Skocz do zawartości

GTX770 resetuje kompa. Problem z mobo?


Recommended Posts

Cześć,

Dawno w komputerach nie siedziałem ale postanowiłem złożyć sobie ultrabudżeciaka skupując części na olx. Kupiłem, złożyłem i niestety komputer sam z siebie potrafi się resetować. Dzieje się tak przy włączeniu czegokolwiek wymagającego graficznie. WOT na minimalnych 180klatek, na średnich wejście do menu powoduje reset kompa. Próba benchmarka w 3DMark11 powoduje reset PC. W Furmarku odpaliłem test na fullHD i wszystko ładnie pięknie. Potem porobiłem coś, zresetowało mi komputer i potem w trakcie tego samego testu znowu reset. Wszystkie testy na OCCT śmigają, komp się nie grzeje strasznie i nie resetuje, wyniki testu w załączniku.
Próbowałem zrobić testy memtestem, ale po podłączeniu pendrive i uruchomieniu go nie włącza się program tylko miga biała kreseczka.
Test Windows Memory Diagnostic zaciął się jak dałem zaawansowany, ale potem jak dałem to wyniki pokazał.
Próbowałem isntalacje starszych jak i najnowszych sterowników,
Dysk bez Bad sectorów
Specyfikacja:
Karta: MSI GTX 770 Gaming OC, zasilana jeden 8pin z zasilacza i drugie 8pin z 2xMolex
Procek - i7 2600
Mobo - dell (0Y2MRG) z dell'a XPS8300, z tego co czytałem to ludzie wsadzali te gtx'y do tego kompa i po zmianie zasilacza wszystko hulało 
Ramy: 2x4GB od szajsunga i 2x4GB od hynixa, wszystkie cl9 i 1333mHz
Zasilacz: Tacens Mars Gaming MPII 650W
HDD: WD 250GB 
System: Win10 64bit (wersja edukacyjna)

Podejrzewam:
-Paździerzową płytę główną,
-Zasilacz (niby tacens jest na białej liście, ale dałem się oszukać na certyfikat bo ma jakieś nie wiadomo co 85plus i wyglądał jak bronze 80 :rotfl:  :rotfl: ), może przez to że daje prąd z 1x8pin i raz z przejściówki 2xmolex ->8pin,
-No i oczywiście grafę, chociaż u gościa jak kupowałem to wsadził do swojego pc i działało

Nie mam niestety jak sprawdzić poszczególnych podzespołów, chyba, że ktoś z warszawy by chciał za czekoladę pomóc. Niestety kwota jaka chcą za diagnoze na warszawskiej giełdzie elektronicznej to kpina w porównaniu do ceny sprzętu. 

Zasilacz w sumie zamówiłem 31 grudnia w sklepie internetowym i w razie co mógłbym pewnie oddać, bo 14 dni nie minęło, ale nie chce januszować, jeśli to nie to jest przyczyną.

Wyniki testów:
https://drive.google.com/open?id=1nPuSE8oVB_EbAEsWrkKATFZabhT1I80y
 

Ktoś się spotkał z czymś takim? Jakieś rady?


Wrzucam też logi z HWinfo do momentu kraksy
https://drive.google.com/open?id=1pYxHXED5x7eulMtnDjS6Cin97RXQzmt2

Edytowane przez janekmleko
Link to post
Share on other sites

Odłącz kartę graficzną i spróbuj "zmęczyć" komputer na zintegrowanej. Jeśli nie będzie się resetował , to wina karty...(albo zasilacza).

Przetestowane. Intel HD śmiga na 100% wydajności i komputer działa stabilnie.

Swoją drogę dziwne co ma zintegrowana karta do karty połączonej na PCIe? Masz jakiś artykuł ładnie to tłumaczący?

 

A jest możliwość, że to zrąbany port PCI express na płycie głównej?

​pytam bo się okazało, że nie działa jedno wejście sata

 

No i dzięki za odpowiedź

Nowe dane:

Podczas oglądania youtuba czy jakiegokolwiek streamu transmisje się zacinają. Nawet spotify laguje i muzyka ma mikrościęcia.

Po odłączeniu GTX'a problem nie występuje. Jestem na intelowym HD i wszystko śmiga wyśmienicie

 

Edytowane przez janekmleko
Link to post
Share on other sites

Czy płyta ma drugi slot PCI ? Jeśli ma , to pewnie wolniejszy ,ale zamontuj tam kartę i sprawdź. Jeśli też będą kłopoty to wina chyba karty. I jeszcze jedno. Zainstaluj bardzo stare sterowniki graficzne , takie z okresu kiedy pojawiła się karta na rynku. Czy masz WSZYSTKIE aktualizacje systemu i sterowników , biosu itd. do płyty ?  https://www.google.com/search?q=dell+(0Y2MRG)&rlz=1C1CHBD_plPL824PL825&oq=dell+(0Y2MRG)&aqs=chrome..69i57.18748362j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8

Link to post
Share on other sites

Pożycz zasilacz od znajomego, najlepiej 600W+ i sprawdź.
650W za niecałe 200zł nie wydaje się być pewną konstrukcją. A GTX770 to karta która wymaga odpowiedniego zasilacza.

EDIT: Jak nie masz od kogo pożyczyć zasilacza to załatw chociaż miernik i sprawdź 12V czy stoi stabilnie ponad 11.8V czy może jednak spada niżej.

Edytowane przez PLSBX
Link to post
Share on other sites

Czy płyta ma drugi slot PCI ? Jeśli ma , to pewnie wolniejszy ,ale zamontuj tam kartę i sprawdź. Jeśli też będą kłopoty to wina chyba karty. I jeszcze jedno. Zainstaluj bardzo stare sterowniki graficzne , takie z okresu kiedy pojawiła się karta na rynku. Czy masz WSZYSTKIE aktualizacje systemu i sterowników , biosu itd. do płyty ?  https://www.google.com/search?q=dell+(0Y2MRG)&rlz=1C1CHBD_plPL824PL825&oq=dell+(0Y2MRG)&aqs=chrome..69i57.18748362j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8

Niestety nie ma, gdyby miała to byłoby pierwsze co bym zrobił. Spróbuje archaiczne sterowniki i dam znać!

 

 

Pożycz zasilacz od znajomego, najlepiej 600W+ i sprawdź.

650W za niecałe 200zł nie wydaje się być pewną konstrukcją. A GTX770 to karta która wymaga odpowiedniego zasilacza.

 

EDIT: Jak nie masz od kogo pożyczyć zasilacza to załatw chociaż miernik i sprawdź 12V czy stoi stabilnie ponad 11.8V czy może jednak spada niżej.

Przeprowadziłem się niedawno do stolycy i znajomi których tutaj mam mają tylko laptopy.

 

 

Plan jest taki: oddaje tego tacensa do sferisa i na olx kupie jakiś renomowany zasilacz z prawdziwym certyfikatem i może sprzedający pozwoli podłączyć mi sprzęt i przetestować. Dzięki za rady i pomoc, oczywiście będę na bieżąco dawał znać co i jak!

Zainstalowałem stare sterowniki, odpaliłem 3dmarka i radość! 56FPS'ów!!

Gdy moje serce się radowało to komp znów zrobił restart :|

Aczkolwiek kamień milowy osiągnięty, bo nie padł komputer przed włączeniem (zaraz po wczytaniu) marka tylko 20 sekund później

Link to post
Share on other sites

Źle na zmianie zasilacza nie wyjdziesz - chyba że wybierzesz coś gorszego niż to. Tutaj chyba nawet zasiłki od SilentiumPC będą lepsze, ale nie polecam ich tak samo jak corsaira.
Jeśli problem nie ustąpi to będzie coś z kartą i mam nadzieję że to tylko zasilacz.

Link to post
Share on other sites

 

 

Takie rzeczy sprawdza się miernikiem
Owszem jeżeli bios i programy diagnostyczne pokazują poprawne wartości, a PC nie działa to pomiar miernikiem na pewno wskazany. W tym przypadku na siłę można jeszcze potwierdzać wskazania HWiNFO przez pomiar, ale podejrzewam, że nie będą zbyt wiele się różnić.
Link to post
Share on other sites

Właśnie potwierdzić takie wskazania miernikiem a nie zaraz wymieniać zasilacz. U mnie w tym miejscu HWINFO wskazuje 8,2..V to komputer nie powinien w ogóle działać. A temperatura Auxiliary (cokolwiek to jest) jest na poziomie -25*C. Takie właśnie są wskazania programów.Kosmos.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...