Skocz do zawartości

Automatycznie zamykanie systemu oraz zapetlone restarty.


Recommended Posts

Wczoraj w nocy dorwalem Taki watek po angielsku:

 

This is from corsair directly.

"According to Intel's presentation at IDF, the new Haswell processors enter a sleep state called C7 that can drop processor power usage as low as 0.05A. Even if the sleeping CPU is the only load on the +12V rail, most power supplies can handle a load this low. The potential problem comes up when there is still a substantial load on the power supply's non-primary rails (the +3.3V and +5V). If the load on these non-primary rails are above a certain threshold (which varies by PSU), the +12V can go out of spec (voltages greater than +12.6V). If the +12V is out of spec when the motherboard COMES OUT OF THE SLEEP STATE, the PSU's protection may prevent the PSU from running and will cause the power supply to "latch off". This will require the user to cycle the power on their power supply using the power switch on the back of the unit."

http://www.corsair.com/en-us/blog/2013/may/haswell-compatibility-with-corsair-power-supplies

 

If users are complaining of cycling boot looping being related to using a non haswell compliant psu, they're mistaken. They have a different problem at hand and are blaming it on their psu not being 'haswell ready' which just means they're misinformed or don't understand the situation. I can claim my ferrari is junk because it won't go from 2nd to 3rd gear without using the clutch. Is there a problem with the car just because I said so as an end user? Or do I just need to learn how to drive?

 

The psu's don't die from going into sleep state - or shouldn't unless you're using a garbage psu and that's a totally different problem unto itself. Obviously your haswell ready psu works fine and I'm happy for you. A little investigation and research is all it takes to learn what the so called 'issues' are and how simple it is to avoid them. There's no need for people to shell out more money for a gimmicky label. Both my systems running 4690k's are using psu's built prior to haswell. One a seasonic 650w the other an ocz modxtreme 550w. Both have c6/c7 disabled in bios, took less than 3min to make sure the settings were disabled and like magic - both run 24/7 fantastically

 

Kurcze sprawdzalem w biosie czy moge gdzies wlaczyc to C6/C7 ale tego nie widze. Wychodzi na to ze mozliwe ze to powoduje samoczynne wlaczanie i wchodzenie w petle restartu. Bardzo duzo po angielsku podobnych problemow z tym samoczynnym uruchamianiem i restartami. Mozliwe ze moje PSU nie trzyma napiecia na tak niskim poziomie i wtedy go samoczynie uruchamia. To by naprawde Mialo sens. Tylko ja tej opcji nie widze w biosie.

Link to post
Share on other sites

Mało prawdopodobne by stany uśpienia powodowały restart CPU. Problem stanów uśpienia jednak występuje ale objawia się trochę inaczej i dotyczy zasilaczy niezgodnych z Intel Haswell. Nowe zasilacze nie powinny mieć takich problemów i zasilacz już podmieniałeś,  nic to nie dało. U mnie zasilacz niezgodny z Haswell(zasilacz sprawny w 100%) nie potrafił opalić platformy za pierwszym razem, za drugim lub trzecim naciśnięciem przycisku Power wszystko startowało bez problemu. Po odpaleniu moja platforma pracowała stabilnie bez restartów czy innych problemów. Twoja usterka jest trochę inna choć objawy są bardzo podobne. Ale do rzeczy. W bios możesz wyłączyć stany uśpienia CPU C6/C7. Twój komputer łapałby pętle restartów właśnie w momencie wychodzenia ze głębokiego stanu uśpienia komputera co możesz sprawdzić wyłączając wszelkie opcje hibernacji czy usypiania dysków. Winę za problemy z wybudzaniem mogą ponosić również sterowniki do chipsetu, kontrolerów sata, Intel i ASMedia a w zasadzie ich brak lub zainstalowane domyślne systemowe, które czasem nie działają jak trzeba. 

Edytowane przez gepardmak
Link to post
Share on other sites

W bios możesz wyłączyć stany uśpienia CPU C6/C7. Twój komputer łapałby pętle restartów właśnie w momencie wychodzenia ze głębokiego stanu uśpienia komputera co możesz sprawdzić wyłączając wszelkie opcje hibernacji czy usypiania dysków. Winę za problemy z wybudzaniem mogą ponosić również sterowniki do chipsetu, kontrolerów sata, Intel i ASMedia a w zasadzie ich brak lub zainstalowane domyślne systemowe, które czasem nie działają jak trzeba.

Mozna powiedziec ze nie jestem jakims mistrzem ale ja na serio nie widze opcji wylaczenia tego C6/C7 w biosie. Jutro najwyzej pobiore wszystkie stery wymienione przez Ciebie z oficjalnej strony MSI. Czy musze jakos stare odinstalowac? Sprawdze tez te dyski ale to pewnie w Windowsie.

 

 

 

Dzisiaj przy sprawdzaniu biosa znalazłem cos dziwnego. Dwie kosci sa podpisane Samsung a dwie Patriot. Niby samsungi mialem 1i4 a Patriot 2i3 czy to moze powodowac problemy?. Dodam ze kupowalem osobno zestawy 2x4gb potem dokupilem drugie 2x4gb. Na poprzedniej plycie chodzily OK wiec myslalem ze tutaj tez tak bedzie.

Dziwne jest to ze bios jedna widzi Samsung druga Patriot ale to sa te same pamieci Bo one byly kupione w zestawie. To samo jest z drugim zestawem. Jeden Samsung i jeden Patriot.

 

 

Bym rozumial jak by zestawy mialy inne nazwy ale ta Sama Para a Bios widzi je inaczej. Rozmiescilem je 1,3 oraz 2,4 a płyta pokazala 1,4 i 2,3.

 

 

Jeden zestaw taki PV38G160C9KBL a drugi taki PVI38G160C9K

Edytowane przez syka81
Link to post
Share on other sites

By Dual Channel działał na tej płycie kości muszą być identyczne co do joty i dobrze sprawowane. Zamiana kości w parze już może powodować problemy. Twoje zestawy ram są inne, producent ten sam ale kości użyte do produkcji pochodzą od różnych producentów. To może być przyczyną wszystkich twoich problemów. Wyciągnij jeden zestaw i przetestuj sprzęt pracując tylko na jednym stawie pamięci. C6/C7 na razie odpuść to nie powoduje problemów takich problemów. 

Link to post
Share on other sites

Ale jak mialem wlozone jeden zestaw 1,3 a drugi 2,4 to nie bylo w parach?

 

 

Co do wyjecia jednej party juz to zrobilem narazie komputer sprawdze na stokowym chlodzeniu Bo noctua to krowa i nie latwo montowac i miejsca na operowanie RAMami juz brakuje. Najwyzej jak bedzie to problemem to sprzedam moje i kupie 2x8 albo 2x16.

 

 

Ps. Piszac to Co powyzej wlasnie wtedy wylaczyl sie na jednym zestawie RAM. Rece opadaja....

 

 

Co jeszcze dla mnie dziwnego to w CPU-Z pokazuje pamieci jako CL11 a one sa CL9

Edytowane przez syka81
Link to post
Share on other sites

Komp resetuje sie na innych pamieciach takze. Podlaczylem poza obudowa ale tez byl reset. Podlaczona jedna kosc pamieci reszta odlaczona=reset. Plyte sprawdzona i nie ma jakichkolwiek oznak uszkodzenia. Na serio zostaje tylko chyba płyta albo Procek. Bo wszystko odlaczone a on wali reset z biosu nawet. Co dziwne zawsze pierwsze uruchomienie chodzi nawet do godziny zanim wylaczy sie i zacznie restartowac. Potem juz niestety ten czas do wylaczenia jest coraz krotszy.

Link to post
Share on other sites

 

Jeżeli resetuje się po za obudową przy minimum sprzętowym to ewidentnie wina leży po stronie płyty gł. Wygląda to na problem z sekcją zasilania na płycie gł.

 

A czy jest mozliwosc naprawienia takiej plyty? Mieszkam w Irladndi pseudo serwisow tutaj mnogo i kurcze nigdy takiego problemu z płyta nie mialem.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...