Skocz do zawartości

Freeze gier, a działający system w tle


Recommended Posts

Witam,
od jakiegoś czasu spotyka mnie problem powracających freezów w grze. Problem polega na tym, gdy podczas grania w jakąkolwiek grę na komputerze spotykam problem freeza - wygląda to w następujący sposo że nagle gra się zatrzymuje a ja jedynie poprzez combo crtl+alt+delete jestem w stanie wylogować się i na nowo zalogować. Nie jestem nawet w stanie wejść w menadżera zadań gdyż nawet on nie możę mi się "pop-outować". 

1.Konfiguracja komputera:
procesor:i5 6600,
karta graficzna: evga gtx 970 oc
ram: kingstone ddr4 fury black 8gb 2133hz
mobo: asrock h1110m-hdv
ssd: crucial bx300 128gb

hdd: western digital blue 1tb

2.System operacyjny: Windows 10 64bit Proffesional

3.Zmiany wprowadzone w systemie i sprzęcie przed wystąpieniem kłopotów: ponowny reinstall windowsa oraz sterownikow(nie podskutkowalo), instalowanie gier na roznych dyskach i testowanie czy  znowu nie pojawiaja sie freezy(nie podskutkowalo)

4.Używany program antywirusowy: tylko malwarebyte

5.Wykonane czynności w celu naprawy problemu: wyzej opisane

6.Informacje dodatkowe: -

Link to post
Share on other sites

A co na to podgląd zdarzeń i opis błędów krytycznych ?

nic nie ma:(

 

 

Nie masz może zgłoszeń o awarii sterowników?

wlasnie ani razu mi nie wywalilo zadnego errora, poprostu freeze gry i moge tylko sie odstac do menu z opcjami wyloguj menedzera zadan itd. + moge naciskac aplikacje na pasku startu lecz to i tak nic nie daje bo gra w zaden sposb nie che sie zamknac/zminimalizowac

 

 

 

Pokaż screena z HWiNFO, zakładka Sensors.Jaki zasilacz obsługuje Twój PC?

https://imgur.com/a/4LeypUi (nie wiem czy o cos takiego Ci chodzilo xD)

zasilacz: XFX TS 550w

 

Link to post
Share on other sites

Uruchom HWiNFO z zakładki Sensors następnie klik na ikonkę notatnika w dolnym, prawym rogu i wskazujesz miejsce gdzie ma być zapisany log. Graj do wystąpienia freza. Jak wystąpi zrestartuj PC i po ponownym uruchomieniu kierujesz się do zapisanego logu następnie wrzuć go na jakiś hosting, a tu daj linka.
 

Link to post
Share on other sites

 

 

Nie jestem nawet w stanie wejść w menadżera zadań gdyż nawet on nie możę mi się "pop-outować".

Ustaw w menedżerze że ma być zawsze na wierzchu - powinno pokazywać go.

Możesz zrobić to co osoba wyżej proponuje. Sprawdź dodatkowo odczyt SMART dysku i może memtest.
Link to post
Share on other sites

Czy to są gry online , czy w ofline też to występuje ?

gram tylko w gry online takze nie wiem jak sprawa wyglada offline

 

 

Uruchom HWiNFO z zakładki Sensors następnie klik na ikonkę notatnika w dolnym, prawym rogu i wskazujesz miejsce gdzie ma być zapisany log. Graj do wystąpienia freza. Jak wystąpi zrestartuj PC i po ponownym uruchomieniu kierujesz się do zapisanego logu następnie wrzuć go na jakiś hosting, a tu daj linka.

 

zaktualizuje pozniej ten post z linkiem!

 

 

Ustaw w menedżerze że ma być zawsze na wierzchu - powinno pokazywać go.

 

Możesz zrobić to co osoba wyżej proponuje. Sprawdź dodatkowo odczyt SMART dysku i może memtest.

dzięki za protip z menedzerem zadan!

tu ss SMARTA: https://imgur.com/a/Th6wFn1

memtest86+ zostal uzyty ale nie zostawil zadnych logow, mam tylko zdjecie z telefonu po skanowaniu: https://imgur.com/a/7r0NJFA

 

follwup nie moge zedytowac(zrobione jak kazano):

screen z HWiNFO: https://www3.zippyshare.com/v/xQjLBVz6/file.html

Edytowane przez Jooalovsky
Link to post
Share on other sites

W logu jedyna nieprawidłowość to włączający się na karcie graficznej Performance Limit - Power oraz Performance Limit - Max Operating Voltage. Zastanawiająca jest też duża aktywność karty w porównaniu z użyciem CPU, który w logu ani raz nie nie osiągnął maksymalnego taktowania 3.9 GHz. Zrób test w Fire Strike. Tu masz wynik z mojego zestawu z 970-tką https://www.3dmark.com/3dm/18380696

Sprawdź zachowanie w czasie gry z otwartą obudową, być może skończyła się tolerancja Voltage Regulator Module karty na temperatury, które u Ciebie osiągają 76*C, a powyższe limity włączają się po przekroczeniu 70*C.  

Link to post
Share on other sites

Wynik jest w porządku. Szczerze mówiąc to nie mam pomysłu co może sypać błędami, ale najczęściej jest to karta graficzna. Spróbuj znaleźć w grach logi które mogłyby potwierdzić błąd directx. No i może daj jej popracować trochę z obciążeniem np.: heaven unigine.

Link to post
Share on other sites

No cóż panowie, dzięki wszystkim za pomoc w tym temacie, na dniach jescze pozadnie wyszczycze sprezonym powietrze caly komp a w szczegolnosci karte graficzna - narazie nie mialem freezow po instensywnej, 5godzinnowej sesji w PUBG(odwarta obudowa). Jeżeli problem sie poglebi jescze raz odswieze ten temat :)! A na ten moment prosze o zamkniecie.

Edytowane przez Jooalovsky
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...