Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam :)
za jakiś czas planuje zmianę moich starych podzespołów na nowe. A więc kieruje do was prośbę pod kątem dobrania jak najlepszych podzespołów. :) 
Rozglądałem się trochę za prockami i wpadł mi w oko i7 8700 tylko pytanie jaką plytę do tego dobrać żeby to stabilnie działało. do tego 16 gb ram hyperx corsair ewentualnie jakieś inne pamięci . grafika msi gtx1060 6gb gaming . I czy będę musiał zmienić zasilacz na mocniejszy aktualnie posiadam XFX TS 450W buda Z3 Plus white chłodzenia procka Silentum PC fortis3 . Ewentualnie podawać propozycje co do zmiany procka ramu grafy. :D Z góry dziękuje za odpowiedzi . :D

Edytowane przez szajba32
Link to post
Share on other sites

 Sprostowanie : 

  • Zastosowanie komputera :Gry w przyszłości być może stream
  • Maksymalna kwota :5000 nie wliczając w to monitora 
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? :wakacje lub  pod koniec roku 
  • Których części potrzebuję :Procesor , płyta główna , ram , karta graficzna 
  • Czy będę podkręcać sprzęt? :raczej nie 
  • Rozdzielczość mojego monitora i model :narazie samsung 19" 1440x900 wraz z nowym sprzętem wejdzie benq zowie 24" FHD 144hz
  • Specjalne wymagania :brak
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) :zasilacz XFX Core TS 450W buda ZALMAN Z3 PLUS WHITE chłodzenie procka Silentum PC Fortis 3 dysk ssd ADATA su800 1tb i ewentualnie dodatkowo stary hdd WD green 500gb
  • Własna propozycja zestawu :https://www.x-kom.pl/p/424889-desktop-x-kom-g4m3r-500-i7-8700-16gb-2401tb-w10x-gtx1060.html
  • Inne :Pytanie czy warto taką grafikę do tego porcka czy jakąś mocniejszą typ gtx 1070 + lub zjeście do i5 podajcie propozycję apropo zmian 
Link to post
Share on other sites

Polecam przyjść do nas z zapytaniem przed kupnem. Do wakacji czy nowego roku, czeka nas dużo nowości jeżeli chodzi o procesory a ogólnie ceny mogą się całkowicie zmienić do tego czasu. Rynek jest dynamiczny, a elektronika idzie cały czas do przodu. To  co możesz kupić teraz za te 5 tysięcy może być mniej wydajne niż to co można kupić za pół roku czy rok czasu.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Okej dzięki wielkie za odpowiedzi :) a jeszcze jedno pytanie odnośnie procka :)
Mam okazje kupic od znajomego : procesor fx6300 8 gb ram 1866 od hyperx z płytą gigabyte modelu nie pamiętam i to wszystko za 400 zł i czy jest sens pakować się w ten procek ? na te pół roku max rok czasu . 
Aktualnie posiadam :
Phenoma 945 
GTX 660ti od gigabyte
8gb ram bodajże od Goodram'a 1333
msi 760GM P21

I nasuwa się pytanie jeśli już to bym kupił to czy mój zasilacz XFX Core TS 450W dał by rade z tym prądożercą ? :D
 

Edytowane przez szajba32
Link to post
Share on other sites

Bez sensu, różnicy praktycznie nie zauważysz z 660ti, a jak kupisz od razu coś nowszego, to oba będą za słabe.

 

Sama cena dobra i znajomy nie próbuje cię zrobić, tylko to takie trochę wymienianie jednego starocia na drugi.

Dzięki za odpowiedz :) 

Myślałem też żeby zamiast tego nowego i7 8700 lub np 1060 zastąpić jedno albo drugie używanym podzespołem ale nie wiem czy jest to opłacalne bo z procków to jedynie i7 4790k + ten GTX wyżej albo 1070 tylko czy jest sens pakować w to kase . Jeśli tak to jakiej płyty pod to szukać itd ? 

Link to post
Share on other sites

Po panelu AMD...

Jakieś procki dostaniesz z zen2 ale to około maj/czerwiec. 8/16 zen2 to ok. wydajności 9900k więc będzie ciekawie... nie wiadomo jak z OC ale wygląda to dobrze;P

Z GPU nic nowego w tej cenie, więc zostaje RTX 2060/2070, chyba że wyjdą ich wersje bez rdzeni RT i Tensor do tego czasu.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...