Skocz do zawartości

Wycena moich części komputerowych


Recommended Posts

Płyta główna: chipset Intel P67 | AsRock P67 PRO3 B3 (2011)
Procesor: Intel Core i5 2500K 3,3 GHz | OC@ 4,6 GHz, 1.385 V (2011)
Świetna sztuka, na UserBenchMark oceniana jako topowe 3% wśród 2500K testowanych przez ludzi. Na prawde daje rade i na 4,6 siedzi spokojnie.
Karta graficzna: AMD | Radeon ASUS R9 280X DirectCU II Top | OC@ 1100 MHz Core, 1650 MHz Mem. (2014)
Takie takty na standardowym napięciu. Karta ma jeden mikro mankament w idlu i 2D od czasu do czasu jest flickering. Mozna to rozwiazac ustawiajac stałe napięcie karty w MSI Afterburner (czy jakimkolwiek programiku ktory potrafi to zrobic). W UserbenchMark oceniana na topowe 6% wśród testujących.
Pamięć: DDR-3 1600 8 GB | CL7 XMS3 (ale 4x2GB, więc pewnie sprzedawałbym jako osobne 2x2GB)(2011 i 2013)

Obudowa: SilentiumPC Gladius 800 Window Pure Black (2011).
 

Link to post
Share on other sites

Proponuje zatem usunac ten dzial. Kazdy moze to zrobic gdzie indziej. W zasadzie to samo mozna zrobić z działami sprzedam/kupię, to samo można zrobić na allegro. W zasadzie wszystkie inne działy to też nie wiem po co są bo o tym wszystkim można pogadać w innych miejscach w internecie. Zamknąć to forum!
Żeby nie było że chce isc na latwizne i miec wszystko podane jak na tacy - widze po ile sa np na kup teraz niektore z tych czesci ale czy sie za tyle sprzedają, to mnie interesuje. Chce wiedziec ile realnie mozna za nie brać.

Okej, wstepnie:
MOBO: 300

CPU: 250
GPU: 350

RAM: 100 x 2 (w dwoch zestawach 2x2GB) = 200

Obudowa: 50

Edytowane przez Lordani66
Link to post
Share on other sites

Jednak chcesz mieć podane. Zapoznanie się z orientacyjnymi cenami części zajmie ci 30 - 40 minut. Wiadomą rzeczą jest to , że sprzedający patrzy na najwyższe ceny a kupujący na najniższe. Gdybyś na podstawie własnych poszukiwań podał swoją cenę , być może tutaj komuś łatwiej by się było odnieść i ocenić jej trafność. Stwierdzić , że coś za drogie , inne za tanie. Tą uwagę napisałem ja a nie forum. To jest tylko i wyłącznie moje zdanie na ten temat . Tak jak np. tematy o podkręcaniu sprzętu. Trafiają się , choć bardzo rzadko, takie pytania od osób , które nie raczyły poznać choć najprostszych podstaw i zasad. To jak komuś takiemu pomóc , jak nie potrafi wejść do biosu , nie mówiąc już o rozumieniu co tam jest napisane. Myślę , że to jest sens istnienia takiego forum. 

Link to post
Share on other sites

Tak widzę. Pojawiło się po tym , jak ja napisałem. Ale to nie ma żadnego znaczenia , ważne , że podałeś... :)


Z mobo bardzo przesadziłeś . Cena nowej (kiedyś) to było 319zł. Jak można tyle chcieć za ośmioletnią konstrukcję...

https://www.komputronik.pl/product/121109/asrock-p67-pro3-b3-.html

Edytowane przez jarrino
Link to post
Share on other sites

Tak widzę. Pojawiło się po tym , jak ja napisałem. Ale to nie ma żadnego znaczenia , ważne , że podałeś... :)

Z mobo bardzo przesadziłeś . Cena nowej (kiedyś) to było 319zł. Jak można tyle chcieć za ośmioletnią konstrukcję...

https://www.komputronik.pl/product/121109/asrock-p67-pro3-b3-.html

Ja edytowałem post o 22:00, ty napisales posta o 22:38, przez ponad pol godziny pisales tego posta krotkiego? No chyba nie.

 

MOBO kosztowało jak ja kupowałem 430zł. Ta cena z komputronika to na pewno nie za nowości, czyt. po paru latach. Dziś na allegro chodzą po ponad 400 ze sklepów, używka jest jedna za ponad 300: https://allegro.pl/listing?string=AsRock%20P67%20PRO3&order=m&bmatch=baseline-n-ele-1-1-1130

Link to post
Share on other sites

Nie mogę powiedzieć na bank , że nie masz racji. Ja mam płytę Gigabyte Z87X UD3H i płaciłem za nią ponad 500. Jak ją sprzedam za 150 - 200 będę szczęśliwy. A jest trochę młodsza...

 

Już się nie sprzeczajmy. Tak , pisałem długo i odchodziłem od komputera w trakcie pisania. Dlatego nie widziałem  twojego wpisu...

Edytowane przez jarrino
Link to post
Share on other sites

Dobre płyty do Oc na Lga 1155 nadal trzymają ceny , chore ceny ale jednak takie są, i płyta wedle tych że wycen jest v warta więcej jak 150 cebulionów. Ja w zeszłym roku musiałem dla syna kupić na tej podstawce bo poprzednia zdechła to na chipsecie B75 zapłaciłem 200 pln i to była okazja. Chore to że na tak starą podstawke są takie ceny. Może dla tego że nadal cieszą się dużą popularnością zwłaszcza procki z K i płyty do Oc pod nie

Link to post
Share on other sites

Takie przykre realia, z tego co widzę po serwisach ogłoszeniowych to ciężko cokolwiek innego niż h67 w cenie do 200zł na socket 1155 kupić ... b75, p67, z68, z77 windują ceny 250-350zł.

Edytowane przez CrisPell
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...