Skocz do zawartości

Monitor nie widzi odświeżania 144Hz


Recommended Posts

Witam, zakupiłem monitor 

 

Asus MG279Q, kartę graficzną posiadam Gigabyte GT 1030 OC 2GB GDDR5 (64 bit) i po podłączeniu maksymalne odświeżanie jakie mogę ustawić to 60Hz, przy rodzielczości 2560x1440. Podłączone mam przez HDMI. 

 

Wynika to z tego że karta graficzna jest za słaba ?

 

 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez carek
Link to post
Share on other sites

Wielce prawdopodobnie, że potrzebujesz kartę z Display Port. W tej karcie nie ma więc będzie ciężko...HDMI 2.0(masz taki kabel w ogóle?) w teorii może sobie poradzić, ale to już kombinacje z wymuszaniem trybów  w opcjach Nvidii. 

 

Wg instrukcji nie specjalnie jest to wspierane HDMI z WQHD z >120Hz + freesync też nie odpalisz.

Edytowane przez dragzor
Link to post
Share on other sites

 

Witam, zakupiłem monitor 
 
Asus MG279Q, kartę graficzną posiadam Gigabyte GT 1030 OC 2GB GDDR5 (64 bit) i po podłączeniu maksymalne odświeżanie jakie mogę ustawić to 60Hz, przy rodzielczości 2560x1440. Podłączone mam przez HDMI. 
 
Wynika to z tego że karta graficzna jest za słaba ?
 
 
 
Pozdrawiam

 

a jak ty chciałeś po hdmi więcej "herców" zrobić?

Link to post
Share on other sites

Musisz mieć wyjście w grafice oraz wejście w monitorze w standardzie HDMI 2.0, kabel nie ma tu praktycznie znaczenia. Max co twoja grafika puści to 1440p @75Hz lub 1080p @120 Hz jeżeli nie masz DP.

 

Tak z ciekawości. Gdybym miał monitor z HDMI 1.4 i kabel HDMI 1.2 to skoro kabel nie ma znaczenia to w takim razie wciąż bym osiągnąłbym te 144Hz na FHD? Pytam z ciekawości, bo w starych postach widzę, że ludzie posiadający monitor 144Hz i wejście HDMi 1.4 mieli max 120Hz na HDMI (niektórzy wciąż papugują te false info).

 

 

 

Aby nie było, że nie na temat.

http://prntscr.com/m92owq

Asus MG279Q ma HDMI 1.4 autorze, więc możesz zapomnieć (patrz na zdjęcie które wkleiłem) o HDMI jeżeli chcesz wysokim Hz w 1440p

Edytowane przez DreamerDream
Link to post
Share on other sites

Pomimo że zostałem ostatnio trafnie dojechany za linkowanie do Wiki, to tu akurat jest to dobrze opisane (sekcja "Rodzaje przewodów, stąd też fota, która linkowałeś):

 

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/HDMI

 

https://en.m.wikipedia.org/wiki/HDMI (więcej ale po ang)

 

Jedt takie coś jak kategoria kabla HDMI, która gwarantuje utrzymanie parametrów transmisji przy przewodzie o większej długości (>10m).

 

Przy monitorze z HDMI 1.4 i karcie graficznej z 1.4 powinno spokojnie 1080p @144Hz lecieć, no chyba że tego kabla masz ponad 10 m i jest to produkt "made in prc, 99 gr/m czyli nawet wątpliwa kat.1

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...