Skocz do zawartości

Komputer dla gracza 5500-6000


Recommended Posts

Witam wszystkich,
przymierzam się do zakupu nowego komputera i potrzebuje pomocy w doborze podzespołów.
Komputer będzie przeznaczony przede wszystkim do grania i pod tym kątem chciałbym dobrać sprzęt. Gram w gry singlowe i ewentualnie jakiś mp ze znajomymi lub mmo. Nie gram w sieciowe FPSy typu BF czy CS.
Nigdy nie podkręcałem sprzętu i raczej nie zamierzam.
Ze starego kompa zostanie mi monitor 24'' full hd i dysk SSD 500GB i może zasilacz, ale nie sądzę aby podołał (specyfikacja poniżej).

    Zastosowanie komputera : gry komputerowe
    Maksymalna kwota : preferowałbym 5000-5500, ale w razie potrzeby mogę dopłacić do 6000
    Kiedy zamierzam kupić komputer? : nie ma pośpiechu i  w razie potrzeby mogę zaczekać, ale wolałbym zakup w pierwszym kwartale 2019.
    Których części potrzebuję : procesor, RAM, grafika, płyta gł., obudowa, zasilacz
    Czy będę podkręcać sprzęt? : nie
    Rozdzielczość mojego monitora i model : 1920x1080  LED 24" Asus PG248Q G-Sync
    Specjalne wymagania : grafika Nvidia, aby wykorzystać G-sync w monitorze.
    Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : Dysk SSD Samsung 860 EVO 500GB SATA3 (MZ-76E500B/EU); zasilacz be quiet! Pure Power BQT L8-CM-630W, 80 plus BRONZE, activePFC, 4xPCI-E (BN182); monitor jw.
    Własna propozycja zestawu :brak
    Inne : brak

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc.

Link to post
Share on other sites

Zasilacz i dysk bez problemu zostają. Masz kilka opcji. 

 

9700K + RTX 2070. Co prawda nie masz zamiaru kręcić ale może kiedyś? Kto wie. Sam w sobie 9700K ma i tak już wysoki zegar

Ryzen 5 2600 + RTX 2080 - słabszy CPU ale mocniejsza GPU

9600K + RTX 2080 to dopłata do 6500 zł 

Link to post
Share on other sites

RTX 2080 raczej odpuszczę. Nie chce tyle wydawać na samą kartę graficzną.
Zostańmy więc przy proponowanym przez Ciebie 9700K + RTX 2070. Jaką płytę główną byś do tego polecił i jakie pamięci? Chciałbym też obudowę z szybą z boku, ale złącza USB/słuchawkowe na przednim panelu, nie z góry. Nie zależy mi na kolorowym oświetleniu i innych bajerach.

Link to post
Share on other sites

https://proline.pl/koszyk/9c3beef3

 

MOBO od Gigabyte z mocną sekcją, 16GB RAM wysoko taktowanej pamięci, wydajny i cichy cooler od Noctua.

RTX 2070 w wersji Armor z dobrym układem chłodzenia, całość w Enthoo Pro gdzie masz złącza na froncie pod małym otwieranym panelem.

 

Co do obudowy, lepsza w tej cenie będzie wersja Tempered Glass z pełnym panelem, ewentualnie taniej Enthoo Pro M TG + dodatkowe śmigła.

Alternatywa dla chłodzenia bo nie każdemu Noctua przypadnie do gustu - BQ DR4 w wersji Pro.

Link to post
Share on other sites

Witam,
odświeżę temat. Trochę popytałem i poczytałem, ale nadal nie mogę zdecydować czy Ryzen czy dopłacić do Intela...

Myślę o takim zestawie:
Procesor AMD Ryzen 7 2700 AM4
MSI B450 TOMAHAWK AM4
MSI GeForce RTX 2070 ARMOR 8G GDDR6 PCI-e
Pamięć RAM DDR4 G.SKILL 16GB 3200MHz Ripjaws V Black CL16 (2x8GB)
SilentiumPC Armis AR7
Chłodzenie procesora SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2

 

Jeśli intel to dopłata około 800zł za: 9700K + Gigabyte Z390 AORUS PRO

Biorąc pod uwagę to, że mam monitor FullHD i gram przede wszystkim w gry singlowe, jest sens dopłacać do Intela (podany wyżej 9700k albo nawet 8700 bez OC) czy zostać przy Ryzenie i za jakiś czas ewentualnie zmienić procesor ? Jak duża będzie różnica w wydajności przy FullHD pomiędzy AMD i Intelem ?
Za Ryzenem przemawia też to, że będę mógł w przyszłości wsadzić w tą płytę nowszą generacje procesora.

Link to post
Share on other sites

9700K w FHD będzie wydajniejszy. Mowa tutaj o testach przeprowadzanych w alokacjach czysto procesorowych.

Znów kłania się temat ceny 9700K. Jeżeli mowa o 2000 zł, to za 350 zł więcej jest 9900K, którego kładziesz na Z390 Aorus Pro nawet pod OC. Biorąc takie coś masz spokój na długi czas.

 

Ryzen 7 2700 też da radę. Nie mówmy, że nie. Opcja z nastawieniem na modernizację pod nowe jednostki ma sens. Idąc jednak w tym kierunku nie brałbym Ryzena 7 2700, tylko tańszego Ryzena 5 2600. 

 

W filmie niżej przyjmij, że 8700K = 9700K. Testy z RTX 2080 

Wydajniej jest ale czy opłacalnie? 

 

Link to post
Share on other sites

https://www.x-kom.pl/lista/aiu1gh4u9

Ja złożyłem coś podobnego, tylko u siebie mam grafę 2080 gaming x trio,

Zestawik wymiata, na chłodzeniu boxowym 2700x nie przekracza 65 stopni w gierkach. W iddlu 30~ stopni

Kwestia czy chcesz mieć INTELA bo to INTEL i 5 fps więcej czy nie.

Pamiątki na B-die samsunga, wjechały od strzała na xmp 3200 ;) mam komputer od końca listopada i jak narazie działa bez najmniejszego zarzutu :)

Link to post
Share on other sites

Pamięci ciśnij dalej albo schodź w dół z opóźnień. 

Jeżeli chodzi o GPU, to tańszy Gigabyte Gaming OC RTX 2080 byłby może lepszym wyborem

 

Jednak jakby nie patrzeć, 1570 zł za Ryzena 7 2700X to grube przegięcie. 

Coś ten x-kom szaleje z cenami po całości ale jak widzą, że ludzie i tak kupują w tak wysokich cenach, to dlaczego nie.  Zaraz Ryzena 7 2700X będą mieli w cenie 9700K z innych sklepów

Obecnie to komputronik ma już zdecydowanie lepsze ceny, a x-kom zaraz będzie jednym z droższych sklepów w PL jak tak się  dalej będą zapędzać. 

 

No chyba, że to idzie podwyżka i oni jako pierwsi ... 

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedzi.
Skłaniam się ku Ryzenowi, ale przemyślę jeszcze wszystko i w niedzielę pewnie coś zamówię.
Czy do powiedzmy Ryzena 2700x wystarczy na początek boxowe chłodzenie? Zakładając że na dzień dobry nie będzie podkręcania procesora i potem ewentualnie dokupić coś lepszego. Czy od razu kupić jakieś sensowne chłodzenie?

Wygląda na to, że będę zamawiał z więcej niż jednego sklepu i sam będę składał. Czy jest coś na co powinienem teraz zwrócić szczególną uwagę przy składaniu kompa? W sumie zawsze sam składałem, ale ostatnio robiłem to ponad 5 lat temu, nie licząc wymiany pojedynczych podzespołów.

Edytowane przez Wicket
Link to post
Share on other sites

Pojawił mi się mało problem związany z miejscem na obudowę. Braknie mi kilka cm wysokości żeby zmieścić Silentium AR7 :( Mogę wsadzić obudowę o maksymalnej wysokości 47cm.

Czy Obudowa SilentiumPC Armis AR3 TG będzie ok czy szukać czegoś innego ? Może ktoś ma jakieś sugestie?
Obudowy Fractal Design mają odpowiednią wysokość, ale złącza USB na górze, a ja potrzebuje na przednim panelu.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...