Skocz do zawartości

Grafa bez podpiętego zasilania


Recommended Posts

Proste i szybkie pytanko. Kupiłem Radeona z zasilaniem na 8 pin. Nie zauważyłem że nie mam przy PSU takiego kabla więc zamówiłem przejściówkę w necie. Przyjdzie w piątek. Czy jestem w stanie uruchomić kompa z tą kartą bez podpinania tego zasilania? Tzn. czy dam radę coś wyświetlić na monitorze i np. sterowniki zainstalować, nie ma mowy o jakimś graniu itp. Kartę wsadziłem w PCI, dałem prąd do kompa (tylko ten kabel) i widzę że system wstał. Karta świeci logiem producenta ale nie wiem czy obraz jakiś podaje czy nie bo mam cykora podłączyć HDMI. Czy może mi się w ten sposób coś sfajczyć na MoBo czy po prostu się komp wyłączy w pewnym momencie gdy braknie mu mocy? Korci mnie żeby zobaczyć tym bardziej że w piątek wyjeżdżam...

 

Wysłane z mojego LEX722 przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez CozzY
Link to post
Share on other sites

A masz 6 pin? Czy masz zamiar przejściówkę z molexa kupować?

 

Jeżeli nie masz 6 pin, to istnieje spora szansa, że twój zasilacz jest albo zbyt stary albo zbyt słaby, żeby ryzykować podpinanie do niego karty o jakiejkolwiek wartości.

 

Z 6 pin wpiętym do 8 pin część kart będzie działać, część ci tylko wyświetli, że masz podłączyć zasilanie pcie, a część w ogóle nie wyświetli nic, ciężko powiedzieć co w twoim przypadku, skoro nawet nie napisałeś co to za karta.

Link to post
Share on other sites

Karta to Gigabyte Radeon RX 580 Gaming 8GB na płycie Asus ROG STRIX B350-F Gaming. Zasilacz może być faktycznie już trochę stary, ale dawał radę z i7 920 i gtx1050 zasilanym z pci-e. Nawet nie wiem jaką ma moc bo jest w obudowie w "piwnicy" i nie chce mi się go wykręcać teraz. Może z 400-450W? Mocniejszy mam gdzie indziej i muszę go tylko przywieźć ale to za tydzień dopiero. Do tego czasu chciałem na tym starym spróbować, chociażby przez adapter molex - pcie. Czy w nowym PSU jest wtyczka 6 czy 8 pin to pojęcia nie mam nawet. W zeszłym roku kupowałem więc może już tam coś ma...

 

Wysłane z mojego LEX722 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Jeśli nie jesteś teraz w stanie sprawdzić żadnych informacji o tym zasilaczu to nie próbuj wkładać tam RX 580. Powie Ci to 95% wszystkich osób zarejestrowanych na tym forum. Pozostałe 5% to trole i ignoranci.

 

Ten nowy zasilacz jakiej firmy? Jaki model?

Edytowane przez Ziental
Link to post
Share on other sites

Nie próbować wkładać bo po prostu nie ruszy czy strzał i kupa dymu? Jeśli to drugie to co by miało wystrzelić? Zasilacz?

 

A jaki jest ten nowy bo nie wiem. Kupiłem go rok temu na "zaś" i nie zmieniałem bo stary dawał radę w zupełności. Coś mi się tam Silentium i 550 lub 600W kołacze po głowie ale od roku go nie widziałem więc różnie to może być. Firma była polska więc to chyba SilentiumPC...

 

Wysłane z mojego LEX722 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

 

 

Firma była polska więc to chyba SilentiumPC

Albo Modecom...

 

 

Nie próbować wkładać bo po prostu nie ruszy czy strzał i kupa dymu? Jeśli to drugie to co by miało wystrzelić? Zasilacz?

Kto wie. Jak będziesz miał farta, to nic się nie stanie, jak nie, to zasilacz, płyta, grafika i w zasadzie wszystko inne w komputerze może umrzeć przy awarii zasilacza co nie ma odpowiednich zabezpieczeń.

Link to post
Share on other sites
Przecież jak tam jest 8 pin to ma sens-a i nie odpali ( chyba że 8 pin niezgodny z spec ).do tego musiałby mieć fizycznie wszystkie sekcje pod pci podpięte, co jest rzadkie w kartach z 8 pin.
No huhu nie zrozumiałem co mówisz :-) Że karta ma jakiś czujnik znaczy? Owszem ma kontrolkę, która sygnalizuje czy zasilanie jest, czy nie ma czy też są z nim jakieś problemy. Reszty nie rozumiem :-( Ogólnie system chodzi pod Ryzenem 1700 (nie kręconym) i 16 gb pamięci 3000Mhz. Do tego SSD i HDD i 2 wiatraki. Parę ledów do tego i to wszystko. To chyba nie jest jakieś monstrum energetyczne co potrzebuje od razu 1000W?

 

Wysłane z mojego LEX722 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

w pierwszym poście napisałeś, że system wstał bez podłączenia tego 8pin, jak tak, to nie próbuj włączać jakiś aplikacji 3d (yt , jakiś film może być)

druga sprawa jak masz wiązkę 6 pin możesz ją podłączyć do karty (układ  pinów jest taki sam, oprócz tych 2 na końcu), czytałem, że ludzie tak robią oczekując na jakieś przejściówki i karty działają nawet pod obciążeniem

Link to post
Share on other sites

"System wstał" miałem na myśli to, że obserwując diodę od HDD wyglądało dokładnie tak jak przy normalnym starcie systemu. Obrazu na ekranie zero po podpięciu HDMI i LED na karcie sygnalizujący brak zasilania. Włożyłem starą 1050 - wszystko w normie, system się uruchamia staremu. 6 pinów nie mam przy PSU jedynie moleksy. Pal to licho. Trzeba zaczekać na przejściówkę i wtedy zobaczę. Dzięki za pomoc i ostrzeżenia.

 

Wysłane z mojego LEX722 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...