Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

CPU,MOBO,RAM (pomocy)

intel

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 jachu1298

jachu1298
  • Dyskutant

• 151 postów

Napisano 08 styczeń 2019 - 04:28

Cześć, potrzebuje waszej pomocy i rady. 

Spaliła mi się płyta h87 i zostałem z 8 Gb ddr3 plus do tego i5 4440.

*(za 20 dni mam sesje, a jestem na informatyce)*

Zasadniczo mógłbym wymienić płytę i jechać dalej ale nasuwa mi się pytanie czy nie zainwestować 1200-1400 zł w inna podstawkę np w i5 7600.

https://allegro.pl/o...2021-7753806135

https://allegro.pl/p...7712850192.html

Oczywiście do tego jeszcze muszę dołożyć ddr4 tego jestem świadomy tylko czy to ma sens?

Mógłbym jeszcze spróbować kupić i7 z 4 generacji i do tego płytę lecz nadal ma to jakikolwiek sens?

Proszę o pomoc Panowie bo jestem lekko w kropce :(

Ps. Dodam tylko ze płyta się nie spaliła. Mam błąd: me invocation flow error. Sprawdziłem cały komputer. Wszystko działa oprócz tego ze komputer restartuje się co chwile. Najdłużej dzisiaj wytrzymał 10 min bez restartowania. Problem de facto wystąpił tydzień temu lecz jednorazowo. Dopiero dzisiaj zaczął restartowac się co chwile. Próbuje zreinstalować system lecz no nie da się. Mówię to tutaj bo nie chce zakładać dwóch tematów. Może się okazać po prostu ze tak czy siak czeka mnie wymiana. :((
Zasilacz jest okej, ram tak samo, na płycie nie ma żadnych czarnych osadów a kondensatory nie są wypukłe. Jedynym „minusem” mogą być piny które były rok temu lekko wykrzywione (sztuk dwie) lecz po wyprostowaniu cały rok komputer działał bez żadnych problemów.
  • 0

Procesor:Intel Pentium Dual 2.00GHz

Ram:2Gb goodram

Płyta główna:Gigabyte Ga-P36-DS3

grafika:Nvidia Gt430

#2 neo937

neo937
  • Amator

• 52 postów

Napisano 08 styczeń 2019 - 13:32

Masz do tego grafikę, czy lecisz na zintegrowanej? Ja bym kupił płytę do tego procka, na pewno mniejszy wydatek niż zmieniać całą platformę.

Poza tym - do czego tego PC używasz? Gry? Czy bardziej na zasadzie dokumenty / net / jakieś kompilacje programów?

• 0

i5 4690k @4.5Ghz - MSI Z97 Gaming 5 - 4x4GB Crucial Ballistix Tactical 1866Mhz - Gigabyte GTX970 -  SilentiumPC Regnum

#3 jachu1298

jachu1298
  • Autor tematu
  • Dyskutant

• 151 postów

Napisano 08 styczeń 2019 - 15:25

Właśnie zapomniałem 1060 6gb. Gry głównie, żadnej ciężkiej obróbki ani wymagającego renderu czegokolwiek.

• 0

Procesor:Intel Pentium Dual 2.00GHz

Ram:2Gb goodram

Płyta główna:Gigabyte Ga-P36-DS3

grafika:Nvidia Gt430

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: intel

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych