Skocz do zawartości

Drukarka ze skanerem - wi-fi, niski koszt eksploatacji.


Recommended Posts

Witam,
 
Jako, że mój canon mp640 wyzionął ducha potrzebuję w sumie na już kupić jakąś drukarkę.
 
Ogólnie drukarki używam czasem kilka razy w tygodniu, a czasem raz na 2-3 tygodnie. Głównie drukowanie listów przewozowych, kopiowanie/skanowanie dokumentów itp. Zdjęć nie drukuje, ale w sumie chyba kolor by się przydało mieć  :>  Chociaż nie jest to jakiś wymóg.
 
Wymagania:
1) Niski koszt eksploatacji
2) Przyzwoity skaner
3) Wi-fi. Fajnie aby skanowanie przez wi-fi było jakoś prosto zrobione. Przy obecnym canonie jest to przekombinowane.
4) Dobrze aby drukowanie pierwszej strony nie trwało tak długo jak przy mojej obecnej drukarce. Chyba, że taki już standard.

 

 

Budżet? Hmmm... Po prostu coś opłacalnego cenowo. Bez bezsensownego przepłacania, ale też aby nie było jakiejś totalnej lipy. Raczej nie chciałbym wydać więcej niż te 400 zł. Chociaż wiadomo... im taniej tym lepiej. 

Link to post
Share on other sites

Może coś od Brothera, najsensowniejszy model z WiFi to DCP-1610WE. Cena niestety nieco wyższa, ale w zestawie dostajesz toner starczający na wydruk 700 stron. Czas wydruku pierwszej strony - poniżej 10 sek. Eksploatacja kompatybilna wychodzi tanio, Brother nie strzępi się o stosowanie zamienników, nie robi problemów. Zamiennik TN-1030 ActiveJet na 1000 stron to koszt ok 130 zł.

W takim budżecie myślę że kolorowej nie warto brać, bo dostaniesz jedynie atramentówki od HP, bardzo awaryjne.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Zamiennik TN-1030 ActiveJet na 1000 stron to koszt ok 130 zł.

 

Za 10 zł to ja kupowałem komplet tuszy do swojego obecnego canona  :o

 

Na allegro znalazłem toner za 16 zł i niby ludzie zachwalają, ale ciekaw jestem jak to w przypadku laserówek wpływa na ich żywotność.  :>

Link to post
Share on other sites

DyndaS do laserówki tonera za kilkanaście zeta to ty nie znajdziesz :)

 

https://allegro.pl/kategoria/tonery-zamienniki-260342?string=dcp-1610we&order=qd&bmatch=baseline-n-ele-1-0-1130

 

 

 

Edit.

Zaczynam się w sumie zastanawiać nad Brother DCP-L2532DW. Jak to wypada w porównaniu do takiego DCP-1610WE ?

 

Tonery do tego modelu już jednak ze 2-3x droższe z zamienników jeśli chodzi o ilość wydruku.

 

 

 

Edit.2

Dobra... jeśli nikt mnie nie odwiedzie od tego pomysłu, to chyba wezmę tego Brother DCP-L2532DW :P
 
Na papierze wygląda sporo lepiej niż DCP-1610WE i chyba to ogólnie dużo nowsza konstrukcja.

 

 

 

Edit. 3

DCP-L2532DW droższe o 120 zł od DCP-L2512, a chyba jedyna różnica to brak Wi-fi, ale jednak mi ono jest potrzebne. Tak czy inaczej jak komuś niepotrzebne, to można sporo zaoszczędzić.

 

Tak sprawdziłem też te niższe modele i np. 1610 od 1623 różni się chyba tylko rozmiarem tonera startowego. Jeden jest na 700 stron, a drugi na 1500.

 

1612, to chyba po prostu inny kolor.

 

1622 to samo co 1623 tylko inny kolor.

Edytowane przez DyndaS
Link to post
Share on other sites
Drukarka kupiona - Brother DCP-L2532DW

 

Jakość druku bardzo spoko. Jakość czcionki do rozmiaru 3 bardzo dobra.

 

Jakość skanu też git.

 

Plastik... no cóż... bym powiedział mocno średni, ale w sumie dalej kupuje się tu "budżetowe" laserowe urządzenie wielofunkcyjne. Tragedii niby nie ma.

 

Hałasuje bardziej niż się spodziewałem. Liczyłem jednak, ze będzie sporo cichsze.

 

Operowanie na tym ekranie jest jednak dla mnie na ten moment nieintuicyjne i widać, że po tylu latach na canonie z ekranem trzeba się przyzwyczaić. Co do sterowników i oprogramowania to się jeszcze nie wypowiem.

 

No i kwestia gabarytowa, ale to już chyba taki urok laserówek, że jest po prostu sporo wyższa.

Edytowane przez DyndaS
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...