Skocz do zawartości

Porównanie zestawu PC 2300 zł


Recommended Posts

Witam. Od fanboya wybrałem ten zestaw:

https://www.morele.net/inventory/info/bfc65a7b/?utm_source=smda_conv&utm_medium=Convertiser&utm_campaign=IN_Convertiser

Jako że wszyscy odradzali mi zlecenie zestawu w sklepie komputerowym stacjonarnym, tłumacząc to tym że wcisną mi to co im leży (nie znam się kompletnie). Więc wysłałem ten link do mojego pobliskiego sklepu komputerowego z prośbą o wycenienie takiego zestawu od fanboya u nich, dostałem taki o to kosztorys:

 

PŁYTA GŁÓWNA Płyta główna MSI H310M PRO-D (LGA 1151; 2x DD - 260 zł

PROCESOR Procesor Intel Core i3-8100 BX80684I38100 961 - 600 zł

PAMIĘĆ RAM Pamięć RAM ADATA AD4U266638G19-S (DDR4 UDIMM; - 250 zł

DYSK HDD Dysk HDD Toshiba P300 HDWD110UZSVA (1 TB ; 3. - 190 zł

KARTA GRAFICZNA Asus NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti 4096MB GDDR5 - 760 zł

ZASILACZ Zasilacz TACENS Mars MPII TACMARS-MPII550 (55 - 140 zł

OBUDOWA Obudowa SilentiumPC Brutus M10 Pure Black SPC - 110 zł

 

Dodatkowo dostałem odpowiedź:

"Niestety karty RX 570/580 nie są dostępne u mojego dostawcy, w zamian
policzona jest karta GTX 1050Ti 4GB."

 

Łącznie 2310 brutto. Jak myślicie? Czegoś innego brakuje prócz windowsa i antywirusa? Jest to gorszy, lepszy zestaw?

PC ma być do internetu, filmu, gier taki domowy użytek...

Link to post
Share on other sites

Zestaw z morele jest prawie dobry, grafikę zmień na wersję z 8gb vram https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-radeon-rx-570-gaming-8g-8gb-gddr5-256-bit-dvi-d-hdmi-3xdp-box-gv-rx570gaming-8gd-4143593/

szybszą pamięć (na tej płycie i tak będą działąć na 2666 MHz ale szybsze pamięci lapiej mieć już na przyszłość) https://www.morele.net/pamiec-patriot-viper-4-ddr4-8gb-3000mhz-cl16-pv48g300c6k-768823/

i jeszcze starczy na dysk ssd na kościach mlc https://www.morele.net/dysk-ssd-adata-su900-256gb-sata3-asu900ss-256gm-c-976060/. Ta propozycja ze sklepu stacjonarnego to słabizna słabsza karta graficzna i produkt zasilaczopodobny, wolniejsze ramy i gorsza obudowa.

Edytowane przez kartofel24
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Witam, po prostu potrzebuję odpowiedzi jak i podpowiedzi. Chodzi o zestawy od fanboya do 2500 zł intel/amd. Ja się kompletnie nie znam, nawet może mnie ktoś już tutaj kojarzyć bo to już któryś mój temat i dalej nie mogę podjąć jednoznacznej decyzji. Ale teraz chce już kupić i pytanie do was, który najlepszy będzie zestaw do 2,5 tyś złotych? AMD/INTEL mi to obojętne bo się nie znam, im taniej tym lepiej. Zastosowanie komputera będzie domowe, internet, gry (tutaj im będzie lepszy pc to mi to na rękę), filmy itd. Chyba nic wielkiego.

 

Kolejna sprawa, jeśli zdecyduję się na któryś zestaw, to rozumiem że będę musiał kupić windows. Bo pc złoży mi morele. Stawiam na 10 i teraz co kupić z allegro i czy coś jeszcze będzie mi potrzebne? Widziałem że i za 80 zł już można jakiś kupić, czym one się różnią nie mam pojęcia ale bałbym się oddać mój nowy zestaw do jakiegoś informatyka żeby mi części nie zapierniczył. I kolejna sprawa, czy ja jako laik dam radę sam go zainstalować? Bo na formatowanie zawsze oddawałem komputer do serwisu, stąd pytam czy mogę się spotkać z sytuacją że nie będę wiedział co robić, podczas instalacji windowsu. 

 

 

Zestawy https://fanboy.pl/zestawy-komputerowe/zestawy-komputerowe-dla-graczy-luty-2019/

Link to post
Share on other sites

Z tobą najwyraźniej nie ma łatwych tematów ponieważ już 3. raz takowy zakładasz. Jesteś totalnym laikiem i z tego jakie pytania zadajesz to sam sobie po prostu nie poradzisz. Masz dwie sensowne opcje, idziesz do jakiegoś małego serwisu komputerowego (NIE SKLEPU). Mówisz że chcesz żeby złożyli Ci komputer za 2500zł. Jeżeli się boisz że Cię oszukają to popytaj znajomych na facebooku czy ktoś Ci nie pomoże w złożeniu komputera. Siadacie razem, zamawiacie części, części przychodzą i znajomy składa Ci kompa i instaluje system. Dajesz mu flaszkę (czy jak to tam się z nim umówisz) i oboje jesteście zadowoleni.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeden z lepszych serwisów w mojej okolicy złożył mi słabą ofertę, tłumacząc się tylko tym co daje mu dostawca, wspomniał że zmienił jakąś jedną część a okazało się że zmienił 3 inne na słabsze, ale w takiej samej cenie jak zestaw o który poprosiłem od fanboya. Znajomych od PC nie mam, wystarczy mi link który zestaw będzie dobry i tyle. Dodatkowo co jeszcze muszę zrobić żeby podłączyć go w domu i korzystać do woli, wydaje mi się że tylko windows i antywirus. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...