Skocz do zawartości

LG G6 czy Iphone 6s? Może coś innego? 1500zł


Recommended Posts

Witam wszystkich.

Jako że bardzo dobrze wspominam to forum w związku z celnymi poradami - i tym razem zwracam się z takową. Tym razem nie w kwestii komputerów, a telefonów.

Nadszedł czas na zmianę mojego poczciwego staruszka i tutaj pojawia się mój problem.

Obecnie mam LG G3 i jestem w nim niesamowicie zakochany, aczkolwiek telefon ten powoli umiera śmiercią naturalną.

Z miłości do LG bardzo przychylnie patrzę w stronę G6, z drugiej strony wiele pozytywnych opinii słyszałem na temat Ajfona.

Rozważę oczywiście każdą inną propozycję, ale chciałbym się zamknąć w 1500zł.

 

Na czym mi zależy?

Poza podstawowymi funkcjami jak telefonowanie i smsowanie pragnę, aby:

- telefon miał DUŻA ŻYWOTNOŚĆ - to jest mój priorytet, chcę telefon na 4-5lat, podobnie jak mój obecny,

- W miarę wytrzymała  bateria - mało korzystam z telefonu, głównie internet około 1-2h dziennie, chciałbym żeby bateria wytrzymała od 7 do przynajmniej 23.

- bezproblemowo przeglądać internet (podstawowe strony, facebook itp., bez ścin),

- zdjęcia były z rozsądną jakością, żeby było co wspominać z wakacji (LG G3 mnie zadowala jak narazie, ale chciałbym coś lepszego).

- czytelna nawigacja - ale to raczej już w każdym telefonie jest standard, dodaję tylko dla zasady.

 

I to na tyle, muzyki z telefonu nie słucham, ani przez słuchawki, ani przez głośnik.

Inne bajery typu NFC są mi zbędne - naprawdę potrzebuję tego co napisałe powyżej.

 

Z góry dziękuję za każdą pomoc.

Edytowane przez don_maccarone
Link to post
Share on other sites

hej kolego, jak jesteś przy LG to G6 jest niezłą kontynuacją po G3 (sam miałem)  - lepszy ekran, dźwięk, itp. Przejście na Ip 6s to przede wszystkim nowy system, jak nie znasz to się możesz zirytować (nie musisz), utrudniona migracja danych na nowy fon i najważniejsze, mniejszy - znacznie mniejszy ekran (też miałem tego iphone'a), aparat też taki sobie, G3 ma za******y nadal moim zdaniem.

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

tak się składa, że miałem G3, mam G6 i mam iPhone'a 6s ;)
wydajnościowo iPhone 6s nadal jest bardzo responsywny, może nie jest ultra szybki, ale nic się nie zacina, działa płynnie, 
to samo mógłbym powiedzieć o LG G6, nie jest już najszybszy, ale nadal wydajny, powiedziałbym, cóż.. za 1200-1300 możesz kupić dobrego średniaka lub G6 który nadal będzie lepszy.
Jeśli chodzi o aparaty, G3 miało super aparat, po prostu bajka, nawet taki Galaxy S6 po nim nie robił takich ładnych zdjęć moim zdaniem. iPhone 6s robi nadal bardzo ładne zdjęcia, serio ! dobrze odwzorowuje kolory, dopiero po powiększeniu na monitorze komputera wychodzą braki wieku telefonu. 
LG G6 w mojej opinii robi bardzo dobre zdjęcia, coś blisko poziomu Galaxy S8, po aktualizacji soft już nie tak agresywnie wyostrza zdjęcia, przez co są milsze w odbiorze nawet w powiększeniu. Zdjęcia nocne też się mocno poprawiły po aktualizacji, kolory są odwzorowywane bardzo realistycznie, nie są to wodotryski podkręcane jak w Samsungach, ale co kto lubi. Za to szeroki kąt to sztos, nawet jeśli jakościowo jest słabszy to po prostu samo patrzenie na te ujęcia wywołuje efekt WOW.
Powiem tak, jeśli zastanawiasz się między G6 a iPhone'm, to bardziej iPhone 7 lub G6.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...