Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

ZASILACZ a UPS

UPS ZASILACZ SEASONIC

Najlepsza odpowiedź Igoruss, 09 styczeń 2019 - 08:46

Sinusoida nie jest potrzebna dla zasilacza komputerowego do działania, nie powinno być problemów nawet z najtańszymi UPSami. Powerwalker i ever to jedna półka powyżej chińskich no-name i niżej już bym nie patrzył. Liderzy na rynku upsów od wielu lat to APC i Eaton ale jak wspomniał kolega wyżej, podobne modele kosztują ponad 2x więcej.  Jeśli nie masz częstych zaników prądu to raczej nie opłaca się inwestować w drogie upsy.

Przejdź do postu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 mazur-dsf

mazur-dsf
  • Nowicjusz

• 16 postów

Napisano 08 styczeń 2019 - 23:37

Cześć.

Posiadam zasilacz: Seasonic 650W Focus Plus 80 Plus Gold i chciałbym dokupić do swojego zestawu jakieś w miarę tanie UPS- takie coś Power Walker VI 850 SE LCD co do mocy to wystarczą mi jakieś 3 minuty żeby zapisać projekty i wyłączyć komputer.

I tu mam pytanie:

Czy te konkretne modele są ze sobą kompatybilne?

Ten ups nie ma idealnej sinusoidy na baterii co podobno nie jest problemem dla zasilacza. Natomiast wyczytałem w necie, że jednak niektóre zasilacze i ups nie działają ze sobą prawidłowo. Proszę o poradę kogoś kto ma wiedzę na ten temat.

Pozdrawiam,

Robert

• 0

#2 benutzer

benutzer
  • Nałogowiec

• 1563 postów

Napisano 09 styczeń 2019 - 08:03

A skąd mamy wiedzieć czy ten akurat model będzie współpracował z twoim zasilaczem?  Co do tego modelu, to nie wiem co to za marka, pierwsze słyszę. Nie chcesz mieć problemów to kup APC. To jest sprawdzona marka.

APC podobnej wydajności kosztuje 3 razy tyle. Jakość niestety kosztuje.

Użytkownik benutzer edytował ten post 09 styczeń 2019 - 08:07

• 0

Workstation: i7 8700, 32 GB DDR4, Plextor 256M8peGN, 1TB WD Blue, 4TB WD Red, Intel HD Graphics 630

#3 mazur-dsf

mazur-dsf
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 16 postów

Napisano 09 styczeń 2019 - 08:40

Dziekuję za odpowiedź.

Czyli nie ma szans patrząc na specyfikacje produktów (ich systemy i funkcje oraz zasadę działania z instrukcji) określić jak będą się zachowywały? Pozostaje tylko kupić UPS i przetestować?

• 0

#4 Igoruss

Igoruss
  • ⏪⏸⏩

• 10440 postów

Napisano 09 styczeń 2019 - 08:46   Najlepsza odpowiedź

Sinusoida nie jest potrzebna dla zasilacza komputerowego do działania, nie powinno być problemów nawet z najtańszymi UPSami. Powerwalker i ever to jedna półka powyżej chińskich no-name i niżej już bym nie patrzył. Liderzy na rynku upsów od wielu lat to APC i Eaton ale jak wspomniał kolega wyżej, podobne modele kosztują ponad 2x więcej.  Jeśli nie masz częstych zaników prądu to raczej nie opłaca się inwestować w drogie upsy.

• 1

Jak poprosić o pomoc w dziale "Telefony komórkowe"  //  Zbiór opinii o telefonach  //  Gwarancje, rękojmia, fvat marża - poradnik  //// Polecane obudowy (2019) // Polecane smartfony (2019)

Wielki test pendrive'ów i kart pamięci 2018  //  Zestawienie ekspertów forum benchmark.pl

Ryzen 5 1600X @4Ghz + Noctua NH-U14s ► MSI B350 Tomahawk ► Corsair Vengeance LPX 16GB @3333 ► EVGA GTX1070 SC2 ICX3.0 ► Crucial BX100 250GB + MX500 500GB + WD Bue 2
TB 

NZXT H500  ► Seasonic Focus+ Gold 550W  3x Deepcool RF120 ► Asus VG279Q ► Asus Xonar D1 + Arcus TS40 + Pioneer A450r ► Razer DA Elite ► Roccat Ryos TLK pro ► tel Xiaomi mi mix2

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: UPS, ZASILACZ, SEASONIC

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych