Skocz do zawartości

zasilanie 2x8pin


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez alvan,

Recommended Posts

Witam

Właśnie zmodernizowałem kompa i do zasilenia grafiki potrzebuję 2x8 pin (zotac 1070) oczywiście nie ma z tym problemu bo zasilacz to Seasonic 650W Focus Plus 80 Gold. Zasadnicze pytanie to obecnie mam kartę spiętą do zasilacza jednym przewodem zakończonym 2x 2+6, ale mój znajomy stwierdził że robię wielki błąd i powinienem dorzucić drugi kabel do zasilacza (oczywiście jest taki w komplecie z zasilaczem) i każde 8 pin w karcie zasilić z innej sekcji zasilacza oczywiście mogę tak zrobić tylko czy faktycznie jest sens wprowadzać następny kabel do obudowy skoro karta nie zeżre więcej niż 200W. Drugie pytanie bo mam zamiar wymienić 1070 na 1080Ti  i czy ta karta pociągnie na jednym kablu czy wprowadzać drugi. Sugerując się zasilaczem jest on wstanie z jednej sekcji 12v dostarczyć 648W więc drugi kabel 2x2+6pin służy raczej do stworzenia SLI, ale może się mylę.....

Link to post
Share on other sites

jak masz 2 gniazda 8 pin w karcie to obydwa muszą być obsadzone, najlepiej każde z innej wiązki

to że obydwa mają być obsadzone nie podlega dyskusji i jest wiadome tylko pytanie ,,najlepiej każde z innej wiązki'' czy ma jakikolwiek sens dorzucanie następnego kabla w obudowę czy jakiekolwiek kwestie techniczne przemawiają z tym producent z jakiegoś powodu dał kabel zakończony 2x2+6 a nie tylko 2+6 licząc się z tym że jednym kablu będzie zasilane urządzenie 2x8pin   

Link to post
Share on other sites

1080 ti ma średnie zużycie podczas grania na poziomie 250W z max chwilowym skokiem do ~350W. Nie piszesz co jeszcze siedzi w budzie, ale cep + dyski + napęd raczej nie dobiją do 200W poboru (chyba że masz 9900k na Z390 i kręcisz go w kosmos :D ) czyli na moje oko nie przekroczysz 85% tego, co gwarantuje dostarczyć twój zasilacz (a seasonic gold zazwyczaj ma z min 100W zapasu).

Link to post
Share on other sites

1080 ti ma średnie zużycie podczas grania na poziomie 250W z max chwilowym skokiem do ~350W. Nie piszesz co jeszcze siedzi w budzie, ale cep + dyski + napęd raczej nie dobiją do 200W poboru (chyba że masz 9900k na Z390 i kręcisz go w kosmos :D ) czyli na moje oko nie przekroczysz 85% tego, co gwarantuje dostarczyć twój zasilacz (a seasonic gold zazwyczaj ma z min 100W zapasu).

ASUS TUF Z390-PLUS GAMING WI-FI do tego 9600K stock + fortis 3, HyperX 2x8GB 3200MHz Predator RGB CL16, Samsung 500GB 970 EVO M.2 2280 NVMe jakiś stary HDD 320GB 5 wentyli w obudowie na dniach wyrzucony stary HDD i zamiana na 2x1TB ssd obudowa be quiet! Pure Base 600 obecnie zotac 1070 ale planuje wymianę monitora na MSI Optix MAG27CQ a co za tym idzie wymianę również karty na 1080ti

 

Czyli rozumiem że 1080ti raczej lepiej wpiąć 2 oddzielnymi kablami i zostawić 2 brzydko luźno wiszące wtyki 8pin:)

Edytowane przez cyklop7
Link to post
Share on other sites

Ogólnie mniej przewodów, większy opór, wiązka będzie się bardziej grzała. Ale tu ma też znaczenie jakość przewodów i ile prądu będzie nimi płynąć. Włączyć jakiegoś benchmarka GPU na kilkanaście minut i pomacać przewody zasilania, jak będą za gorące podpiąć drugą wiązkę, jak nie, można zasilać z jednej.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Trochę z innej beczki, gtx 980ti przy podłączeniu z jednej lini z zasilacza (seasonic 800 W GOLD), podczas obciażenia komp sie resetuje, ponieważ jedna linia nie wytrzymuje obciążenia. Dla mniej wymagających kart nie jest to konieczne, ale napewno poprawia stabilność przy ewentualnym OC. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...