Skocz do zawartości

Na ile mogę sobie pozwolić przesuwając Voltage [980ti]


Recommended Posts

Spróbuj zrobić delikatne zmiany i nazwij bios inaczej. Może jakaś wartość jest zmieniona na niewłaściwą.

Zrób tak:

Zmień w oryginalnym biosie np. TYLKO boost clock o 100 mhz, zapisz i spróbuj załadować.

Zapisz oczywiście z inna nazwą jako modowany już. ORI musi zostać ORI

Edytowane przez alvan
Link to post
Share on other sites

Z ciekawości zmodowałem swoją MSI GTX 970 Gaming i działa jak marzenie ten program co Ci przesłałem. Wystarczy wyłączyć kartę, upuścić plik rom na nvflash, potwierdzić "y", włączyć kartę i voila. Żaden błąd certyfikatu mi nie wyskoczył więc nie wiem z czym u Ciebie jest problem. Sprawdzę teraz jak się kręci na 1,281V i czy w ogóle warto.

 

EDIT: Przeczytałem ze zrozumieniem parę tutoriali, ustawiłem wszystko mniej więcej tak jak w przykładach i du*a. Karta sama zaczęła zrzucać takty i napięcie. Oryginał wgrany (oryginalnym nvflash bo na zmodowanym jest Cert Error) i po staremu OC stabilne jak skała przez MSI AF. Nie wiem co nie pykło ale na keplerach było o wiele prościej.

Edytowane przez zbiku90
Link to post
Share on other sites

Dobra, teraz mam 2 tygodnie wolnego to wracam do tematu. Flasher działa. Gdy zmieniłem ori bios względem modowanego o 50mhz na pamięciach to nagle wszystko śmiga. Oznacza to chyba tyle, że moje przerobienie jest jakieś nie ten tego :P
 


Próbowałem się wzorować na modach 980ti zotaca z neta i dalej kicha. 

 

ORI: https://drive.google.com/file/d/1AMrZIecd0noKWTYyuyT599n0g-RTsNgN/view?usp=sharing

ModZNeta: https://drive.google.com/file/d/1r5lMXHEGmQvovHtIOaSayvCmMHouSxph/view?usp=sharing

Wzorowany: https://drive.google.com/file/d/1k52buIv-6r_hPUpdYcfa_4BUiJFLF2h7/view?usp=sharing

Link to post
Share on other sites

https://www40.zippyshare.com/v/7BL68aBO/file.html
 

Core: 1506,5

Mem: 2050

Vmax: 1,3V

 

Potestuj czy działa, czy jest stabilnie i czy się nie smaży, ewentualnie obniżymy napięcie jak wszystko będzie ok.

 

EDIT: Oczywiście nie odpowiadam za uszkodzony sprzęt, robisz OC na własną odpowiedzialność

Edytowane przez zbiku90
Link to post
Share on other sites

Wiadomo na własną odpowiedzialność. 1,3v jest oki z tego co czytałem. Usmażyć się nie powinien przy obecnym secie LC i OC 45stopni to max

UP UP

 

Na twoim romie dzieje się dokładnie to samo co na każdym 

Link to post
Share on other sites

Jeśli robiłeś to zmodowanym nvflashem który podałem w jednym z linków i według procedury to nie mogę pomóc. Nigdy się z czymś takim nie spotkałem w praktyce ani w teorii. Możesz spróbować przeinstalować sterowniki (przez DDU najlepiej) po flashu ale wątpię by to coś dało. Temat z mojej strony uważam za zamknięty

Link to post
Share on other sites

Mi się zdarzały takie "trójkąty" przy karcie grafiki w menadżerze i to jest zła konfiguracja w biosie. Przykładowo jak dałem za dużą moc na gnieździe 6 pinowym, ale to może być cokolwiek mimo że checksum jest na  "zielono". Napięć bym na karcie nie ruszał póki jest stabilna, tutaj kolega wrzucił Ci bios na bardzo wysokim taktowaniu, a to trzeba stopniowo. Tabelka boost i według tabelki zmieniaj w biosie taktowanie na karcie na początku o 20 mhz. Wszystko zostaw w biosie na Ori dopiero jak zacznie tracić stabilność to podnoś napięcia i cała korekcje przy zasilaniu. Na samym początku tylko zapas na "power target" jest potrzebny.
 

Link to post
Share on other sites

Sterowniki były reinstalowane przed i po flashu, tak samo jest flashowane modowanym flasherem. 

@alvan tylko, że ja wiem jaki jest limit tej karty na stoc voltage bo robiłem jej OC w MSI Af.

Teraz chcę dać większe V i limity żeby 1500 na rdzeniu zrobić

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Te napięcia to ustawiać max.1.3v ?

A co z minimalnym ?

Też podnieść ?

I czy trzeba każda pozycje z osobna ?

Jest 67 czy tam iles

***

Podkręcałem na "chybił trafił" jak zwiększało obniżałem i się udało.

Nawet nie wiem co konkretnie zwiększyło poziom mocy ale przyrost w Widlands to 5-6 FPS :D

*zwieszało miało być

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...


 

Wracamy do tematu. Tamtej karty nie było opcji, nie dało się przefleshować.

Kupiłem sobie nową 980ti Strixa OC

Super Sztuka 1495/2000, ale chcę więcej.

Af i inne programy pokazują V 1.18v, w biosie jest 1.28v. Chcę go dobić do 1.3v i osiągnąć jakieś 1550/2100

 

Tylko w necie są wzmianki, że Asus jakoś mega po blokował i nie da się tego zrobić bez modów fizycznych.

Z drugiej strony są ludzie którzy zmieniali V przez same flashowanie.

 

Jak to jest?

 

Zrobiłem bios zmieniający tylko TDP i napięcie.

Jest git? Wolę żeby ktoś bardziej ogarnięty na to spojrzał zanim wrzucę to w kartę ;)

https://drive.google.com/file/d/1g1HhEaG5tlH3M222ddvF-I9pYnjpIJN2/view?usp=sharing

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...