Skocz do zawartości

"mikrościnki" w grze


Recommended Posts

Witam.

 

Po wymianie karty graficznej i ramu zaczęło mi lekko przycinać grę (a dokładniej PUBGa) nawet przy stałych fpsach. Zmieniałem ustawienia na niskie i nie było różnicy. Zrobiłem format systemu, czyściłem programem adwcleaner, ccleaner, Malwarebytes i żaden z tych programów nie pomógł. Pubga mam zainstalowanego na dysku SSD.

 

Konfiguracja komputera:

msi h110m pro-vd plus

antec 500w

intel i5 6400

hyperx 2133 ddr4 8gb + hyperx 2133 ddr4 4gb

msi geforce gtx 1060 6gb

Dysk SSD + HDD

Windows 10 64bit

 

Wstawiam logi z HWinfo i screeny z CristalDisk:

 

https://www103.zippyshare.com/v/fhfPe25S/file.html

https://www99.zippyshare.com/v/LxbXoeIX/file.html

https://www99.zippyshare.com/v/cr5uGCrT/file.html

Link to post
Share on other sites

Spróbuj z wyłączonym antywirusem (jaki?) i sprawdź na sporo starszych sterownikach , polecanych jak pojawiła się karta na rynku. Czy masz WSZYSTKIE aktualizacje systemu ? Czy aktualizowałeś bios i inne sterowniki do płyty głównej pod system ?

Edytowane przez jarrino
Link to post
Share on other sites

spróbuj:

Panel sterowania nvidia>zarządzanie ustawieniami 3D>ustawienia programu>1.wybierz program do dostosowania (z listy jeśli niema dodaj)>2. Podaj ustawienia dla tego programu

i tutaj masz pole do popisu. Nie gram więc nie wiem jakie ustawienia są najlepsze. W necie może znajdziesz coś na ten temat. Czasami wystarczy  coś zmienić. Popróbuj, spróbuj z  maksymalna liczba wstępnie renderowanych... czasami to pomaga czasami coś innego. Zawsze możesz przywrucić to ustawień początkowych. 


I jeśli zacina Ci tylko w tej grze nie szukałbym raczej problemu sprzętowego to raczej wina złych ustawień, może też wina experience jak kolega wyżej pisał, choć ja nigdy z tym programem problemu nie miałem. Też miałem problem tylko z jedną grą i w ustawieniach 3D właśnie był problem.

Link to post
Share on other sites

Masz zainstalowane wszystkie aktualizacje Windows, i Frameworks? Jak nie to zainstaluj. Możesz v też spróbować starszych sterowników do 3xx do karty graficznej i usuń to gó**o nvidia experience. Dodatkowo jak masz np msi afterburner to też go wyłącz i zobacz jak wtedy będzie.

Link to post
Share on other sites

Dodam jeszcze że ustawiłem priorytet na wysoki. A co myślicie o tym sposobie 


Zmieniłem v sync na włączony, maksymalną renderowaną liczbę klatek dałem na 2 i muszę przyznać że jest o wiele lepiej. Są jeszcze mikrościnki ale występują rzadko i nie przeszkadza to w grze. Edytowane przez broebr
Link to post
Share on other sites

Spróbować nie za szkodzi tego triku z filmu. Aż sam wypróbuję z ciekawości.

Edit: Spróbowałem no i coś tam więcej trochę jest tych FPS , średnio około 10 FPS. Ale jak robiłem restart to komp mi zaczął wywalać bluescreeny. Dopiero jak odpiełem kierownicę to ruszyło. LOL. Imo warto spróbować. Testowałem tylko w Rise of the Tomb Rider.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...