Skocz do zawartości

Automatycznie zamykanie systemu oraz zapetlone restarty.


Recommended Posts

Witam

 

Specyfikacja:

Procek Procesor: Intel core i7 4790K 4,0Ghz GHz 8mb MB

Płyta: MSI Z97 gaming 7

Karta: Evga 1080 SuperClocked 2 8gb DDR5

Chłodzenie CPU: Noctua D14

Zasilacz: Evga 750 QG

Pamiec patriot Intel extreme masters ddr DDR3 16gb GB (4x4gb GB) 12800 CL9

Dysk hdd: Toshiba P300 1TB

Dysk SSD: crucial bx300 240 GB sata3, Samsung 850 Pro 128gb

Obudowa: Silentium Gladius X80 pure black

 

 

 

Witam 

Problem jest Taki ze komputer sam się wyłącza(zamyka) i od teraz wpada w petle automatycznego uruchamiania i wylaczania. Poprostu uruchomi sie i automatycznie odcina prad po czym sytuacja sie powtarza. Dopiero odlaczenie od gniazdka na kilka sekund pomaga I komputer moge normalnie uruchomic. Czasami w nocy potrafi Sam się automatycznie uruchomic.

 

Wymienilem juz Zasilacz bo to pierwsze bylo do odstrzalu ale nadal problem pozostal.Bateria tez wymieniona na plycie Bo po tych automatycznych resetach czasami zmienia mi pierwszenstwo bootowania i Dysk wskazac Bo automatycznie wszystko jest wylaczone.

 

Co jest nowe w kompie:

Płyta, Procek, karta oraz Dysk Cruciala jako systemowy.

 

Juz mam powoli ochote opchac wszystko Bo nie wiem Co to moze byc. Mam nadzieje ze znajdzie sie ktos kto pomoze.

 

Dziekuje

Link to post
Share on other sites

https://www.google.com/search?q=samoczynne+w%C5%82%C4%85czanie+i+wy%C5%82%C4%85czanie+komputera&rlz=1C1CHBD_plPL824PL825&oq=samoczynne+w%C5%82%C4%85czanie+i+wy%C5%82%C4%85czanie&aqs=chrome.1.69i57j0.23320j0j4&sourceid=chrome&ie=UTF-8

 

Poczytaj trochę tutaj , bo ja ci coś poradzę a ty napiszesz,że już to robiłeś.System stawiałeś na nowej płycie ? Bios i inne sterowniki do płyty zaktualizowane pod system ? System ma wszystkie aktualizacje ? Jak jest ustawiony stan zasilania w biosie (C6,C7) ?

Link to post
Share on other sites

System(Win7)stawiany na nowej plycie oraz aktualizowany do najnowszej wersji. Sterowniki wgrane jedynie czego nie robilem to bios nie byl aktualizowany. Co do czytania to juz naprawde probowalem chyba wszystko powylaczac w systemie aby sie Sam nie uruchamial po tym zamknieciu ale on i tak sie odpala dopiero wtyczka pomaga aby sie uspokoil. Wiem ze tez zarzadzanie w biosie robilem Bo niby to tez moze powodowac automatycznie uruchamianie ale dalej to samo. Dodam ze pierwsze zamkniecie jest nawet gdy całkowicie nic nie robie na komputerze. Wiec raczej odpada przegrzanie. Temperatury GPU i CPU tez sa normalne podczas np:grania.

Link to post
Share on other sites

Czy problem dzieje się od wymiany podzespołów? Sprawdziłbym czy jakaś śrubka/dystans nie został pod płytą i spróbowałbym odłączyć włącznik i reset na obudowie od płyty. Włącznik masz na płycie głównej więc uruchomisz komputer bez problemu. Odłączenie to tylko 2-3 minuty, ale sprawdziłbym też czy nie został jednak dystans gdzieś za płytą główną.

Link to post
Share on other sites

Czy problem dzieje się od wymiany podzespołów? Sprawdziłbym czy jakaś śrubka/dystans nie został pod płytą i spróbowałbym odłączyć włącznik i reset na obudowie od płyty. Włącznik masz na płycie głównej więc uruchomisz komputer bez problemu. Odłączenie to tylko 2-3 minuty, ale sprawdziłbym też czy nie został jednak dystans gdzieś za płytą główną.

 

 

Odlaczylem juz to zanim tutaj zalozylem temat nic to niestety nie pomoglo. Dystansow nie ma na 100%. A problemy pokazaly sie po wymianie podzespolow. Dodam tylko ze karta graficzna chodzila tez na satrych podzespolach ale problem nie wystepowal.

Link to post
Share on other sites

Skoro bez kabelków miał ten problem to można wykluczyć złe podłączenie.
Warto obejrzeć płytę pod względem uszkodzeń i dziwnych śladów. Może też CPU i socket.

Podzespoły kupowałeś używane? Może warto skontaktować się z poprzednim właścicielem.

Link to post
Share on other sites

Może masz uszkodzony przycisk Power. Jego zwarcie może powodować takie problemy. Odepnij przycisk na jakiś czas a płytę wystartuj po przez zwarcie pinów bezpośrednio na płycie. Druga rzecz, która przychodzi mi na myśl to prawdopodobne zwarcie pinów w podstawce LGA procesora albo przegrzewanie cpu(nieudany skalp itp.)

Link to post
Share on other sites

Podzespoly byly uzywane. Płyta prosto od serwisu MSI wiec powinna byc sprawna.Moge tego gniota jeszcze raz rozlozyc bo juz powoli trace cierpliwosc.

Skalpowany nie byl Procek z tego Co wiem. A temat przycisku juz sprawdzalem.Bylo to pierwsze Co wykluczylem. Zasilacz tez jestem pewny ze nie on jest winny Bo jest nowy i nadal to samo.

 

 

Moje pytania :

1.Czy to moze byc od braku aktualizacji biosu?

2.Moze RAM cos odwala?

3.Dlaczego płyta nie trzyma ustawien(botowanie,aktualna data i czas) mimo nowej baterii na plycie?

4.Czy moze to byc spowodowane(resetowanie) instalka systemowa?

Edytowane przez syka81
Link to post
Share on other sites

@up - no i stary zgred nie doczytał. Masz rację... :)

Zdarza się, ale po co postarzać się od razu? :)

 

Moje pytania :

1.Czy to moze byc od braku aktualizacji biosu?

2.Moze RAM cos odwala?

3.Dlaczego płyta nie trzyma ustawien(botowanie,aktualna data i czas) mimo nowej baterii na plycie?

4.Czy moze to byc spowodowane(resetowanie) instalka systemowa?

1. Samoistne zamykanie systemu i zapętlenia to prędzej uszkodzenie BIOSu - aktualizacja może naprawić uszkodzony "program".

2. Jest szansa na jakieś spięcie.

3. Uszkodzony BIOS, spięcie na zworce CLR_BIOS czy przycisku lub zwyczajny brak zasilania spowodowany odłączonym zasilaczem i uszkodzonym zasilaniem z baterii.

4. Możesz łatwo to wyeliminować włączając linuxa z pendrive'a.

 

Złóż zestaw po za obudową na tzw. pająka i jeżeli używasz jakiejś listwy zasilającej z zabezpieczeniami to też ją wyeliminuj przy składaniu.

Jestem też za tą opcją. Uziemienie masz normalnie poprowadzone w gniazdku?

Link to post
Share on other sites

A wiec moja płyta ma przelacznik pomiedzy dwoma biosami. Czy przelaczenie powoduje ze chodzi on na zupelnie nowym czy poprostu ten sam ale inne ustawienia? Bo przelaczylem ale tez sie zrestartowal.

 

Co do biosu moge cos spierniczyc przy wgrywaniu nowego biosu? Jeszcze nie robilem i dlatego takie glupie pytanie.

 

Jest tez zworka moze raczej miejsce do resetowania biosu tylko jak pamietam zawsze ona powinna byc wlozona ale np:w innym ustawieniu a tutaj sa tylko zame piny ale zworki nie ma. Sa tak jak by trzy linie pinow 2, 3, 2

 

Dzisiaj całkowicie odlaczylem przyciski power oraz reset i wystartowalem z plyty ale reset sie pokazal.

 

Komp podlaczony jest poza listwa i to samo.wszystkie gniazdka maja uziemienie na 99% Bo w IE kazde gniazdko ma podlaczone.

 

 

Ps.dzieki wszystkim Co staraja sie pomoc.

Edytowane przez syka81
Link to post
Share on other sites

Dual bios na tej płycie działa w następujący sposób zworka powala wybrać bios na wypadek awarii. Musi być skonfigurowana czyli we właściwej pozycji(default). Aktualizując bios wgrywasz go tylko do jednej kości. Druga pozostaje nie zmieniona chyba, że przestawisz zworkę i zrobisz drugą aktualizację. Brak zworki to losowy start bios i być może to jest przyczyną resetowania ustawień tyle, że na płycie powinien być switch(przełącznik) a nie zwykła zworka. 

Edytowane przez gepardmak
Link to post
Share on other sites

Dual bios na tej płycie działa w następujący sposób zworka powala wybrać bios na wypadek awarii. Musi być skonfigurowana czyli we właściwej pozycji(default). Aktualizując bios wgrywasz go tylko do jednej kości. Druga pozostaje nie zmieniona chyba, że przestawisz zworkę i zrobisz drugą aktualizację. Brak zworki to losowy start bios i być może to jest przyczyną resetowania ustawień tyle, że na płycie powinien być switch(przełącznik) a nie zwykła zworka.

 

 

No przelacznik mam i moge nim przelaczyc, tylko normalnej zworki nie mam(znaczy tego mostu laczacego dwa piny nigdzie nie znalazłem). Sprobuje dzisiaj wgrac nowy bios mam nadzieje ze nic nie spiernicze.

Link to post
Share on other sites

Wczoraj wgralem nowy bios i juz bylem pozytywnie nastawiony. Komputer przez 6 godzin chodzil i wszystko bylo OK. Wiec wylaczylem kolege i dzisiaj mialem wlaczyc go na caly dzien. Lecz w nocy 5-6 komp sie Sam wlaczyl i wpadl w petle uruchamiania sie. Poprostu zaczynal ladowac ustawienia i nawet okna poczatkowego z mozliwoscia wejscia do biosu nie pokazal i odcinalo mu prad. I ponownie startowal i tak w kolko.

Edytowane przez syka81
Link to post
Share on other sites

Nie sprawdzalem moge to spokojnie zrobic Bo to nie zajmuje duzo czasu.

 

 

Niestety tez Sam się wlaczyl i wszystko bylo wypiete.

 

A moze to powodowac np:Windows i bledy w nim jakies?

 

Najwyzej w ostatecznosci na nowo zainstaluje.

Edytowane przez syka81
Link to post
Share on other sites

Problematyczny Windows nie powoduje samoczynnego startu - a taki problem tutaj opisywałeś.

Lecz według mnie płyta główna wraz z procesorem jest do przejrzenia przez osobę która zna się na tym. W jednym z ostatnich postów napisałeś że nawet ekran biosu nie pojawiał się, wcześniej była też informacja że nie trzyma ustawień. Na moje padnięta płyta lub coś robi spięcie w miejscu gdzie go nie powinno być. Wyciągnij płytę główną ze wszystkim z obudowy (karta graficzna nie jest ci potrzebna), połóż na kartonie tak aby nie było nic pod nią co przewodzi prąd i testuj na tak zwanym pająku.

Link to post
Share on other sites

Problematyczny Windows nie powoduje samoczynnego startu - a taki problem tutaj opisywałeś.

 

Lecz według mnie płyta główna wraz z procesorem jest do przejrzenia przez osobę która zna się na tym. W jednym z ostatnich postów napisałeś że nawet ekran biosu nie pojawiał się, wcześniej była też informacja że nie trzyma ustawień. Na moje padnięta płyta lub coś robi spięcie w miejscu gdzie go nie powinno być. Wyciągnij płytę główną ze wszystkim z obudowy (karta graficzna nie jest ci potrzebna), połóż na kartonie tak aby nie było nic pod nią co przewodzi prąd i testuj na tak zwanym pająku.

 

Ja takie problemy miałem jak mi walnęła płyta główna. Nie wiem co było, ponieważ serwis tylko napisał, że została naprawiona poza tym nic więcej niestety.

Link to post
Share on other sites

Ja takie problemy miałem jak mi walnęła płyta główna. Nie wiem co było, ponieważ serwis tylko napisał, że została naprawiona poza tym nic więcej niestety.

 

Tylko ze ta płyta byla swiezo w serwisie na prostowaniu pinow. Nawet nie byla na nowo zamontowana. Poprostu poprzedni wlasciciel wyslal ja Bo jeszcze byla gwarancja. Teraz juz nie mam gwarancji i nie wiem czy mozna to podeslac i jaka cene zawolaja.

Link to post
Share on other sites

Tylko ze ta płyta byla swiezo w serwisie na prostowaniu pinow. Nawet nie byla na nowo zamontowana. Poprostu poprzedni wlasciciel wyslal ja Bo jeszcze byla gwarancja. Teraz juz nie mam gwarancji i nie wiem czy mozna to podeslac i jaka cene zawolaja.

Sprawdź tą płytę główną z procesorem lub oddaj do jakiegoś serwisu na sprawdzenie z informacją że nie masz jak sprawdzić tych dwóch elementów. Płyta mogła być na prostowaniu pinów, ale chyba lokalnie. Nie przypominam sobie aby jakakolwiek firma naprawiała uszkodzenia mechaniczne na gwarancji.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...