Skocz do zawartości

Czy obudowa Sharkoon jest dobra?


Recommended Posts

W zasadzie to wybór jest prosty - czy chcesz obudowę przewiewną, czy wyciszoną. Bo te dwie rzeczy są raczej ciężkie do pogodzenia.

Ja może szalony jestem, ale ciszę uzyskuję przez... odpowiednią wentylację. Po prostu bez obciążenia wentylatory w obudowie mam ustawione na minimum lub wyłączone (kontrola z UEFI), a dopiero po osiągnięciu wyższych temperatur na CPU, wentylatory na obudowie przyspieszają. Ale nigdy na tyle, by były wyraźnie słyszalne.

A w obudowie wyciszanej będą one musiały pracować szybciej, by osiągnąć jako-taki poziom przepływu powietrza, ale ich dźwięk będzie tłumiony wygłuszeniem.

Według mnie to błędne koło.

Link to post
Share on other sites

Niedostępna, a gdziekolwiek jest to za 400zł. Za drogo.

Ale serio mnie korci żeby zamowic tego SPC i sprawdzic czy sie nei zmiesci moja płyta z chłodzeniem ;D

A któraś z tych?

 

https://www.komputronik.pl/product/511826/ibox-chiron-c93.html

https://www.komputronik.pl/product/509522/thermaltake-versa-h26-tempered-glass-black.html

https://www.komputronik.pl/product/384443/silentiumpc-aquarius-x70t-pure-black.html

 

Szczególnie mnie interesuje Silentium.

Edytowane przez Lordani66
Link to post
Share on other sites
X70T niezbyt opłacalny na tle Armis AR7 TG w cenie 320zł.

A jakie są między nimi różnice? X70T ma dużo miejsca w środku z tego co czytałem przez co zapewne ma dobry przewiew, patrzac na wymiary Armisa - jest mniejszy. I przód w ogóle wygląda w niej (X70T) na znacznie bardziej przewiewny w porownaniu do zabudowanego Armisa. Chociaż nie powiem, Armis mi się bardziej podoba wizualnie. Przegladne tez inne polecane przez Ciebie budy.

 

Edit: NZXT wyglada mi na mega nierpzewiewną, Fractal nie ma miejsca na napęd optyczny (zapomnialem wspomniec o tym ze to must have), Phantekssa tego juz nigdzie sie nie da prawie dostac, jest za 400zł jedynie w jednym sklepie.

 

Edit: Teraz widze że poza zaślepką na dysk optyczny to ta obudowa Armis nie ma żadnego fajnego coveru z klapką... Czyt. ściągas zaślepke i jest okropna dziura a w niej napęd. Podziękował.

Edit: A czy tego Armisa można złożyć w taki sposób że napęd zamontować a zaślepkę założyć? Bo nie widzi mi się patrzeć na sam napęd w budzie w brzydkiej wnęce a chciałbym go jednak mieć nadal.

Edit: I jeszcze jedno, czy ten RGB model podepne do mojej obecnej MOBO, AsRock P67 Pro3 B3. Nie wiem czy mam piny na RGB.

Edytowane przez Lordani66
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...