Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

Mam okazję kupić kartę graficzną radeon HD 7950 za 300 zł.

Moje pytanie: czy opłaca się kupować tą grafikę, zwłaszcza za taką cenę? 

Obecny komputer to już leciwa konstrukcja: i5 2500K, Radeon MSI Cyclone 6850, Zasilacz OCZ StealthXStream 2 600 W 80+ SLI 120 mm, 4 GB RAM Kingston.

 

Sprawdzałem zasilacz czy ma 2x 6 pin zasilanie do karty. Potrzebuję potwierdzenia czy zasilacz zasili kartę i 600 W wystarczy na cały zestaw.

 

Ogólnie nie gram regularnie, czasem pogram w gta 5, crysis 3, Metro 2033. Myślałem ogólnie nad modernizacją całego zestawu, tak aby być przygotowanym na premierę Cyberpunk 2077.

 

Z góry dzięki za pomoc!

Link to post
Share on other sites

HD 7950 mają już swoje lata, ale fakt jest taki, że są dobre, a raczej już były dobre, minus tych kart to wysokie temperatury, zwłaszcza że już od lat używana, no i dość duże zapotrzebowanie na energie, jeśli trafisz na dobry egzemplarz to będzie ok, no ale w używkach ryzyko jest zawsze. Myślisz już o Cyberpunk 2077 i tu jednak bym polecał uzbierać więcej kasy i poszukał GTX 970 już za około 500 zł można znaleźć na allegro, do tego dołożyć 4 GB ramy no i mocniejszy procesor.

Link to post
Share on other sites

zakupiłem tutaj na forum HD 7950 z ciekawości żeby potestować, jest to model od Gigabyte 3x i temperatura w grach to 60-65 stopni

 

minus to faktycznie ten pobór prądu, ale zdecydowany plus to 3GB pamięci w stosunku do GTX 950

jeżeli ktoś kupi jakiegoś zaniedbanego/pieczonego szorta to faktycznie mogą być problemy, dlatego przy takich starszych kartach lepiej brać z pewnego źrodła, dobrze zachowany model i zwykle nie ma kłopotów

 

300zł to dość zwykła cena jak za taką kartę, ale za 250zł to całkiem sensowna opcja

stara karta ale nadal na GCN więc dobrze radzi sobie w obecnych grach

Edytowane przez Vemorion
Link to post
Share on other sites

Na olx :) na allegro to około 350, np https://www.olx.pl/oferta/karta-gtx-960-msi-2gb-CID99-IDyh6h9.html Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka

Za 300zł to chyba jedynie jakieś szemrane ogłoszenia na olxie, gdzie sprzedający nawet nie daje możliwości odbioru osobistego. Zresztą nawet gdyby oferował, to ciekawe komu chciałoby się jechać przez pół Polski po odbiór osobisty. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...