Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć, potrzebuje waszej pomocy i rady. 

Spaliła mi się płyta h87 i zostałem z 8 Gb ddr3 plus do tego i5 4440.

*(za 20 dni mam sesje, a jestem na informatyce)*

Zasadniczo mógłbym wymienić płytę i jechać dalej ale nasuwa mi się pytanie czy nie zainwestować 1200-1400 zł w inna podstawkę np w i5 7600.

https://allegro.pl/oferta/nowa-msi-z270-sli-plus-do-i7-7700k-6700k-gw07-2021-7753806135

https://allegro.pl/procesor-intel-core-i5-7600k-3-8ghz-6mb-gw-2022r-i7712850192.html

Oczywiście do tego jeszcze muszę dołożyć ddr4 tego jestem świadomy tylko czy to ma sens?

Mógłbym jeszcze spróbować kupić i7 z 4 generacji i do tego płytę lecz nadal ma to jakikolwiek sens?

Proszę o pomoc Panowie bo jestem lekko w kropce :(

 

 


Ps. Dodam tylko ze płyta się nie spaliła. Mam błąd: me invocation flow error. Sprawdziłem cały komputer. Wszystko działa oprócz tego ze komputer restartuje się co chwile. Najdłużej dzisiaj wytrzymał 10 min bez restartowania. Problem de facto wystąpił tydzień temu lecz jednorazowo. Dopiero dzisiaj zaczął restartowac się co chwile. Próbuje zreinstalować system lecz no nie da się. Mówię to tutaj bo nie chce zakładać dwóch tematów. Może się okazać po prostu ze tak czy siak czeka mnie wymiana. :((
Zasilacz jest okej, ram tak samo, na płycie nie ma żadnych czarnych osadów a kondensatory nie są wypukłe. Jedynym „minusem” mogą być piny które były rok temu lekko wykrzywione (sztuk dwie) lecz po wyprostowaniu cały rok komputer działał bez żadnych problemów.
Link to post
Share on other sites

Masz do tego grafikę, czy lecisz na zintegrowanej? Ja bym kupił płytę do tego procka, na pewno mniejszy wydatek niż zmieniać całą platformę.

Poza tym - do czego tego PC używasz? Gry? Czy bardziej na zasadzie dokumenty / net / jakieś kompilacje programów?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...