Skocz do zawartości

Huawei Mate 20 Lite czy Xiaomi Pocophone F1


Recommended Posts

Witam mam problem, otóż znalazłem przyzwoitą cenę za smartphone Huawei Mate 20 Lite niedaleko mnie, ale poluję jeszcze na Xiaomi Pocophone'a F1 którego w pobliżu nie znalazłem taniej, niż jak tylko w media expert za 1500 złotych. Preferuje przede wszystkim wydajność, ale i również aparat. Zbieram już na jedno z tych dwóch smartphone'ów od kupy czasu, i w tym problem by źle nie postąpić, żeby nie okazało się, że było to jednak złe kupno jednego z dwóch telefonów.

Xiaomi z jednej strony ma bardzo wysoką wydajność, lecz od opinii innych użytkowników gorszy aparat.

Z drugiej strony Huawei posiada lepszy aparat, ale gorszą wydajność niż w owym Pocophonie.

Macie może jakieś +/- by dozbierać pieniędzy, czy nie kupować Huawei chętnie posłucham Ekspertów :P

 

Link to post
Share on other sites

poco nie ma nfc i niektóre egzemplarze z tego co pamiętam mogą mieć problemy z ekranem. W obu telefonach aparaty du*y nie urywają jak to w średniakach (poco procek topowy, aparat średni). W zbliżonej cenie masz jeszcze htc u11, honor 10, galaxy s7 i może jeszcze coś fajnego by się znalazło (nowe z pl dystrybucji).

Edytowane przez tokacz
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Pod względem wydajności lepszy będzie Poco: zwyczajnie ma mocniejsze podzespoły: Snap 845, 6GN Ram/64GB pamięci wewnętrznej. Aparaty są raczej na podobnym poziomie tj. zdjęcia robione w dzień są dobrej jakości.
Plusy Mate 20 to niewątpliwie wyświetlacz i dłuższy czas pracy na baterii pomimo że jest nieco słabsza. 
Z alternatyw można sprawdzić G6 a z droższych Huawei P20.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dlaczego tylko te 2? Do 1500zł jest od groma solidnych telefonów, a Ty wybrałeś średniaka dla mas wciskanego w abo (mate) i drugiego wybrakowanego średniaka na sterydach w postaci procka i RAMu. 

Z telefonów kompletnych w kwocie ~1500zł masz Honora Play, Nokię 7 Plus, Zenfone 5, Honor 10, Mi Mixa 2 (a nawet 2s). 

Osobiście jeśli głównymi wymaganiami jest wydajność i zdjęcia to szedłbym w kierunku Honora 10/Mi Mixa 2s lub z tańszej opcji Honora Play. W zasadzie jeśli masz możliwość dorzucić do 1700zł to za tyle jest Mi Mix 2s w Proline, który fotograficznie i wydajnościowo będzie bardzo dobrym wyborem bez żadnych kompromisów. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...