Skocz do zawartości

Kilku sekundowe spadki fpsów w CS GO


Recommended Posts

Witam. Problem występuje za każdym razem. Wymieniłem procesor, zasilacz wraz z płytą główną. Zrobiłem reinstalację systemu, ale problem nie zniknął. Prosił bym o radę co jeszcze mógł bym zrobić w tej sprawie. Za wszelkie sugestie dziękuje z góry. 

Podzespoły:

2f2866f20f628.jpg

9bb77e63d2a7d.jpg

6b9eb53ffe284.jpg

19556cbadd093.jpg

141936433ec25.jpg

 

Oraz screeny z samym problemem:

dfa7d435c3068.jpg

389c6f4bb9cf4.jpg

71a7c5ae024c0.jpg

89c7364972116.jpg

e7e8faa9ee176.jpg

3c844871ebb88.jpg

81ccea7e65fbd.jpg

1673dbf13c454.jpg

7b2f80f9903f6.jpg

73fa634cd4bed.jpg

0ab10a8889d64.jpg

bb7610259d79e.jpg

 

Dziękuje za wyrozumiałość.

Link to post
Share on other sites

Jakie spadki? Z ilu fps do ilu. Ja na screenach nic nie widzę za bardzo. Może tylko niskie wykorzystanie karty graficznej, ale to przy słabym procu norma w tej grze. Ram masz w single chanel co może blokować osiągi. Kolejna sprawa to masz procesor niedostosowany do płyty głównej. Możliwe że sekcja zasilania nie wyrabia.

Edytowane przez jakub1t
Link to post
Share on other sites

A rzeczywiście , w pracy jak przeglądałem na telefonie tego nie było widać . Tak czy inaczej patrz mój post wyżej . Niewłaściwy proc do tej płyty głównej . Na próbę możesz obniżyć jego taktowania do powiedzmy 3ghz i zobaczyć czy klatki się ustabilizują . 

Ewentualnie zrób monitoring szybkości procesora . W tej chwili jest tylko wykorzystanie rdzeni w %

Link to post
Share on other sites

Ok. To zamawiam. Dam znać, jak przyjdą. A jeszcze jedno pytanie, czy po włożeniu tych pomięci, muszę coś przestawić w BIOSie, by działały prawidłowo?  


Niestety, ale problem nie zniknął. Jest lekka poprawa, fps sięgają maksymalnie do +300, lecz co z tego, jak za chwile znów mam 50, a za 15 sekund znów +300 

Link to post
Share on other sites

Cpu ratio zmień z auto na 15 co powinno dać 3.0ghz . amd turbo core na off/disabled .

Zrób test , maksymalna ilość klatek spadnie na pewno , ale chodzi o sprawdzenie tych minimalnych które są problemem . Jeśli będzie ok , trzeba będzie schłodzić sekcję zasilania plus UV procesora . Ale to później .

Edytowane przez jakub1t
Link to post
Share on other sites

Tu już będzie trochę dłużej . Są różne metody na schłodzenie sekcji zasilania . Znajduje się ona obok gniazda procesora . Można zamontować wentylator skierowany na nią , lub zamontować radiatory , ewentualnie to i to . Nigdy tego nie robiłem więc może ktoś lepiej doradzi , ewentualnie znajdź jakiś poradnik . 

Teraz trzeba coś zrobić z procesorem aby działał z pełną szybkością .. Ustawiasz wszystko tak jak wcześniej na auto . Zrobimy mu undervolting , powinno pomóc , ale nie wiem w jakim stopniu . 

Zakładka Cpu over voltage , teraz jest na auto . Na początek ustaw 1.300v . Jeśli damy za mało komputer będzie niestabilny , ale to powinna być w miarę bezpieczna wartość . Jeśli będzie OK to można tak zostawić , ewentualnie obniżać co kila oczek (np 1.290) i sprawdzać co się będzie działo . 

 

Ewentualnie jak chcesz oszczędzić płytę , to ustaw na stałe amd turbo core na disabled . Wydajność będzie troszkę niższa niestety

Edytowane przez jakub1t
Link to post
Share on other sites

W sumie jaki procesor i płyta była wcześniej to nie wiemy . Ale wiemy że obecny procesor jest za mocny do tej płyty i trzeba jakoś zmusić go do prawidłowego działania . Ale fakt jeśli objawy były takie takie same na zupełnie innym sprzęcie to jest to dziwne . Bo teraz ze starego kompa to tylko dysk został no i karta graficzna . 

Edytowane przez jakub1t
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...