Skocz do zawartości

Ciągłe crashe, freezy, bsody i restarty. Nowy komputer!


Recommended Posts

Witam serdecznie. Mam problem z nowym komputerem oto specyfikacja:


CPU - Ryzen 5 2600


CPU FAN - Fera 3 v2


GPU - RX 590 XFX


RAM - HyperX Predator 2x4GB DDR4 3000 MHz (XPM)


SSD - Crucial MX500


MOBO - AsRock B450 PRO4


PSU - SilentiumPC Vero M2 600W


CASE - SilentiumPC Armis AR3


Windows 10 1803


 


Komputer posiadam lekko ponad tydzień i od samego początku borykam się z ciągłymi crashami, freezami, bsodami i restartami. Pojawiają się oczywiście podczas gry w niespodziewanym momencie.


Dodam, że system i sterowniki są aktualne, a przynajmniej tak pokazują wszystkie programy włącznie z jakimś Driver Boosterami.. Najczęściej występują Blue Screeny albo twarde restarty. Wiele razy próbowałem już przeinstalowywać sterowniki ale to nic nie daję. 


 


Kody BSOD:


PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA


plik atikmdag.sys


On pojawia się najczęściej.


 


SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION


plik win32kfull.sys


Pojawił się raz.


 


IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL


Ten sprzed chwili.


 


Dodam jeszcze, że wczoraj po włączeniu komputera monitor nie dostał żadnego sygnału, a wentylatory ruszyły z pełną mocą. Nie wiem dokładnie które. Po restarcie wszystko wróciło do normy.


A przy podkręcanie CPU co prawda przez AMD Ryzen Master do 4GHz przy 1.3375V czujnik TMPIN5 pokazał 110°C. Było to przed aktualizacją BIOSU bo z tego co widzę pojawił się jakiś nowy czujnik CPUTIN. Bez OC problem również występuję.


 


Ma ktoś jakiś pomysł gdzie może leżeć winowajca? Wszystkie te błędy prowadzą do sterowników ale te sprawdzałem już milion razy.


Link to post
Share on other sites

 

 

Ma ktoś jakiś pomysł gdzie może leżeć winowajca?

1. Procesor
2. Ram

3. Płyta główna
4. Zasilacz

Po kolei:
1. Włącz prime95 i HWMonitor - obserwuj temperatury.
2. MEMTest - tutaj z 2 pełne przejścia na każdą z kości i jedno przejście na wsadzonych razem.
3. Tutaj nie mam co polecić.
4. OCCT Power Supply test - włączasz i niech podziała z godzinkę czy dwie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...