Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam potrzebuje rady odnośnie mojego laptopa 

 

Laptop przeznaczony głownie do  pracy troszkę muli i sporadycznie gry 

Lenovo Y700-15 i5-6300HQ/8GB/1000/Win10GTX960M +Dysk SSDCrucial 275GBSATASSD MX300 M 2( Sytem +programy) 

Laptop spisuje się dobrze ale nieraz ma przycięcia sekundowe jak chrome ma więcej zakładek uruchomionych + wordy x 3 i 2 exele i optima + płatnik np przy takim składzie zużycie procesora 65% max gorzej z ramem 

 

Moja Propozycja

Kupiec Dysk SSD  m2 szybki pod system i programy 500 -1 TB bo ceny są dobre teraz tylko jaki  zastanawiam sie nad czy to dobra opcja czy będzie pasować pod m2 i będą szybkości kolo 2500/1500 czy jest jakieś ograniczenie m 2 ? Dysk SSD ADATA XPG SX8200 480G PCIe x4 NVMe  ? bo na obecnym to max 500/200 około 

 

Dokupić ram do 16 Gb bo obecny jest 2 x 4 gb muszę cały ram wymienić tylko jaki dokładny model pod tego laptopa ? I czy obsłuży  16 gb w jednej kości czy w dwóch  (2x8)

 

I jak sklonować z m2 na m2 jaka przejściówkę kupić ?

Link to post
Share on other sites

Mam Dysk SSDCrucial 275GBSATASSD MX300 M 2 i  troszkę się zacina szczególnie jak się kopiuje pliki przy włączonej   dużej ilość programów widać przycięcia procesor nie wskakuje mi na 65 % zużycia według programu Advanced SystemCare 12  gorzej z ramem 80 % to tak średnio przy włączonych  programach 

 zastanawiam sie czy brać  SSD ADATA XPG SX8200 Pro ASX8200PNP-512GT-C, M.2 (2280), 512 Gb  czy Adata SSD XPG SX8200 480GB M.2 NVMe 2280 ASX8200NP-480GT-C różnica 25 zł około 512 gb szybszy jest 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...