Skocz do zawartości

Ram 3000 MHz MSI Z87-G43


Recommended Posts

Witam,

 

Czytam i przeglądam internety i tematy i nie mogę się zdecydować. Przeglądam oferty, bo są nawet dobre promocje obecnie, ale nie potrafię zdecydować. Szukam kości 8 GB do MSI Z87-G43 z i5-4670K (OC 4.5) i ram pewnie też bym kręcił. Na procesorze siedzi chłodnica Thermalright HR-02 - Macho. Wpadły mi w oko takie pamięci:

 

1.

https://www.x-kom.pl/p/472742-pamiec-ram-ddr4-adata-8gb-3000mhz-xpg-spectrix-d41-x-tuf-rgb-cl16.html

 

2.

https://www.x-kom.pl/p/263000-pamiec-ram-ddr4-patriot-8gb-3000mhz-viper-4-cl16-2x4gb.html

 

3. 

https://www.morele.net/pamiec-corsair-vengeance-lpx-ddr4-8gb-3000mhz-cl16-cmk8gx4m1d3000c16-4034095/

 

Może macie lepsze propozycje ? - W planach mam dokupić drugą taką kość w niedalekiej przyszłości.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

zależy czego szukasz, 

 

Czy chcesz kręcić pamięci i się na tym znasz czy nie, jeśli się nie znasz to jeden pies bierz najtańsze, ja mam g skille tridentx są fajne, bo można z nich odkręcić radiator i wtedy nie wadzą o chłodzenie. 

 

P.S szukaj kostek 2x4 gb szybsze niż jedna kość 8gb, a no i g skille się nie kręcą niestety, chyba że byś trafił na jakieś mega kostki to może byś coś z nich wycisnął 

Edytowane przez WaltKowalski
Link to post
Share on other sites

zależy czego szukasz, 

 

Czy chcesz kręcić pamięci i się na tym znasz czy nie, jeśli się nie znasz to jeden pies bierz najtańsze, ja mam g skille tridentx są fajne, bo można z nich odkręcić radiator i wtedy nie wadzą o chłodzenie. 

 

P.S szukaj kostek 2x4 gb szybsze niż jedna kość 8gb, a no i g skille się nie kręcą niestety, chyba że byś trafił na jakieś mega kostki to może byś coś z nich wycisnął 

 

Nie znam się na tym, ale z poradnikiem sobie poradzę. Procesor podobnie kręciłem. Radiator mam dość duży i wysokie ramy mogą mieć tam problem. Przed zakupem jeszcze i tak zajrzę do budy sprawdzić jak to wygląda. Wolałbym ramy z jakimś potencjałem. Natomiast mam w planach właśnie po miesiącu dokupić drugą kość ramu i mieć łącznie 16 stąd wybór 8 na początek. 

 

Jednak z tego co mówisz to G Skille się nie kręcą, lub słabo ? - Po przejrzeniu Allegro i sklepów internetowych w zasadzie nic innego nie znalazłem na DDR3.

Link to post
Share on other sites

Jest parę tematów z OC g skilow tridentx na forum i zawsze tak samo się kończyło, że MHz nie przybywa lub wynik jest tak skromny, że zawsze się kończyło na zacieśnięciu taimingów pamięci.

 

Z tego co pamiętam tridentx miało kilka rodzajów kostek jedne Samsungi jeszcze jakieś inne i te na Samsungach nawet coś się tam kręciły a inne nie bardzo. 

Link to post
Share on other sites

To już zgłupiałem. Możecie mi podesłać konkretny link do kości które polecacie kupić ? - Mogą być 2x4 gb, lub 2x8gb wtedy będę wiedział co brać i nie będę dłużej zawracał gitary. Wielka szkoda, że mobo nie obsługuje DDR4, ale cóż. Po ramach nie zamierzam inwestować w kompa przez dłuższy czas, więc wezmę co polecicie. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...