Skocz do zawartości

Stacja robocza Dell Precision Tower 5820 - problem z Adobe CC


Recommended Posts

Cześć,

pracuję na stacji robocze Dell Precision Tower 5820

Karta graficzna - PNY NVIDIA Quadro P2000

Procesor - Xeon W - 2102, 2.9 GHz

RAM 32 GB
Windows 10 Pro for Workstation 64 bit

2x256 GB SSD

1x1TB HDD

 

Pracuję w dwóch programach Adobe CC Phooshop i Adobe CC Illustrator.
Przeszłam już męki z help deskiem Adobe i mam ochotę wywalić kompa za okno.

 

Photoshop pracuje prawidłowo. Nie wiem dlaczego tak się dzieje. Obrabiam w Illustratorze wzór składający się z 4 wersów tekstów, plik waży 20kb (kilobajtów, nie mega- czy giga-) i karta graficzna nie nadąża z odświeżaniem. Występują opóźnienia przy działaniu na skrótach, np. ctrl+c, trzeba to robić pooomaaaału, dłużej przytrzymać bo system tego nie skopiuje. Przełączenie się na jakiekolwiek narzędzie w AI za pomocą klawiszy również wymaga dłuższego przytrzymania.
Czy ma ktoś jakiś pomysł co może być przyczyną takiego zamulania co mogę jeszcze zrobić? 
 

Link to post
Share on other sites

Kto normalny kupuje stację roboczą za grube tys. zł z Xeonem 4C/4T i nisko taktowanym rdzeniem pod pakiet Adobe?

 

Za takie pieniądze to składa się sprzęt do montażu wideo 4K...

 

 

 

Przeszłam już męki z help deskiem Adobe i mam ochotę wywalić kompa za okno.

Razem z osobą, która CI taki sprzęt do pracy doradziła.

Link to post
Share on other sites

Czy tak bylo od poczatku, ile uzywasz tego komputera?

Tak było niestety od początku. Komputer jest od roku, najpierw informatyk próbował walczyć i coś pokombinować, ale niestety nie dal rady. Stwierdził, że jest konflikt między Adobe - Windows, stacja działa poprawnie. Parę razy zdarzyły się dni, że nagle komputer zaskoczył i działał poprawnie. Przyczyna - nieznana. Radę jaką dostaliśmy od firmy, która nam sprzęt sprzedała, to zgłosić reklamację, którą przekażą do Della, ale z góry ostrzegła, że Dell zwali winę na Adobe albo Windowsa... Sprzęt jest wzięty w leasing, więc to dodatkowo wszystko komplikuje, bo normalnie już bym go sprzedała. 

Link to post
Share on other sites

Hmm, no sprzet nie jest idalnie trafiony konfiguracyjnie, ale powinien smigac w tych zadaniach. 

Z uwagi ze leasing, teraz kazdy bedzie odpychal noga czyja jest odpowiedzialnosc. 

 

W mojej opinii cos jest bardzo nie tak, i to sprzetowo. 

Nie konflikt Windowsa a Adobe, jak ktos ci tak powie, to zapytaj sie co to kakretnie znaczy. 

Co w Windowsie ma konflikt z Adobe, i odwrotnie. 

To jest tlumaczenie na poziomie, wiem co jest popsute. 

Samochod sie popsul. 

 

Z tego co dla mnie wyglada, to mozesz miec 3 problemy

Uszkodzona pamiec.

Moze uszkodzona plyta glowna. 

Ew dysk lub Windows sie rozjezdza. 

 

Co mozesz zrobic. 

 

1. Zawolaj informatyka. 

Kaz mu wymontowac wszystkie pamieci z plyty glownej i niech wlozy jeden kostke pamieci tylko, do roznych bankow pamieci na plycie glownej. 

Czynnosc powtorzyc z kazda kosc pamieci odzielnie. 

Za kazdym razem uruchomic windows, i zaczac pracowac na programie i patrzyc jakie sa efekty. 

 

2. Jezeli windows sie rozjezdza, to wez jakis nowy/dodatkowy dysk na S-ATA, i kaz informatykowi na nim postawic nowego windowsa, oraz wgraj adobe. 

Popracuj jeden na tym tymczasowo, i zobaczysz objawy. 

Jezeli sie pojawia znowu, to znaczy problem sprzetowy, jezeli problem zniknie, znaczy sie windows, czyli reinstalacja windowsa na SSD i cieszyc sie szybkim kompem. 

 

3. Byc moze uszkodzona plyta glowna, ale to tylko serwis zwerifikuje. 

 

4. Najprawdopodobniej komputer wyladuje w serwisie, ale jezeli zrobisz te 2 pierwsze kroki, to zdecydowanie przyspieszy i ulatwi ta droge. Bo beda mieli mniej argumentow zeby spychac temat ze Windows niekompatybilny. 

Link to post
Share on other sites

Może to jest kwestia wyłączonej albo włączonej i mającej problem akceleracji gpu? Jak to jest ustawione w preferencjach?

 

Próbowałaś instalować starszą wersję Illustratora? Jeżeli masz subskrypcję Creative Cloud, to można to zrobić tamtędy (najdalej chyba można zejść do CS6), jak nie - to jakieś torrenty i wio (bo już nigdzie oficjalnie nie idzie ściągnąć nawet triala starszej wersji). Ewentualnie tu można próbować: https://prodesigntools.com/download-adobe-cs4-and-cs3-free-trials-here.html

Link to post
Share on other sites

Może spróbuj zainstalować starsze wersje sterowników do karty graficznej, ja też miałem problem z quadro i pomogło właśnie zainstalowanie starszych sterowników do karty. W ogóle to Windows 10 średnio nadaje się do poważnej pracy graficznej, strasznie dużo z nim problemów.

Link to post
Share on other sites

Powiedział co wiedział. Jakie niby masz z nim problemy? Wiesz, że Adobe CC od wersji 2019 nie da się już zainstalować na Windows 7?

 

Jeśli sprzed jest leasingowany to nie możecie pogadać z firmą która wam go użyczyła? Jak sprzęt stwarza problemy, to niech przyjadą i doprowadzą sprzęt do stanu używalności?  To jest już dość stary model. Wydajność jego jest na poziomie 4-ro letniego komputera.  Może ktoś miał z nim jakieś inne problemy i go zwrócił. Trzeba ich jakoś postraszyć. Jak się nie da, to twój informatyk niech wymienia wszystkie podzespoły po kolei: RAM, dyski, kartę graficzną zasilacz (jak się da), niech zainstaluje Windowsa od podstaw na innym nowym dysku, niech zaktualizuje BIOS / UEFI.

Link to post
Share on other sites

Komputer Dell 5820 mial premiere koniec 2017 roku, wiec nie jest to stara maszyna. 

 

Odeslij do serwisu, i zarzadaj drugiej sztuki. 

Tyle w temacie, dla mnie zdecydowanie jest to problem sprzetowy. 

 

Nawet zerwij leasing, zmien czy cokolwiek zadziala. 

Generalnie w kazdej przyjamniej sredniej wielkosci firmie powinien stac komputer "awaryjny" zeby moc sie ratowac w takich sytulacjach. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...