Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Zewnętrzna antena wifi

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Matiszyna

Matiszyna
  • Amator

• 35 postów

Napisano 09 styczeń 2019 - 00:11

Witam serdecznie forumowiczów :)

Głowkuję ostatnio nad rozwiązaniem nurtujacego mnie problemem jakim jest utrata sygnału WiFi po zamknięciu drzwi.
Sytuacja wygląda następująco, śpię w baraku z klimą ogrzewaniem itp, obok baraku znajduje się biuro, w którym jest router WiFi w momencie gdy drzwi do mojego baraku są otwarte sygnał WiFi jest bardzo silny net śmiga płynnie ping niski itp ale gdy tylko drzwi zostaną zamknięte barak zamienia się w bunkier. Sieć WiFi jest ledwie wykrywalna a użytkowanie jej jest niemal niemożliwe, jakoś do tej pory sobie z tym radzilem uchylone drzwi itp ale jest coraz zimniej a przyjemność z korzystania z okna na świat przestaje być przyjemnością. Myślałem nad zastosowaniem wzmacniacza sygnału WiFi wpinany w gniazdko ale poczytałem fora i on tylko prześlę dalej sygnał, który uda mu się złapać słaby sygnał, który do niego dotrze chyba mnie nie uszesliwi... W związku z tym pomyślałem nad wystawieniem za drzwi/okno jakiejś anteny do odbierania sygnału WiFi i po kablu wprowadzić ten sygnał do baraku ale co dalej? Jak tanim sposobem zbudować taki zestaw antena plus jakiś nadajnik do nadawania sygnału WiFi wewnątrz baraku. Pomyślałem sobie że w sumie stary telefon mógłbym wykorzystać robiąc w nim hotspot'a ale jak połączyć zewnętrzną antenę z smartphonem?

Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam :)
  • 0

#2 cooger

cooger
  • Too old to die young.

• 6994 postów
  • 3DMark 06:666

Napisano 09 styczeń 2019 - 12:04

Kup sobie jakieś używane nanostation z allegro za grosze, wystaw na zewnątrz i połącz z kompem kablem. Jeśli potrzebujesz w tym baraku łączyć się bezprzewodowo to dołóż jakikolwiek router jako AP. Też używany, też za grosze.

• 0

Ekspert działu: Routery i sprzęt sieciowy / Kącik retro komputerów/ Głośniki, słuchawki i urządzenia audio/ Pełne zestawienie Ekspertów

Zanim wyślesz mi PW z linkiem do Twojego postu zastanów się czy naprawdę go nie widziałem.

Za hajper777: "Nie jestem jakimś mega hejterem żeby jarać sie barwą dzwieku do 100% wydajności"

Poszukuję: Abit BH6, TH7; TH7-II. Masz niepotrzebny stary sprzęt komputerowy (min.13 lat)? Napisz PW.

#3 Matiszyna

Matiszyna
  • Autor tematu
  • Amator

• 35 postów

Napisano 10 styczeń 2019 - 00:09

To jedyne rozwiązanie? Jak router nauczyć hasła do sieci?
  • 0

#4 cooger

cooger
  • Too old to die young.

• 6994 postów

Napisano 10 styczeń 2019 - 06:37

W sensie jak router łączysz do sieci bezprzewodowej? W trybie klienckim podajesz/wybierasz do jakiej sieci ma się łączyć i podajesz hasło.
  • 0

Ekspert działu: Routery i sprzęt sieciowy / Kącik retro komputerów/ Głośniki, słuchawki i urządzenia audio/ Pełne zestawienie Ekspertów

Zanim wyślesz mi PW z linkiem do Twojego postu zastanów się czy naprawdę go nie widziałem.

Za hajper777: "Nie jestem jakimś mega hejterem żeby jarać sie barwą dzwieku do 100% wydajności"

Poszukuję: Abit BH6, TH7; TH7-II. Masz niepotrzebny stary sprzęt komputerowy (min.13 lat)? Napisz PW.

#5 benutzer

benutzer
  • Zapaleniec

• 1328 postów

Napisano 10 styczeń 2019 - 08:26

Tak. Telefony przecież nie mają złączek SMA na anteny WiFi. Kup Nanostation jak radzi cooger. Używki są po 50 zł. Podpinasz to do drugiego routera, który jest w baraku i wszędzie masz WiFi. Albo pociągnij kabel z tego biura i podepnij do routera w baraku.

Tu masz instrukcję jak to zrobić dla m2 i dla m5

http://bfy.tw/LiTH

http://bfy.tw/LiTJ

Ewentualnie jakiś router pracujący w trybie Client ze złączem na  jedną antenką. Może być jakiś TP-Link. Do tego zewnętrzna antena. TP-Linka potem podepnij skrętką do komputera.

Ile masz zamiar mieszkać w tym baraku? Może lepiej starter Play za 45 zł na miesiąc z limitem 100 GB danych?

Użytkownik benutzer edytował ten post 10 styczeń 2019 - 08:29

• 0

PC: i7 8700, 24 GB DDR4, Plextor 256M8peGN, 1TB WD Blue, 4TB WD Red, Intel HD Graphics 630

M73 Tiny

X240

R320

#6 cooger

cooger
  • Too old to die young.

• 6994 postów

Napisano 10 styczeń 2019 - 13:47

Sprawdź tylko w jakiej częstotliwości nadaje ten router w biurze, żeby nie było że próbujesz się łączyć do 2,4GHz przy pomocy 5GHz.

• 0

#7 Matiszyna

Matiszyna
  • Autor tematu
  • Amator

• 35 postów

Napisano 10 styczeń 2019 - 17:17

https://allegro.pl/o...fvat-7767081194

Czy to urządzenie, o którym mówicie? Bo chciałbym już kupić.
  • 0

#8 cooger

cooger
  • Too old to die young.

• 6994 postów

Napisano 10 styczeń 2019 - 17:35

Sprawdź to co napisałem
  • 0

#9 Matiszyna

Matiszyna
  • Autor tematu
  • Amator

• 35 postów

Napisano 10 styczeń 2019 - 19:56

https://photos.app.g...YGzzYQoVULoh4m7

Taki router posiadam w biurze i to z niego chciałbym złapać sygnał.
  • 0

#10 cooger

cooger
  • Too old to die young.

• 6994 postów

Napisano 10 styczeń 2019 - 20:03

No to ma 5ghz. Nanostation5 powinno dac rade.
  • 0

#11 Matiszyna

Matiszyna
  • Autor tematu
  • Amator

• 35 postów

Napisano 10 styczeń 2019 - 20:57

Czyli to co wysłałem w linku do allegro kupić?

Poniżej w linku podaję zdjęcia z testem sygnału WiFi przy drzwiach otwartych i drzwiach zamkniętych. Może ten sygnał można w inny sposób poprawić skoro jako tako jest wykrywalny?

https://photos.app.g...GRv25hRkosCCux5

Użytkownik Matiszyna edytował ten post 10 styczeń 2019 - 21:02

• 0

#12 cooger

cooger
  • Too old to die young.

• 6994 postów

Napisano 11 styczeń 2019 - 09:05

Ładne tłumienie mają te drzwi :) Nie sądzę, żeby szło to jakoś inaczej obejść.

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych