Skocz do zawartości

Zestaw do grania (5000) (czasem do pracy)


Recommended Posts

Hej jestem tutaj nowy i chciałbym prosić was o pomoc w doborze komponentów. Moje ostatnie doświadczenie z dobieraniem komponentów było jakieś 8-9 lat temu. Ostatnio dostałem od znajomych w prezencie pamięć ram DDR 4 : https://www.morele.net/pamiec-g-skill-ripjaws-v-ddr4-16gb-3200mhz-cl16-f4-3200c16d-16gvr-884262/

 co generalnie nakłoniło mnie do zmiany zestawu. :)

 

Mój aktualny zestaw: 

 

Procesor: AMD Phenom II X4 945, 3000 MHz 
Płyta główna: Gigabyte GA-MA770T-UD3P v1  
Karta graficzna: MSI GeForce GTX 760  (2 GB)
Dysk SSD: Crucial_CT256MX100SSD1
Dysk HDD: ST3500418AS ATA Device  500 GB
Pamięć ram: DDR3 12GB
Chłodznie CPU: Thermalright macho rev. B
Zasilacz: OCZ ZT 550W 80+Bronze Full modular Sli PSU
Obudowa: Fractal Desing Define R4
 
Czy coś prócz obudowy i dysku ssd może zostać do nowego zestawu?
 
  • Zastosowanie komputera : Granie (czasami praca bardzo rzadko (CAD)) (w tego typu gry gram: Starcraft II PUBG, Assasin Creed, Total War WARHAMMER II, Sid Meier's Civilization VI, Rainbow Six Siege)
  • Maksymalna kwota : 5500 zł
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : początek lutego
  • Których części potrzebuję : Wszystkiego co się nie nada ze starego komputera
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : tak
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : Full HD, Immah Pro lite x2483HSu
  • Specjalne wymagania : Chciałbym, żeby staraczył na dłużej jak widzicie kompy zostają ze mną dość długo.
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : Podane wyżej.
  • Własna propozycja zestawu : Chciałbym oprzeć zestaw na karcie graficznej https://www.x-kom.pl/p/456603-karta-graficzna-nvidia-msi-geforce-rtx-2070-armor-8gb-gddr6.html ale nie wiem czy ma to sens

Moja propozycja:

Procesor, karta graficzna, płyta główna

https://www.x-kom.pl/lista/g70iomwko

 

A może lepiej zainwestować w AMD?

Link to post
Share on other sites

 

 

Thermalright macho rev. B

 

Masz zapinkę pod 1155/1151? 

 

Jak myślisz o porządnym OC 9700K, to prędzej bierz Gigabyte Z390 Aorus Pro. Taniej o 70 zł z lepszą płytą główną. Gry masz też gratis. Patrz główna strona proline. 

 

https://proline.pl/koszyk/b8c00075 

 

Dorzucisz do tego pamięci ram i masz 5500 zł więc po budżecie. O ile masz zapine do chłodzenia, to zostaje, dysk, obudowa również no i chcąc nie chcąc, zasilacz. Swoje lata ma, konstrukcja nie najświeższa ale z mocą na +12V spokojnie wystarczy. 

 

 

 

A może lepiej zainwestować w AMD?

 

W FullHD, Intel będzie mieć przewagę. Różnica w cenie jednak spora.  

Pod monitor jaki masz w zasadzie to i można brać Ryzena 5 2600 z nastawieniem na ewentualną modernizację o nowe jednostki, które przed nami. Wydasz tutaj 1150 zł na procesor i płytę B450 Tomahawk. Dobre 1500 zł zostaje w kieszeni. 

Link to post
Share on other sites

Dorzucisz do tego pamięci ram i masz 5500 zł więc po budżecie. 

 

Pamięci dostałem pierwszy link w poście ;)

 

Zapinkę tzn? mam to co było w zestawie wiec chyba tak :/

 

 

W FullHD, Intel będzie mieć przewagę. Różnica w cenie jednak spora.  

Pod monitor jaki masz w zasadzie to i można brać Ryzena 5 2600 z nastawieniem na ewentualną modernizację o nowe jednostki, które przed nami. Wydasz tutaj 1150 zł na procesor i płytę B450 Tomahawk. Dobre 1500 zł zostaje w kieszeni. 

 

Nie jestem typem osoby wymieniającej PC co 2-3 lata po prostu mam inne ważniejsze wydatki;) czasami modernizuje PC co widać po aktualnym zestawie ale raczej dyski/chłodzenie niż procesor/plyta. dlatego chciałbym, żeby zestaw na trochę starczył.

 
Link to post
Share on other sites
Pamięci dostałem pierwszy link w poście

 

Sory. Jest ok

 

Zapinkę tzn? mam to co było w zestawie wiec chyba tak

 

Mocowanie do podstawki Intela. Jak masz wszystko co było w komplecie, to masz.

 

Nie jestem typem osoby wymieniającej PC co 2-3 lata po prostu mam inne ważniejsze wydatki;) czasami modernizuje PC co widać po aktualnym zestawie ale raczej dyski/chłodzenie niż procesor/plyta. dlatego chciałbym, żeby zestaw na trochę starczył.

 

No to w takim razie nic nie dodaje a tymi 5 stówami możesz ciągnąć do 9900K ;-)

Link to post
Share on other sites

@@kajtek.

 

 

 

Jak myślisz o porządnym OC 9700K, to prędzej bierz Gigabyte Z390 Aorus Pro. Taniej o 70 zł z lepszą płytą główną. Gry masz też gratis. Patrz główna strona proline. 
 

 

A co myślisz o tej płycie : MSI MPG Z =390 Gaming EDGE AC? I czemu polecasz porline prócz tego, że są tańsi od reszty :)

 

Ciężko mi się zdecydować cały czas się zastanawiam czy jednak nie isc w AMD (Rozum mówi Intel ale kieszeń krzyczy AMD) :D

Jeżeli miałby iść w AMD to pewnie by padło na 2700X plus jakaś płyta dużo osób poleca B450 Tomahawk.

 

Z tym, że tak jak pisałem po wymianie sprzętu raczej zostanę z nim na dłużej możesz podpowiedzieć czy warto w takim wypadku iść w AMD? albo dołożyć o zgrozo 500zł do i9900

Link to post
Share on other sites

To zależy czy warto. Wymienić procka na mocniejszy model będzie mógł zawsze kiedy zabraknie Ci mocy, nie jest on wlutowany na stałe ;). i7/i9 to bardzo mocne procesory. Nawet poprzednie generacje mają jeszcze zapas mocy do gier a już na pewno do Twoich zastosowań. Tak czy inaczej, co nie wybierzesz AMD/Intel odczujesz ogromną różnicę po tym co masz. AM4 wydaje się bardziej przyszłościowe jeśli chodzi o przyszłość i politykę firmy patrząc choćby na AM3/+.

Edytowane przez grizzly1
Link to post
Share on other sites

 

 

A co myślisz o tej płycie : MSI MPG Z =390 Gaming EDGE AC? I czemu polecasz porline prócz tego, że są tańsi od reszty

 

Z390 Aorus Pro ma znacznie chłodniejszą sekcję zasilania. Z proline polecam właśnie dlatego, że mają normalne ceny.  

Link to post
Share on other sites

@@kajtek.

 

A jeżeli zdecydował bym się na AMD i tymczasowo przesiadł na 2600 a w sierpniu przeszedł na ich nowe procesory to jaką wtedy płytę główną kupić? Chociaż ta opcja wydaje mi się mało prawdopodobna za dużo zabawy jak dla mnie....

 

ok czyli jeżeli intel to I7-9700k + Z390 Aorus Pro. BTW a jak z biosem w Gigabycie znośny jest połapie się co i jak czy zagmatwany?

 
Link to post
Share on other sites

 

 

A jeżeli zdecydował bym się na AMD i tymczasowo przesiadł na 2600 a w sierpniu przeszedł na ich nowe procesory to jaką wtedy płytę główną kupić? Chociaż ta opcja wydaje mi się mało prawdopodobna za dużo zabawy jak dla mnie....

 

To nie jest jakaś zła opcja

 

 

 

a jak z biosem w Gigabycie znośny jest połapie się co i jak czy zagmatwany?

 

Z wszystkim się połapiesz.  

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...