Skocz do zawartości

Przesiadka z GTX 1050 Ti pod AMD Free Sync


Recommended Posts

Cześć, kilka dni temu wymieniłem całą skrzynkę z wyłączeniem karty graficznej. Jednak GTX 1050 Ti nie radzi sobie już zupełnie w nowszych grach, więc wygospodarowałem dodatkowe środki na upgrade. 
Na początek podaję specyfikację obecnego sprzętu, a potem kilka słów odnośnie moich oczekiwań wobec nowej karty. 
- Procesor AMD Ryzen 5 2600 AM4 z chłodzeniem SPC Fortis 3 
- MSI B450 TOMAHAWK AM4 
- Zasilacz Seasonic FOCUS Plus Gold 550 (SSR-550FX) 80Plus Gold 550W 
- Adata SSD XPG SX8200 PRO 512GB M.2 NVMe 2280
- Pamięć GoodRam IRDM X 2x8GB DDR4 3000 CL16-18-18 
- Obudowa SilentiumPC Regnum RG4TF Tempered Glass
- Monitor MSI Optix MAG241C (1920x1080)

Więc tak, budżet na kartę nie jest sztywny. Jeżeli wydajnościowo się sprawdzi to może być i karta za 900 zł, ale jeżeli wejdę w coś co mi wytrzyma ze 3 lata, to mogę zapłacić również 1200 zł. ' Z racji monitora wolałbym ograniczyć się do Radeona. Myślałem nad modelami RX580 i RX590 od Sapphire. Wyczytałem, żę są nieco chłodniejsze, a wentylatory cichsze (zależy mi na tym bardzo, zwłaszcza na zminimalizowaniu generowanego dźwięku. Karty nie zamierzam kręcić. 
Mój obecny GTX 1050 Ti jako tako przetrwał Wiedźmina na odpowiednio zmniejszonych suwaczkach, ale jednak poległ całkowicie na najnowszych Asasynach. Chciałbym ruszyć te gierki, jak i kilka innych. Czy płynna rozgrywka na fajnych detalach (nie mówię o ultra) będzie możliwa (bez piekarnika i odrzutowców w skrzynce) w tym zakresie cenowym?
Modele kart wspomniane wyżej:
Sprawdź produkt w sklepach (oryginalny link usunięty automatycznie na prośbę sklepu do którego prowadził)
Sprawdź produkt w sklepach (oryginalny link usunięty automatycznie na prośbę sklepu do którego prowadził)
Wygląd/ design karty jest mi całkowicie obojętny. Najbardziej zależy mi na zminimalizowaniu generowanego hałasu w skrzynce. 
Liczę na Waszą pomoc! 

Edytowane przez diameqqq
Link to post
Share on other sites

Właśnie głównie nad tymi modelami RX580 i RX590 od Sapphire siedzę. Różnica w cenie to jakieś 150 zł, mogę dopłacić, jeżeli ten RX590 nie będzie jakoś specjalnie grzał i buczał. Radek musi być, bo chciałbym użyć Free Sync, a Asasyn to był tylko podany jako przykład gierki, która przeżuła i wypluła mojego GTX 1050 Ti. 

Link to post
Share on other sites

Assassins Creed Origins/Odyssey chodzą u Ciebie źle przede wszystkim dlatego że masz Ryzena - strasznie się procki AMD nie sprawdzają w tej produkcji. 1050 TI może potworem nie jest ale na razie w miarę wystarcza do 1080p i detali med/high.

 

Odpuść sobie kupowanie Polarisów - AMD+AMD nie sprawdza się najlepiej (ręki se nie dam uciąć ale w AC może sytuacja sie nawet pogorszyć względem obecnej konfoiguracji). Podobnie jak Rebelmind radziłbym kupić używane 1070Ti lub jak już koniecznie upierasz się na nową kartę to 1060 w wersji 6GB.

Link to post
Share on other sites
Odpuść sobie kupowanie Polarisów - AMD+AMD nie sprawdza się najlepiej (ręki se nie dam uciąć ale w AC może sytuacja sie nawet pogorszyć względem obecnej konfoiguracji)

 

Ciężko mi to sobie wyobrazić, zważywszy na to co jest na filmie, a co mam na swoim ekranie :P

 

Dzięki za wszystkie odpowiedzi btw. Po prostu nie chcę skopać z wyborem i w takich sytuacjach jestem bardzo niezdecydowany. 

Jak taki RX580 wygląda w porównaniu do GTX 1060 w kwestii temperatur i głośności pracy?

Edytowane przez diameqqq
Link to post
Share on other sites
nową kartę to 1060 w wersji 6GB.

 

 

Wyjdź z jaskini, ta karta nie jest już opłacalna, bo stały się czary mary po premierze rtx i rx580 jest od niej szybszy.

 

 

Jak taki RX580 wygląda w porównaniu do GTX 1060 w kwestii temperatur i głośności pracy?

 

1060 jest w większości tytułów słabsza od rx580 (są wyjątki).

 

 

vega? mi byłoby szkoda przekraczać 50% mocy zasilacza, ale co kto lubi. Czy szybsza? Może, ale ostatnio znowu podrożała...

 

Rebelmind

 

Życie to nie słupki, matematyka i logika. Ale co kto lubi.

Edytowane przez Bichits
Link to post
Share on other sites

Ale szukanie oszczędności, nawet przy swoim hobby (żeby nie pójść z torbami :D ) to też życie.

 

Rx 590 ma niedługo się pojawić w standardowej (nie "limitowanej") wersji Nitro od Sapphire i to będzie najmocniejsza, nowa karta w okolicach 1200 PLN.

 

Rx 580 8GB jest trochę bardziej opłacalna, bo kosztuje 200-300 PLN mniej a jest tylko 10-15% wolniejsza.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Wyjdź z jaskini, ta karta nie jest już opłacalna, bo stały się czary mary po premierze rtx i rx580 jest od niej szybszy

pomijając kwestie ceny, dlaczego twierdzisz że 1060 jest słabszy od 580? wydajność zależy od danej gry, w jednej lepszy 1060 w innej 580, w ogólnym rozrachunku wychodzą podobnie

wydajnosc.png

Link to post
Share on other sites

pomijając kwestie ceny, dlaczego twierdzisz że 1060 jest słabszy od 580? wydajność zależy od danej gry, w jednej lepszy 1060 w innej 580, w ogólnym rozrachunku wychodzą podobnie

wydajnosc.png

zobacz:

https://youtu.be/1blVVZqg4RE?t=225

 

 

Pamiętajmy, że AMD ma lepsze wsparcie dla sterowników, dlatego z czasem wyprzedzają Nvidie - to się dzieje teraz z 1060, kiedyś z 660 ti i moim byłym hd7870... Przecież rok temu czy dwa, amd nie istniało przez właśnie 1060 6gb, dzisiaj jest remis, a co będzie za rok?

Edytowane przez Bichits
Link to post
Share on other sites

z tego co kojarzę, to r580 pod koniec 2018 kosztowała poniżej 1000zł, więc... to będzie ciekawy pojedynek.

Pamiętaj, że zanim cena 1160 się unormuje to będzie czekał do marca, bo premiera na być w połowie lutego. A co z Vegą? Też ma wyjść... chociaż... przecieki nie są optymistyczne, ale miejmy nadzieję, że powalczy z 1160... To wszystko jest wróżeniem z fusów, bo nie wiemy co będzie za 3 tygodnie. Pewnym trzeba być, że na premierę, cena 1160 będzie zawyżona.

Link to post
Share on other sites

Dobra, bo jak na razie nasze rozmowy to science fiction xd

Podsumujmy:
Jeżeli autor chce dzisiaj kupić kartę, to niech bierz rx580 za 1200zł. Po wyjściu 1160 i opadzie cen w kraju (typuję, że gdzieś w marcu), AMD będzie musiało obniżyć jego cenę poniżej 1k. W cenie 1200 zł wtedy będzie 1160 czy coś...

 

Kwestia jest tego czy autor kupuje teraz czy czeka 4-5 tygodni na zmiany na rynku.

Link to post
Share on other sites

tylko , że 1160 Ti ma kosztować 279 dolców (po 3,78 kursie to wychodzi 1055 cebulionów, nawet jak dodasz ze 200 zł marży Januszy od nowości to ceną i wydajnością miażdży tego rx580, nie wspominając że zwykły 1160 to cena 229 zielonych czyli 865 zeta i analogicznie na premiere dorzucić ze 150 a i tak będzie lepszym wyborem od rxów

Link to post
Share on other sites

rx580 za 1200zł. - w takiej cenie to jest padaka a nie karta.

Za 1200zł to się kupuje GTX 1070 która tym radeonem pomiata jak szmatą.

Za miast tego beznadziejnego free synca włącza się w sterowniku nvidii fast sync.


Jak klatki lecą w dół to free sync zbija odswierzanie ekranu, nawet do 50hz, padlina a nie synchronizacja jak robi mleko z obrazu.


Lepiej mieć natywne odswierzanie ile klatek by nie było.

Niech sobie AMD to wiadomo gdzie wsadzi.


Jak masz 144hz to używanie free sync to głupota bo bedzie zbijał odswierzanie do ilości klatek i nawet 100hz miał nie będziesz.

Głupszej technologii nie widziałem jak spadną klatki do 60 to będziesz grał w 60hz a nie w 144.

Lepiej mieć 144hz i 60 klatek jak 60hz i 60 klatek.

Edytowane przez Lordonos
Link to post
Share on other sites

 

 

Za 1200zł to się kupuje GTX 1070

Chyba używane...

 

 

Za miast tego beznadziejnego free synca włącza się w sterowniku nvidii fast sync.
 

LOL, co? Zdajesz sobie sprawę, że to jest Adaptive Sync pod dwiema różnymi nazwami? XDDD

 

k0chan, ale 1160 ti jeszcze nie wyszło i nie wiemy co to będzie, ani jaką będzie miało ostatecznie wydajność...

Link to post
Share on other sites

k0chan, ale 1160 ti jeszcze nie wyszło i nie wiemy co to będzie, ani jaką będzie miało ostatecznie wydajność...

to mówię ci jako wróżka, na pewno sporo lepszą od rxa 580 ;) a cenę nvidia juz podała (279 zielonych)

no i jak nie wiemy, co to będzie? juz prawie całą specyfikację znamy, tylko szczegółów mniej istotnych nie podali

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...