Skocz do zawartości

Sapphire RX 580 8GB niskie taktowanie-1200mHz


Recommended Posts

Witam.

Niedawno kupiłem Sapphire RX 580 8GB-używaną. Zainstalowałem sterowniki i po jakimś czasie zauważyłem ze taktowanie karty to 1200/2250 gdzie normalnie ta karta powinna pracować w 1340(1411)/2000mHz. W trixx jak włącze tryb "POWER'' to ustawia taktowanie na 1212/2250. 

Próbowałem przestawić suwak biosu, jednak w obydwu pozycjach jest to samo.Sterowniki najnowsze, obydwa zasilania podłączone. Ma ktoś jakiś pomysł co może być winne?

 

Mobo: GA-H81M-D2V
CPU: I5 4460
PSU: SilentumPc l1 vero 600W
RAM: 8gb 1600mHz

 

Link to post
Share on other sites

Ktoś tu na forum miał podobnym problem, jedną z sugestii było, że karta ma zmodyfikowany bios pod kopanie, nieco niższe taktowanie i napięcie zasilające dla lepszego stosunku kopanie/zużycie prądu. Chyba w gpu-z możesz odczytać wersję biosu i rozpoznawane gpu.

Link to post
Share on other sites

nie no chyba ja zwroce sprzedawcy. po zakupie dosłał fakture z francji czyli gwarancja jest bezużyteczna a teraz ten bios.A pytałem czy jest wgrany bios do kopania

Przy próbie zmiany biosu wyskakuje takie cos:

RGaxRSP.jpg

Edytowane przez Gwizdek
Link to post
Share on other sites

Karta przekopała 1,75628 Eth - dużo by mu to powiedziało, nie? @Gwizdek, nie chcesz się bawic i masz możliwość zwrotu to zwracasz (towar niezgodny z opisem, bo prawilne Nitro sam wiedz jakie ma zegary). Jeżeli nie chcesz zwracać to wrzucasz oryginalny Bios i karta będzie latać. Twój wybór.

Link to post
Share on other sites

Witam.

Niedawno kupiłem Sapphire RX 580 8GB-używaną. Zainstalowałem sterowniki i po jakimś czasie zauważyłem ze taktowanie karty to 1200/2250 gdzie normalnie ta karta powinna pracować w 1340(1411)/2000mHz. W trixx jak włącze tryb "POWER'' to ustawia taktowanie na 1212/2250. 

Próbowałem przestawić suwak biosu, jednak w obydwu pozycjach jest to samo.Sterowniki najnowsze, obydwa zasilania podłączone. Ma ktoś jakiś pomysł co może być winne?

 

Mobo: GA-H81M-D2V

CPU: I5 4460

PSU: SilentumPc l1 vero 600W

RAM: 8gb 1600mHz

Po przestawieniu suwaku wersji biosu, jeszcze raz przeinstaluj sterowniki. Identycznie było na  RX580 XFX 8GB zakupionej przez syna. Takiej  http://www.xfxforce.com/en-us/products/amd-radeon-rx-500-series/rx-580-gts-8gb-dd-rx-580p8dfd6 . Na jednej niższe takty do kopania na drugiej wyższe do gier.

Edytowane przez daryzda
Link to post
Share on other sites
  • 11 miesięcy temu...

Odświeże temat

 

Sapphire rx 580 nitro+ , taktowanie spadło z 1410 do 1120 , karta nowa z x komu kupiona w Grudniu, bawiłem się przelacznikiem biosu na karcie i teraz w każdej pozycji przełącznika jest 1120

https://drive.google.com/file/d/1MtkRdSV7DopOS6HLi8RJ85H7zOnjh8AC/view?usp=drivesdk

 

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Nowa, sklepowa sztuka (w sensie pierwszy właściciel) powinna trzymać zegary boost pod obciążeniem (ewentualnie minimalnie poniżej deklarowanych wartości, tyle że przy Nitro takie cyrki nie powinny mieć miejsca). Reklamacja / zwrot gwarancyjny. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...