ok wyłączyłem ten tryb turbo, mnożnik na 39, napięcie na 1.25v i chodzi stabilnie na 3.9

 

https://zapodaj.net/f8ab77ed9087d.png.html


Widocznie na trybie "turbo" nie trzymał sztywno 1.230/1.250 i dlatego tak skakał 

Link to post
Share on other sites

@up - jeśli lubisz kłopoty to nie oddawaj na gwarancję . Nie rozumiem postępowania pewnych ludzi . Jeśli choć jedna rzecz na płycie nie działa tak jak powinna , może to w przyszłości pociągnąć za sobą inne . Wybór należy do ciebie...

Link to post
Share on other sites

@up - jeśli lubisz kłopoty to nie oddawaj na gwarancję . Nie rozumiem postępowania pewnych ludzi . Jeśli choć jedna rzecz na płycie nie działa tak jak powinna , może to w przyszłości pociągnąć za sobą inne . Wybór należy do ciebie...

Tzn jesli teraz ustawilem 3.9 i 1.25v i chodzi stabilnie, a na 3.4+turbo, napiecie auto taktowania skakaly, ale occt nie wywalal bledu to 100% plyta do oddania?

Link to post
Share on other sites

 

 

Ok wyłączyłem ten tryb turbo, mnożnik na 39, napięcie na 1.25v i chodzi stabilnie na 3.9
Dla mnie to otrzymałeś produkt niepełnowartościowy. Przecież zapłaciłeś za rozwiniętą technologię w postaci Turbo Core aby nie z używać zasobów swojego portfela na energię. Czy bios płyty jest najnowszy?
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...