Skocz do zawartości

Na ile mogę sobie pozwolić przesuwając Voltage [980ti]


Recommended Posts

Siemka, chcę mocniej wykręcić moją 980ti wersja ArcticStorm

 

Początkowo było 150rdzeń i 450 pamięć, wszystkie benchmarki śmigały

Teraz w gierkach (fortnite :../) przy 150na rdzeniu czasami frezuje giereczkę. Na 140 już nie.

 

Pytanie moje, ile bezpiecznie mogę dodać napięcia, żeby ruszyć jeszcze ten rdzeń?

Link to post
Share on other sites

zeby zmienic napiecie porzadnie musisz zmienic bios, inaczej, napisac go samemu programem "maxwell bios tweaker". Sam to robilem przy swoim 970. Jest sporo poradnikow na YT. zmiana napiecia w afterburnerze nic nie daje.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

któremu programowi wierzyć. Jeżeli GPU-Z pokazuje prawidłowo to MSI Af faktycznie podnosi Voltage. 

 

 

VexYXxI.png

 

JN0eWAp.png

 

 

 

 

 

i to ASIC, co z niego wynika? :P

 

 

RmndmzD.png

Edytowane przez kroni
Link to post
Share on other sites

U mnie Gtx 970 napięcie 1.4 V ( z 2 lata już - przy rdzeniu na 1506 MHZ). Najlepiej zaczac od seryjnych i podnosić o 0.01 i obserwować temp i karte. Modyfikuj tylko SWOJ bios. Ogólnie dużo więcej zabawy jak z prockiem :)

ASIC to w skrócie podatność karty na OC. Przy gtx 980ti to dobry wynik. Z tego co pamiętam to najlepsze ASIC to były coś powyżej 85 % ? U mnie w EVGA Precision też pokazuje błędnie po grzebaniu w biosie. GPU-Z pokazywał w miare dobrze z tego co pamiętam.

Edytowane przez alvan
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A jak uwale bios? Kiedyś uwaliłem na r9 280x, ale na szczęście miał dwa :P


I czytając ten poradnik rozumiem, że DisplayPort też należy tak samo jak DVI-I i hdmi do "DP"

Więc powinienem odłączyć jeden monitor DVI-D, zostawić tylko ten DispalyPort i potem flashować?

Link to post
Share on other sites

I jeszcze jedno. W Bios zmieniać tylko Voltage czy odrazu takty? Czy może jeszcze lepiej i wygodnie. Zmienić V, robić OC w Af i jak znajdę złoty środek to tak przefleshować


Coś nie plumka :(

 

fp2jVoL.png


jak nie nvflasher to jaki?


Gdy już udało się sflashować innym flasherem to po odpaleniu kompa mam takie coś. Nic mi karty nie czyta.

4ED2egB.png

Link to post
Share on other sites

nie plumknie Ci bo musisz pobrac specjanlego flashera ktory omija certyfikaty, druga sprawa ja zmienialem takty zeby pozbyc sie opcji turbo bo mnie wnerwiala bo rzucala taktami na lewo i prawo. Szukaj NVflash with certificate check bypass bo inaczej nie zaflaszujesz modowanego biosa

Edytowane przez Aress
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

zflashuj oryginalny znowu i zobacz czy dziala, oryginal znajdziesz na google spokojnie i zobacz czy zadziala, oryginalny flashuj oryginalnym nvflashem bez zadnych bypassow, wydaje mi sie ze cos zle zflashowales imho

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zmodyfikowany rom powinieneś flashować zmodyfikowanym nvflashem:

https://www.techpowerup.com/download/nvidia-nvflash-with-certificate-checks-bypassed/

 

Proponuję także zmienić komendę na:

nvflash64 -4 -5 -6 "nazwaromu.rom"

oraz w razie W przygotować sobie pendrive z reflashem oryginału gdyby coś poszło nie tak (jeśli to bios twojej karty to nie powinno):

https://www.techpowerup.com/forums/threads/guide-for-flashing-bios-of-nvidia-gpu.119955/ (Step 4 Preparing for a "BLIND FLASH")

 

Jeszcze 2 pytania dla pewności. Czy masz podpiętą tylko jedną kartę? Czy w BIOSie zmieniłeś tylko napięcie a jeśli to jak?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

1.Zmodyfikowany flash miałem, ale spróbuję twoim//

2. Co oznaczają te Komedy?//

3. Sam orginalny bios nie starczy, żeby potem odratować na Integrze//

4. Mam jedną kartę + jeden monitor (specjalnie odpinałem//

5. W bios zmieniłem praktycznie wszystko, napięcie na 1.275v. Zaraz postaram się wrzucić orginalny bios i mój przerobiony


Stock Rom -> https://drive.google.com/file/d/1FJpzsQ6EE7zPoetl7iBb7eIxfAP2Da_z/view?usp=sharing

Przerobiony -> https://drive.google.com/file/d/1W0iY04QEGmv6POLgL1rWs33G3Ao-uYiM/view?usp=sharing


++ Ten drugi link od Ciebie nie działa :(

Edytowane przez kroni
Link to post
Share on other sites

1.Zmodyfikowany flash miałem, ale spróbuję twoim//

2. Co oznaczają te Komedy?//

3. Sam orginalny bios nie starczy, żeby potem odratować na Integrze//

4. Mam jedną kartę + jeden monitor (specjalnie odpinałem//

5. W bios zmieniłem praktycznie wszystko, napięcie na 1.275v. Zaraz postaram się wrzucić orginalny bios i mój przerobiony

Stock Rom -> https://drive.google.com/file/d/1FJpzsQ6EE7zPoetl7iBb7eIxfAP2Da_z/view?usp=sharing

Przerobiony -> https://drive.google.com/file/d/1W0iY04QEGmv6POLgL1rWs33G3Ao-uYiM/view?usp=sharing

++ Ten drugi link od Ciebie nie działa :(

 

Ad1. Spróbować można ;)

Ad2. Pomijają różne weryfikacje, można np. wgrać BIOSa od innego modelu. Nie wiem czy to konieczne ale nie zaszkodzi.

Ad3. Jeśli masz integrę to spoko. Ja nie mam i nie chciało mi się GPU żonglować więc przyszykowałem sobie taki pendrive.

Ad4. OK.

Ad5. Rzucę okiem na te romy, w każdym razie 1.275v to rozsądne napięcie.

 

Drugi link niepotrzebny jeśli nie musisz robić "blind flasha"

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

OK trochę nie podoba mi się tabela napięć ale wrócimy do tego. Spróbuj tej komendy:

nvflash64 --protectoff

a po tym normalnie

nvflash64 -6 aa.rom

 

EDIT: przed flashowaniem wyłączasz kartę w menedżerze urządzeń?

Edytowane przez zbiku90
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...